Menu

Omron BF 511 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Osobní váhy

Klady

  • Váha s tukoměrem
  • Měří spoustu hodnot
  • Odnímatelný displej
  • Robustní konstrukce
  • Kladné uživatelské recenze

Zápory

  • Vyšší cena
  • Ruční zapínání
  • Bez aplikace
  • Průměrná nosnost
2 200 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Osobní váha Omron BF 511 představuje pokročilou diagnostickou variantu, která změří nejen vaši hmotnost, ale i hodnoty tělesného a viscerálního tuku, množství kosterní svaloviny, Body Mass Index (BMI) či klidový metabolismus. Výhodou je, že k měření používá hned 8 senzorů, což je jedna z nejpřesnějších metod, kterou využívají řádově dražší produkty. Nejde o chytrou váhu, takže nepodporuje mobilní aplikaci – to může být pro někoho nevýhodou, avšak pozitivum je, že k vážení nepotřebujete mít při ruce mobilní telefon. Tento model tak ocení i méně technicky zdatní uživatelé.

Velkou předností je zde odnímatelný displej, díky kterému máte výsledky měření hned před nosem, navíc na něm pohodlně uvidíte veškeré naměřené hodnoty – což je ve srovnání s konkurencí výhodou, protože u jiných modelů musíte pro zobrazení výsledků zapínat právě mobilní aplikaci. Někoho by mohla zarazit jen průměrná nosnost 150 kg, kdy vybraná konkurence nabízí mnohdy až o 30 kg více. Za nevýhodu pak můžeme považovat nutnost ručního zapínání pro spuštění měření, tudíž zde chybí funkce automatického zapnutí při nášlapu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Typ váhy

Diagnostická

Maximální nosnost (kg)

150

Přesnost měření

100

LCD displej

Ano

Interní paměť

4 osoby

Automatické zapnutí

Ne

Konektivita

Ne

BMI

Ano

Materiál desky

Plast

Hmotnost (kg)

2,2

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Obrovská spousta kladných uživatelských recenzí je jedním z důvodů, proč se tato osobní váha velmi dobře umístila v našem srovnání. Jen v době psaní recenze (červenec 2023) sklízí na portále heureka.cz 93% průměr všech hodnocení, což je důkazem velké míry spokojenosti. Uživatelé si nejvíce chválí jednoduché ovládání a spoustu měřených hodnot, které zde navíc sledovat a uložit až pro 4 různé uživatele. Relevantní negativní ohlasy tato osobní váha nesklízí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti této osobní váhy patří její přesnost, protože k měření používá hned 8 senzorů, což je jedna z nejpřesnějších měřicích metod. Kromě senzorů na nášlapné ploše jsou další senzory umístěny na rukojeti, která zahrnuje i odnímatelný displej – výhodou tak je, že máte naměřené hodnoty ihned před očima a zejména starší osoby se k displeji nemusí sklánět. Jako nevýhodu zde můžeme označit nutnost dokupovat hned 4 AAA baterie a fakt, že váha nenabízí žádnou konektivitu, a tudíž ani mobilní aplikaci či možnost propojení s PC/telefonem.

Porovnání s alternativami

Chcete-li diagnostickou váhu Omron BF 511 porovnat s alternativami, pak za zvážení stojí například TrueLife FitScale W5 BT. Sehnat ji můžete i o pár set korun levněji a na rozdíl od váhy značky Omron vás potěší svým minimalistickým designem a mobilní aplikací. Její nevýhodou ale je, že pro zobrazení naměřených hodnot musíte mít vždy při ruce mobil, protože displej na váze zobrazuje pouze naměřenou hmotnost.

Závěrečné shrnutí

Omron BF 511 je ideální volbou pro uživatele, kteří hledají diagnostickou osobní váhu s vysokou přesností, avšak oželí chytré funkce a možnost propojení s chytrým telefonem a mobilní aplikací. Oproti většině konkurence tento model disponuje hned 8 měřicími senzory, čímž zastiňuje i řadu dražší konkurence a nabízí tak vysoce přesné výsledky. Ty máte navíc ihned k dispozici na přehledném odnímatelném displeji. Váha potěší pamětí až pro 4 uživatele, což je v našem srovnání základní hodnota, avšak dostačující i pro rodinné využití. Pozor si jen dejte na průměrnou nosnost 150 kg a fakt, že váha nenabízí automatické zapnutí při nášlapu.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Omron BF 511 | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka věnuje srovnávání produktů již několik let a některé výrobky dokonce sama testuje. Při přípravě tématu osobních vah tak čerpala nejen z dostupných informačních zdrojů, ale také z vlastních zkušeností. Díky tomu vám vysvětlí důležité parametry do hloubky, představí aktuální trendy na trhu a poradí, do kterých výrobků se dnes vyplatí investovat. Srovnání osobních vah sestavila tak, aby si na své přišli nenároční uživatelé i ti, kteří touží po přesné diagnostice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron BF 511

Omron BF 511

2 200 Kč Orientační cena