Recenze Přikrývka Brotex Aloe Vera - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Přikrývka Brotex Aloe Vera

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Přikrývky

Klady

  • Antibakteriální efekt
  • Uvolňuje extrakty
  • Hubení bakterií a roztočů
  • Dobrá volba pro alergiky
  • Pro jednolůžko

Zápory

  • Může působit těžší
  • Výrobce neuvádí certifikáty
900 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Přikrývka Brotex Aloe Vera zaujme svým vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Jedná se variantu plněnou velmi jemným, umělým dutým vláknem, kdy je povrch tvořený 100% polyesterem navíc doplněný výtažky Aloe Vera. Tato látka má výrazný antibakteriální efekt, tudíž bezpečně zaručí hubení bakterií a roztočů. Díky tomu je o to vhodnější pro alergiky a astmatiky, pro které pomáhá v lůžkovinách utvářet hygienicky bezpečné prostředí.

Výhodou je také protialergenní vlastnost, kdy lze přikrývku prát až na 95 °C a máte tak 100% jistotu eliminace veškerých mikroorganismů. Pro ještě větší usnadnění údržby ji můžete navíc sušit v sušičce. Přikrývka se vyrábí ve standardních rozměrech pro jednolůžko 140 × 200 cm, přičemž ale máte na výběr z mnoha dalších rozměrů, kdy si na své přijdou i ti, kteří chtějí přikrývku sdílet se svým partnerem. Za menší nevýhodu lze to, že výrobce u produktu neuvádí žádné certifikáty kvality.

Parametr Tento produkt
Výrobce / značka

Brotex

Typ (sezónnost)

Celoroční

Materiál povrchu

100 % polyester (mikrovlákno, výtažky Aloe Vera)

Materiál výplně

100 % dutinkové komorové duté vlákno

Gramáž výplně (g/m2)

300

Typ postele

Jednolůžko

Rozměry (cm)

140 × 200

Doporučené praní (°C)

Do 95 °C

Hmotnost (g)

850

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z 97% průměru hodnocení uživatelů na portále heureka.cz je patrné, že jsou uživatelé s touto variantou přikrývky velmi spokojení. Nejčastěji si pochvalují vysokou kvalitu v porovnání s příznivou cenou a také skutečnost, že na přikrývce povlečení pěkně sedí a nešustí. Naopak negativně někteří uživatelé hodnotí pocitově vyšší hmotnost přikrývky při spaní, což je ale značně subjektivní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za největší výhodu tohoto produktu považujeme příznivou cenu v porovnání s její vlastnostmi, které často nenabízí ani dražší přikrývky. Nejen, že je vyrobená z umělých vláken a pratelná až na 95 °C, ale navíc je její povrch tvořený mikrovláknem s výtažky z rostliny aloe vera. Extrakty z této látky se v průběhu užívání postupně uvolňují a zajišťují výrazný antibakteriální efekt. Jde tak o vynikající cenově dostupnou volbu pro náročnější alergiky a astmatiky.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou alternativu k přikrývce Brotex Aloe Vera můžeme navrhnout například její levnější konkurenci, a to přikrývku Wendre s Aloe Vera. Parametry má vesměs srovnatelné, ovšem dle uživatelských recenzí je pocitově příliš těžká. Navíc nejde o produkt českého výrobce. Alternativou může být také přikrývka PiCaSo manufactury Aloe Vera, která pochází z ruční výroby z České republiky, ovšem má o 5 cm užší rozměr.

Závěrečné shrnutí

Přikrývka Brotex Aloe Vera cílí především na uživatele, kteří hledají výrobek ze střední cenové kategorie, s ohledem na kterou očekávají relevantní kvalitu. Jde o přikrývku ideální pro astmatiky a alergiky, kteří u ní ocení nejen výplň z umělého vlákna a možnost praní až na 95 °C, ale především pak potah s výtažky z aloe vera, jež má antibakteriální efekt, a navíc i schopnost zmírňovat bolesti kloubů a svalů. Tato přikrývka je určena pro klasické jednolůžko, avšak doménou výrobce je široký výběr z mnoha dalších variant.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Přikrývka Brotex Aloe Vera | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výběrem a srovnáváním produktů již řadu zkušeností, které zúročila také u tématu přikrývek. Při své práci využívá výsledky nejrůznějších testů z českých i zahraničních zdrojů a zohledňuje přitom také odborné i uživatelské recenze. Díky tomu tak může poskytnou relevantní doporučení každému z vás a poradí například, z jakého důvodu je při výběru přikrývky vhodné zohlednit její sezónnost a materiál výplně nebo podle čeho zvolit optimální rozměry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Přikrývka Brotex Aloe Vera

Přikrývka Brotex Aloe Vera

900 Kč Orientační cena