Menu

Sencor SBS 113SL – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Osobní váhy

Klady

  • Příznivá cena
  • Funkce auto-on
  • Kladné recenze
  • Atraktivní slim design

Zápory

  • Průměrná nosnost
  • Jen základní vážení
200 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Osobní váha Sencor SBS 113SL je vhodným řešením pro všechny nenáročné uživatele, kteří jsou omezeni výškou finančního rozpočtu. Tato varianta totiž vyniká svou nízkou pořizovací cenou, i přes kterou je mezi uživateli váha velmi oblíbená. O tom svědčí mimo jiné řada kladných uživatelských recenzí a velmi nízká míra reklamovanosti. Váha nabízí pouze měření tělesné hmotnosti, tudíž zde neočekávejte žádnou konektivitu ani interní paměť pro více uživatelů. Z funkcí potěší pouze indikátorem přetížení a stavu baterie či funkcí Data Lock, díky které zůstane naměřená hmotnost ještě pár vteřin na displeji.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Typ váhy

Digitální

Maximální nosnost (kg)

150

Přesnost měření

100

LCD displej

Ano

Interní paměť

Ne

Automatické zapnutí

Ano

Konektivita

Ne

BMI

Ne

Materiál desky

Sklo

Hmotnost (kg)

1,6

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

I přesto, že jde o jeden z nejlevnějších osobních vah na trhu, sklízí tato varianta příznivé uživatelské recenze. Jejich průměr dosahuje na portále heureka.cz úctyhodných 95 %, z čehož můžeme odvodit velkou spokojenost. Navíc má váha nízkou míru reklamovanosti, takže lze předpokládat, že s ní budete spokojeni.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako největší výhodu této osobní váhy vnímáme nízkou cenu, i přes kterou je váha u uživatelů velmi oblíbená a vyznačuje se nízkou mírou reklamovanosti. Jedná se o základní digitální váhu, takže zde nemůžete očekávat žádné diagnostické funkce. Uživatelský komfort zde částečně naplňuje alespoň možnost nastavit si jednotky měření, indikátor přetížení a stavu baterie či praktická funkce Data Lock. Zajímavostí je, že má váha poměrně atraktivní design tvořený deskou z průhledného skla.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu k této digitální osobní váze Sencor SBS 113SL vám můžeme doporučit například Esperanza EBS010. Zaujme poměrně atraktivním designem, který tvoří digitální potisk, funkční výbavou je víceméně totožná. Nejde však o produkt tolik známého výrobce a nesklízí ani tolik recenzí, z nichž by se dala vyvodit spokojenost ostatních uživatelů. Zvážit ale můžete také osobní váhu Emos EV106, která je uživateli hodnocena velmi kladně.

Závěrečné shrnutí

Osobní váhu Sencor SBS 113SL jsme do srovnání zařadili především skrze nízkou cenu, díky které se hodí pro všechny nenáročné uživatele omezené výškou finančního rozpočtu. Tento model slouží pro běžné sledování tělesné hmotnosti, jiné funkce co se analýzy těla týče vám bohužel nenabídne. S ohledem na příznivou cenu zde ale musíme vyzdvihnout atraktivní design, funkci automatického zapnutí při nášlapu nebo funkci Data Lock, díky které se naměřené hodnoty na displeji zobrazují po dobu několika vteřin. Co do nosnosti a přesnosti vážení váha nabízí průměrné hodnoty.

200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBS 113SL | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka věnuje srovnávání produktů již několik let a některé výrobky dokonce sama testuje. Při přípravě tématu osobních vah tak čerpala nejen z dostupných informačních zdrojů, ale také z vlastních zkušeností. Díky tomu vám vysvětlí důležité parametry do hloubky, představí aktuální trendy na trhu a poradí, do kterých výrobků se dnes vyplatí investovat. Srovnání osobních vah sestavila tak, aby si na své přišli nenároční uživatelé i ti, kteří touží po přesné diagnostice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBS 113SL

Sencor SBS 113SL

200 Kč Orientační cena