Recenze Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Přikrývky

Klady

  • Univerzální na celý rok
  • Z přírodních materiálů
  • Certifikáty kvality
  • Samočisticí schopnosti
  • Vynikající recenze

Zápory

  • Atypické rozměry
  • Vysoká cena
  • Nevhodné pro alergiky
3 700 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou je ze 100 % vyrobená z přírodních materiálů, čímž výborně zapadne do každého ekologicky laděného domova. Výplň tvoří ovčí vlna Merino, která najde uplatnění po celý rok – v zimě příjemně zahřeje a v létě vám naopak díky prodyšnosti a lehkosti pod ní nebude příliš horko. Merino vlna navíc oproti většina konkurenčních materiálů umí dobře zachycovat a odvádět od těla veškerou vlhkost, takže i pokud se v noci zpotíte, ráno se probudíte vždy v suchu a pohodlí.

Svrchní materiál zde tvoří bavlna, která je šetrná k lidské pokožce a na dotek hebká, doporučujeme ale použití klasického povlečení. Mezi přednosti této přikrývky patří také řada certifikátů, které svědčí o její kvalitě. Za menší nevýhodu lze vnímat skutečnost, že skrze přírodní materiály přikrývka není příliš dobrou volbou pro alergiky, kterým by vlna mohla způsobit alergickou reakci. Navíc se svými rozměry lehce odlišuje od standardu, kdy o 5 cm užší.

Parametr Tento produkt
Výrobce / značka

Vlnka

Typ (sezónnost)

Celoroční

Materiál povrchu

100 % bavlna

Materiál výplně

100 % ovčí vlna Merino

Typ postele

Jednolůžko

Rozměry (cm)

135 × 200

Doporučené praní (°C)

Nevhodné pro praní

Hmotnost (g)

2 000

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Odborníky je přikrývka hodnocena hned dvěma certifikáty kvality. Jedním z nich je certifikace GOTS pro textilie vyrobené z organických textilních vláken, a druhým pak certifikát Oeko Tex Standard 100, který zohledňuje možný dopad textilií na člověka a životní prostředí. Přikrývka je navíc velmi oblíbená i mezi uživateli, kdy na portále heureka.cz sklízí v době psaní recenze (leden 2023) krásný 95% průměr všech hodnocení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti této přikrývky patří jednoznačně použití přírodních materiálů. Ovčí vlna se vyznačuje skvělými termoregulačními a prodyšnými vlastnostmi, takže se hodí pro celoroční užívání, což je vzhledem k ceně více než příjemné. Navíc má samočisticí schopnosti, takže přikrývku na rozdíl od variant z jiných materiálů nemusíte prát. Nevýhodou je ale o 5 cm užší rozměr oproti standardu a fakt, že přikrývka není vhodná pro alergiky.

Porovnání s alternativami

Chcete-li přikrývku z ovčí vlny značky Vlnka porovnat s alternativami a máte o něco pružnější rozpočet, pak určitě zvažte luxusní přikrývku Lindart Cashmere. Je plněná vlnou z kašmírské kozy, což je jeden z nejcennějších přírodních materiálů se skvělými vlastnostmi. Přikrývka je sice dražší, avšak díky přirozeným vlastnostem se hodí i pro alergiky, astmatiky a revmatiky.

Závěrečné shrnutí

Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou může být vhodnou volbou pro všechny uživatele, kteří mají vysoké požadavky na komfort a pohodlí při spánku a potrpí si na přírodních materiálech. Jako výplň je zde použita ovčí vlna, která má oproti jiným materiálům samočisticí schopnosti, a tak přikrývku není potřeba prát, pouze pravidelně větrat. Díky svým termoregulačních a prodyšným vlastnostem se hodí k celoročnímu používání, navíc dokáže velmi dobře odvádět vlhkost od těla, takže se ráno probudíte vždy v suchu.

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výběrem a srovnáváním produktů již řadu zkušeností, které zúročila také u tématu přikrývek. Při své práci využívá výsledky nejrůznějších testů z českých i zahraničních zdrojů a zohledňuje přitom také odborné i uživatelské recenze. Díky tomu tak může poskytnou relevantní doporučení každému z vás a poradí například, z jakého důvodu je při výběru přikrývky vhodné zohlednit její sezónnost a materiál výplně nebo podle čeho zvolit optimální rozměry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou

Přikrývka Vlnka s ovčí vlnou

3 700 Kč Orientační cena