Recenze Platinium Kapesní paralyzér s LED svítilnou INFERNO 100 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Platinium Kapesní paralyzér s LED svítilnou INFERNO 100

Dobré Hodnocení
redakce

Pro nenáročné

Paralyzéry

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena
  • Velmi lehký
  • Dobře se schová v dlani

Zápory

  • Nižší napětí
  • Celkově nižší účinnost
  • Nešikovná pojistka
  • Bez adaptéru
250 Kč Orientační cena

Platinium INFERNO 100 je kompaktní kapesní paralyzér, který na první pohled vypadá jako klíčenka. Díky tomu se dá snadno skrýt v ruce, což vám dává proti útočníkovi výhodu v momentu překvapení. Cenově spadá do nejnižší hladiny, čemuž odpovídají i jeho parametry.

Základní charakteristiky

V době psaní této recenze (květen 2023) patří Platinium INFERNO 100 s hodnotou napětí 100 000 V mezi nejméně výkonné produkty na trhu. Je to dáno tím, že jde o kapesní variantu, u kterých napětí běžně nepřekračuje 500 000 V. Na druhou stranu ale potěší LED svítilnou, díky které se dá využívat i jako baterka.

Postrádáme zde bezpečnostní poutko, které by paralyzér deaktivovalo v případě spadnutí na zem. Lze to vnímat jako daň za nízkou cenu. Tento bezpečnostní prvek bohužel není u mini paralyzérů standardem. Alespoň se zde nachází pojistka proti nechtěnému zapnutí, kterou taktéž mnoho konkurenčních kapesních modelů postrádá.

Oproti jiným kapesním modelům ale čerpá energii z vestavěné baterie, což nebývá naprostou samozřejmostí. A ačkoliv zde výrobce nepřiložil pouzdro, je na paralyzéru alespoň poutko pro připnutí na klíče.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Platinium

Tvar

Klíčenka

Napětí (V)

100 000

Napájení

Vestavěná nabíjecí baterie

LED svítilna

Ano

Alarm

Ne

Bezpečnostní poutko

Ne

Pojistka proti nechtěnému zapnutí

Ano

Klips na zavěšení/připnutí

Ano

Pouzdro v balení

Ne

Hmotnost (g)

52

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Platinium INFERNO 100 si zákazníci chválí zejména díky kompaktním rozměrům, výhodné ceně a pohodlí při užívání. Shodují se na tom, že i když není parametrově nejvýkonnější, jiskří dostatečně (i samotné jiskry mohou útočníka zastrašit). Mezi recenzemi se objevilo i několik negativních hodnocení, kde si uživatelé stěžovali na problémy s nabíjením.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Platinium INFERNO 100 představuje výhodnou koupi zejména díky kompaktnímu provedení, svítilně a nízké pořizovací ceně. Dle recenzí zákazníků pěkně jiskří a snadno se schová do dlaně. Objektivně je ale nutno říct, že napětí 100 000 V je dost nízké. Potenciálně by tak mohl nastat problém u útočníka oblečeného do silné bundy. Také je zde poměrně nešikovně zpracovaná pojistka proti nechtěnému zapnutí, která se trochu obtížně odjišťuje.

Porovnání s alternativami

Z kapesních variant lze jako náhradu za Platinium INFERNO 100 doporučit např. paralyzér Platinium ANGELA M-500 černá, který vypadá jako flakónek od parfému. Na mini paralyzér má velmi slušné napětí 500 000 V a nechybí mu ani svítilna. Žádné další funkce (ani bezpečnostní pojistku) zde ovšem už nenajdete.

Závěrečné shrnutí

Platinium INFERNO 100 je kompaktní paralyzér, který můžete nosit skrytý v dlani, v kapse nebo zavěšený na svazku klíčů. Svým napětím sice nepatří mezi nejvýkonnější paralyzéry, ale i tak dokáže slušně jiskřit. Je navíc opatřen praktickou svítilnou, takže vám umožní útočníka oslnit. Jinak zde kromě pojistky a poutka k zavěšení žádné vychytávky nenajdete, jde tudíž o produkt určený spíše nenáročným zákazníkům.

250 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Platinium Kapesní paralyzér s LED svítilnou INFERNO 100 | Hodnocení: Dobré
Dana Široká se osobně zajímá o prostředky moderní sebeobrany, díky čemuž má dobrý přehled o jednotlivých možnostech a produktech, které tuzemský trh aktuálně nabízí. Díky tomu dokáže efektivně zhodnotit, jaké parametry jsou pro výběr paralyzéru relevantní. Téma paralyzérů navíc zpracovala tak, aby bylo srozumitelné pro všechny typy čtenářů. Na našem webu má na starosti také téma pepřových sprejů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Platinium Kapesní paralyzér s LED svítilnou INFERNO 100

Platinium Kapesní paralyzér s LED svítilnou INFERNO 100

250 Kč Orientační cena