Menu

Prity 1P34 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Sporáky na tuhá paliva

Klady

  • Nízká cena
  • Trouba s teploměrem
  • Prostor na palivo

Zápory

  • Spotřeba paliva
  • Nižší účinnost
  • Horší zpracování
10 000 Kč Orientační cena

Sporák na tuhá paliva Prity 1P34 byl serverem Heureka.cz oceněn jako produkt roku v letech 2018, 2019, 2020 a 2022. Jde o jeden z nejprodávanějších modelů, který sice má své mouchy, za velmi příjemnou cenu je ale snadné je překousnout. Výkon sporáku Prity 1P34 patří s hodnotou 10 kW k lehčímu nadprůměru. Schopnost vytopit až 150 m3 by měla být dostačující pro menší objekty.

Provedení

Milovníky pozorování ohně potěší prosklené topeniště, které není u těchto sporáků vždy samozřejmostí. Pečící trouba s integrovaným teploměrem v prosklených dvířkách a litinové plotýnky přijdou vhod těm, co sporák hodlají využívat převážně pro přípravu pokrmů. Prostor pro skladování dřeva je příjemným bonusem, pro větší zásobu dřeva si ale stejně budete muset chodit jinam.

Ocelový plech, ze kterého je sporák vyroben, je lakovaný žáruvzdorným lakem a měl by odolat i velmi vysokým teplotám. Průměr kouřovodu 130 cm je standardní hodnotou. Vývod kouřovodu lze volit ze dvou variant – levý horní nebo pravý horní. Dejte si tedy při koupi pozor, ať vyberete ten správný pro vaše řešení prostoru. V místě výstupu ze sporáku je umístěna kouřová klapka, její funkcí je regulace spalin.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ve velkém množství recenzí spokojených zákazníků se opakuje pochvala za jednoduchou manipulaci. Dále je kladně hodnocena stabilita sporáku a prostor pro uskladnění dřeva. Všeobecně je tento model brán jako dostačující za výbornou cenu.

Zákazníci si stěžují na zápach při prvním vypalování barvy, což je ale běžný jev. Někteří by ocenili větší plochu litinové plotýnky nebo tyč na sušení utěrky. Výtky směřují k výrobnímu zpracování, především tuhým pantům nebo horšímu těsnění. Zákazníci se ovšem shodují, že za danou cenu jsou jisté nedokonalosti snesitelné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U sporáku čtyřnásobně oceněného jako produkt roku na Heureka.cz pozitivně hodnotíme poměr cena výkon. Prostor pro uskladnění dřeva je také výhodou. Naopak záporně hodnotíme horší technologické zpracování tohoto sporáku, které se ale při nižší ceně dá očekávat. Nevýhodou může být i absence tyče na sušení utěrek.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte levný sporák na tuhá paliva, kromě Prity 1P34 můžete zvolit například Zvezda Narodna SP GLASS, který disponuje širokou troubou a vysokýma nožkama, pod které lze umístit zásobu paliva. Pokud by vás potěšil vyšší výkon, Prity 2P41 má 14 W, ale počítejte s vyšší cenou.

Závěrečné shrnutí

Prity 1P34 je jeden z nejlevnějších sporáků na tuhá paliva na trhu. Server Heureka.cz jej na základě zájmu spotřebitelů vyhlásil několikrát jako Produkt roku. Poměrně průměrná hodnota výkonu 10 kW by měla stačit k vytopení menší místnosti. Všeobecně můžeme tento produkt hodnotit jako skvělý v poměru cena výkon. Zákazníkům vadí horší technologické zpracování, které ale v této cenové kategorii není překvapením.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Prity 1P34 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina je redaktorka, která se věnuje především spotřebičům do domácnosti. U sporáků na tuhá paliva detailně zjišťuje jejich parametry, ale také reálné zkušenosti s jednotlivými modely a jejich používáním. Dokáže poradit, zda potřebujete dražší sporák s výměníkem, nebo bude pro vaše účely stačit levnější varianta bez výměníku. Věří, že pokud se zaměříte na doporučované vlastnosti a zamyslíte se nad konkrétním použitím sporáku, vyberete si s pomocí našeho článku a srovnání takový sporák, který bude pro vás a vaše požadavky nejvhodnější.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Prity 1P34

Prity 1P34

10 000 Kč Orientační cena