Menu

Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Osobní váhy

Klady

  • Vysoká přesnost měření
  • 4 měřicí senzory
  • CZ mobilní aplikace
  • Oblíbená mezi uživateli
  • Elegantní design

Zápory

  • Kratší dosah Wi-Fi
  • 3x AAA baterie
  • Menší plocha
900 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi vyniká skutečně velmi dobrým poměrem ceny a výkonu – jde totiž o diagnostickou váhu, která měří až 13 tělesných údajů, navíc však nabízí Wi-Fi připojení a možnost spárování s mobilní aplikací. Výhodou aplikace je, že v ní můžete sledovat vaše výsledky v čase nebo je sdílet a porovnávat s přáteli. Pozor si však dejte na to, že na displeji váhy uvidíte jen naměřenou hmotnost, pro ostatní výsledky musíte zapnout zmíněnou aplikaci.

Výhodou je zde nadprůměrná nosnost 180 kg, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem srovnání. Pro přesné hlídání shozených kilogramů vás pak jistě potěší vážení s přesností na 10 gramů, což je s ohledem na pořizovací cenu nadprůměrná hodnota. Váha zaujme také pamětí až pro 10 uživatelů, takže se kromě členů rodiny mohou vážit třeba i vaši přátelé. Dle uživatelských ohlasů má ale váha jen kratší dosah Wi-Fi a k napájení budete potřebovat hned 3 AAA baterie, které je dobré mít vždy v zásobě.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tesla

Typ váhy

Diagnostická, chytrá

Maximální nosnost (kg)

180

Přesnost měření

10

LCD displej

Ano

Interní paměť

10 osob

Automatické zapnutí

Ano

Konektivita

Wi-Fi

BMI

Ano

Materiál desky

Sklo

Hmotnost (kg)

1,5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tato diagnostická váha sklízí v době psaní recenze (červenec 2023) velmi dobré uživatelské ohlasy, z nichž lze vyvodit, že jsou uživatelé s tímto výrobkem spokojení. Spousta uživatelů si pochvaluje podrobné výsledky měření a pochopitelně možnost spárování s mobilní aplikací, kterou mnohá konkurence nenabízí. Vyzdvihováno je také uživatelské prostředí aplikace v češtině, díky čemuž ji mohou používat i osoby, které neovládají cizí jazyky. Najde se i několik negativních recenzí, kdy někteří zmiňují náročnější spárování a jen strohý návod k použití.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou této osobní váhy je její funkční a technologická výbava s ohledem na velmi příznivou pořizovací cenu. Nenabízí sice nejpřesnější výsledky měření, takže není vhodnou volbou pro nutriční poradce či jiné profesionály, ale pro domácí využití je jako stvořená. Tomu nahrává i paměť až pro 10 uživatelů, což je v porovnání s konkurencí velmi dobrá hodnota.

Výhodou je zde konektivita Wi-Fi a možnost spárování s mobilní aplikací, kterou využijete při dodržování dietního či tréninkového plánu pro sledování nejrůznějších hodnot. Za nevýhodu ale můžeme považovat kratší dosah Wi-Fi (dle uživatelských recenzí) a také fakt, že k provozu váha potřebuje hned 3 tužkové baterie. Navíc má tato varianta v porovnání s konkurencí menší nášlapnou plochu, což by mohlo být pro větší osoby překážkou.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte vhodnou alternativu k váze Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi, prohlédněte si například Xiaomi Mi Body Composition Scale 2. Tento model patří k nejoblíbenějším osobním váhám na trhu, o čemž svědčí řada uživatelských recenzí. Navíc produkt vyhrál 2krát po sobě Produkt roku na portále heureka.cz.

Závěrečné shrnutí

Osobní váha Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi potěší všechny uživatele, kteří hledají diagnostickou váhu s chytrými funkcemi a nechtějí přitom utratit více než 1 000 Kč. Tento model měří až 13 fyzických údajů, takže kromě hmotnosti můžete s váhou sledovat také BMI, obsah vody v těle, svalovou hmotu nebo metabolický věk.

S přehledem o vaší kondici vám pomůže mobilní aplikace, kterou váha zastiňuje řadu i dražší konkurence a ve které můžete sledovat naměřené hodnoty v čase nebo je sdílet s přáteli. Výhodou váhy je nadprůměrná nosnost 180 kg, což je jedna z nejlepších hodnot v našem srovnání, a také vysoká přesnost vážení, se kterou se opět řadí mezi ty nejlepší produkty. Oželet zde ale musíte kratší dosah Wi-Fi a také fakt, že váha k provozu vyžaduje 3 tužkové baterie. V porovnání s jinými váhami má také menší nášlapnou plochu.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka věnuje srovnávání produktů již několik let a některé výrobky dokonce sama testuje. Při přípravě tématu osobních vah tak čerpala nejen z dostupných informačních zdrojů, ale také z vlastních zkušeností. Díky tomu vám vysvětlí důležité parametry do hloubky, představí aktuální trendy na trhu a poradí, do kterých výrobků se dnes vyplatí investovat. Srovnání osobních vah sestavila tak, aby si na své přišli nenároční uživatelé i ti, kteří touží po přesné diagnostice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi

Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi

900 Kč Orientační cena