Recenze Powermat PM-ESP-2000 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Powermat PM-ESP-2000

Výborné Celkové hodnocení

Nejoblíbenější u uživatelů v kategorii Vysavače na popel

Klady

  • Vynikající výkon
  • Účinné filtry
  • Objem nádoby na odpad
  • Velmi snadná manipulace
  • Poměrně příznivá cena

Zápory

  • Méně kvalitní materiály
  • Vyšší hlučnost
  • Možné náročnější čištění
1 900 Kč Orientační cena

Powermat PM-ESP-2000 je vysavač na popel, jenž patří mezi českými uživateli v posledních letech k nejoblíbenějším. Už při prvním používání totiž zaujme vynikajícím sacím výkonem, takže je při úklidu (nejen) popela opravdu velmi efektivní. Navíc není ani enormně drahý. Kvůli tomu lze na druhou stranu najít určitá negativa.

Základní charakteristiky

Tento vysavač na popel sice maximálního výkonu (2 000 W), který uvádí výrobce, nedosahuje, přesto se jedná o velice výkonné zařízení s nadprůměrně silným motorem. Uplatnění tak může najít i v průmyslových podmínkách. Powermat PM-ESP-2000 je navíc vybaven kvalitními filtry, které se rovněž podílejí na efektivním úklidu domácnosti a dalších prostor. Celoplošný filtr nádrže brání průniku popela, čímž chrání hlavní papírový filtr.

Powermat PM-ESP-2000 je opatřen rovněž HEPA filtrem, který zachycuje i ty nejjemnější částice. Zaujme ale i kolečky a nízkou hmotností (3,5 kg) Potěšit mohou též tři sací koncovky, plastová flexibilní hadice či třídílná plastová sací trubka. Jednotlivé materiály nicméně nejsou příliš kvalitní, což je důsledkem nižší ceny. Při uklízení tedy budete muset být opatrní, abyste vysavač nepoškodili, To platí pro jeho plechové i plastové části.

Parametr Tento produkt
Motor

Ano

Příkon (W)

1 650

Objem nádoby (l)

20

Délka kabelu (m)

3,5

Délka hadice (cm)

250

Hmotnost (kg)

3,5

Fukar

Ne

Horký popel

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vysavač Powermat PM-ESP-2000 byl na portálu Heureka.cz vyhlášen produktem roku v letech 2020 a 2021. Uživateli je pozitivně hodnocen nejen výtečný sací výkon, ale také účinné filtry, velká sběrná nádoba na odpad, slušná pořizovací cena a snadná manipulace (díky nízké hmotnosti a přítomnosti koleček). Negativně hodnocena je hlučnost i nižší kvalita materiálů. Plechová konstrukce se totiž může promáčknout a trubky k hadici prasknout.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud sháníte opravdu výkonný vysavač na popel, a nejen na ten, Powermat PM-ESP-2000 představuje perfektní řešení. Navíc má velký objem a velmi snadno se s ním pracuje. Potěší i účinné filtry a poměrně příznivá cena. Ta se nicméně projevuje na nižší kvalitě materiálů, takže plech pláště i trubky jsou dosti tenké. Mezi negativa je možné počítat i vyšší hlučnost, jež je ale dána výkonem, jakož i možné náročnější čištění (chybí alespoň ruční oklep filtru).

Porovnání s alternativami

PM-ESP-2000 je jediný vysavač na popel od společnosti Powermat, který si našel širokou oblibu mezi uživateli. Za to ale patří k nejpopulárnějším produktům na trhu, minimálně na tom českém. Jinak si za podobnou cenu můžete pořídit i další kvalitní a oblíbené vysavače na popel jako Scheppach ACM 18. Tento i ostatní ale obvykle bývají méně výkonné než recenzovaný produkt, který tak v této cenové kategorii představuje ideální řešení.

Závěrečné shrnutí

Vysavač na popel Powermat PM-ESP-2000 dokáže velmi účinně vysát menší i větší nečistoty, takže spolehlivě uklidí nejen popel, ale třeba také saze. Kolem zdroje tepla na pevná paliva tedy může pomoci udržet takřka dokonalý pořádek. Oblibu mezi uživateli si přitom získal i díky poměrně příznivé ceně, která je ovšem příčinou, že byste při jeho používání měli postupovat opatrně. Materiály jsou totiž náchylnější k poškození.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Powermat PM-ESP-2000 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor zabývající se psaním již více než 14 let. Díky svým zkušenostem se tedy věnuje srovnání produktů z různých oblastí lidské činnosti. V rámci vysavačů na popel se zaměřil na všechny důležité parametry. Poradí vám tak, jakou kapacitu vysavače zvolit a proč je důležité se rozmyslet, jestli budete vysávat popel ještě horký, nebo až studený.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Powermat PM-ESP-2000

Powermat PM-ESP-2000

1 900 Kč Orientační cena