Recenze Přikrývka Wendre Comfort - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Přikrývka Wendre Comfort

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Přikrývky

Klady

  • Velikost jednolůžka
  • Lze prát v pračce
  • Vhodná i pro alergiky
  • Lehká a vzdušná výplň
  • Výborně odvádí vlhkost

Zápory

  • Na zimu nedostačující
  • Horší dostupnost
400 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Přikrývka Wendre Comfort se vyznačuje svou nízkou cenou, s níž se řadí mezi nejlevnější produkty v tomto segmentu na trhu. Svými parametry na velmi dobré úrovni však zastiňuje řadu mnohdy i dražších konkurenčních výrobků. Největší předností je výplň ze 100% recyklovaného HCS vlákna s příměsí silikonu, díky kterému je přikrývka lehká, vzdušná a výborně odvádí vlhkost od těla. Výplň navíc obsahuje v množství, které je optimální pro celoroční používání.

Skrze umělý materiál se přikrývka navíc hodí i pro alergiky. Antialergické vlastnosti pak ještě podporuje fakt, že přikrývku lze prát pračce. Ovšem oproti konkurenci pouze při maximální teplotě 60 °C, tudíž v případě alergie doporučujeme alespoň častější praní. Vrchní materiál je tvořený z mikrovlákna a je velmi příjemný na omak, a dokonce na něm najdete i certifikaci potvrzující absenci škodlivých látek. V této cenové kategorii jde o doslova bezkonkurenční výrobek.

Parametr Tento produkt
Výrobce / značka

Wendre

Typ (sezónnost)

Celoroční

Materiál povrchu

100 % polyester

Materiál výplně

100 % polyesterové vlákno s příměsí silikonu

Gramáž výplně (g/m2)

300

Typ postele

Jednolůžko

Rozměry (cm)

140 × 200

Doporučené praní (°C)

60

Hmotnost (g)

850

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tato přikrývka v době psaní recenze (leden 2023) sklízí velké množství pozitivních uživatelských ohlasů, což svědčí o velké spokojenosti. Uživatelé si přitom nejčastěji pochvalují optimální komfort při spánku během celého roku a také standardní rozměry, které v této cenové kategorii nejsou vždy pravidlem. Výrobek je navíc opatřen certifikátem Oeko Tex Standard 100, čímž splňuje přísná kritéria pro testování Mezinárodní asociace.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti konkurenčním produktům v této cenové kategorii se přikrývka liší především řadou užitečných vlastností, za které byste si jinak museli připlatit. Mezi největší přednosti patří především možnost celoročního používání díky optimální množství výplně, která je navíc vyrobená ze syntetických materiálů, čímž má výrobek současně antialergické vlastnosti. Nevýhodou je zde oproti dražším výrobkům možnost praní pouze na 60 °C a také fakt, že v místnostech, kde se netopí, nemusí být výplň v zimě dostačující.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte alternativu k přikrývce Wendre Comfort a cílíte především na nízkou cenu, pak doporučujeme zvážit například stejně velkou variantu pro jednolůžko, přikrývku Raper. Lze ji sehnat i za částku okolo 300 Kč, čímž se na současném trhu řadí k tomu nejlevnějšímu zboží. Je vhodná pro celoroční užívání, ovšem nikoliv pro alergiky, protože lze prát pouze na 40 °C.

Závěrečné shrnutí

Přikrývka Wendre Comfort je ideální volbou pro všechny nenáročné uživatele, kteří cílí zejména na nízkou cenu skrze omezený rozpočet. I přes to, že patří k nejlevnějším na trhu, sklízí řadu pozitivních uživatelských ohlasů, což svědčí o vysoké spokojenosti. Nabízí navíc i užitečné vlastnosti, kdy je plněná dutým vláknem vhodným pro alergiky, navíc v takovém množství, aby byla vhodná pro používání po celý rok.

400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Přikrývka Wendre Comfort | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výběrem a srovnáváním produktů již řadu zkušeností, které zúročila také u tématu přikrývek. Při své práci využívá výsledky nejrůznějších testů z českých i zahraničních zdrojů a zohledňuje přitom také odborné i uživatelské recenze. Díky tomu tak může poskytnou relevantní doporučení každému z vás a poradí například, z jakého důvodu je při výběru přikrývky vhodné zohlednit její sezónnost a materiál výplně nebo podle čeho zvolit optimální rozměry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Přikrývka Wendre Comfort

Přikrývka Wendre Comfort

400 Kč Orientační cena