Menu

Zvezda Classic MAXI – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Sporáky na tuhá paliva

Klady

  • Velká plotna
  • Prostor na dřevo
  • Prosklená dvířka

Zápory

  • Velké rozměry
  • Menší trouba
  • Průměrný výkon
16 500 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Model Zvezda Classic MAXI patří rozměrově k větším, jeho výkon ale k vyšším mezi sporáky na tuhá paliva nepatří. S výkonem sporáku 7 kW vytopíte s přehledem prostory o velikosti zhruba 150 m3. I když bychom na jeho rozměry čekali výkon vyšší, do menší chaty, nebo jako zdroj tepla pro jednu větší místnost postačí.

Provedení

Na šířku měří 102 centimetrů. V první řadě si proto rozmyslete, zda pro něj máte dostatečný prostor. Jeho výška dosahuje 88 centimetrů, což je zhruba míra klasické kuchyňské linky. Bude se vám na něm pohodlně vařit, většina ostatních sporáků na tuhá paliva je totiž nižších, což může být pro někoho nezvyk.

Pro pečení nabídne průměrně velkou troubu s prosklenými dvířky, přes která pohodlně uvidíte dovnitř. Kouřovod se nachází v pravé části nahoře a jeho průměr je 130 centimetrů. Ujistěte se, že vám bude takové napojení vyhovovat.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Zvezda patří na trhu mezi ověřené značky a těší se u uživatelů značné oblibě. Ti si chválí dobrý poměr ceny a kvality, výrobky totiž patří obecně k těm levnějším. I když to tak možná konkrétně u tohoto modelu nevypadá, cena je stále velmi příznivá vzhledem k tomu, že se jedná o sporák větších rozměrů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velké rozměry sporáku Zvezda Classic Maxi mohou být jeho výhodou i nevýhodou zároveň. Na jednu stranu nabídne hodně prostoru na vaření i ukládání dřeva, na stranu druhou mu musíte uvolnit značné místo a ne každý ho má doma dostatek. Vzhledem k velkým rozměrům má sporák navíc docela malou troubu. Při jeho přenášení nebudete vděční ani za vysokou hmotnost 92 kilogramů, ta však vypovídá o jeho robustnosti a kvalitě ocelového materiálu, ze kterého je sporák vyroben.

Porovnání s alternativami

Pokud by vám tento sporák nevyhovoval pro své rozměry, doporučujeme se podívat na podobný model s názvem Zvezda CLASSIC GF od stejného výrobce. Je o něco užší, levnější a nabídne srovnatelný maximální výkon. Už vám ale neposkytne tolik místa na vaření a úložný prostor na dřevo má taky výrazně menší.

Závěrečné shrnutí

Pro sporák Zvezda Classic Maxi musíte mít kvůli jeho větším rozměrům dostatek místa. Nabídne slušný maximální výkon, prosklenou troubu i velkorysý úložný prostor na dřevo. Pokud tedy hledáte velký sporák na dřevo nebo dřevěné brikety, pak vám ho můžeme doporučit. V opačném případě se podívejte na nějaký prostorově úspornější model, například Prity 2P41.

16 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Zvezda Classic MAXI | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina je redaktorka, která se věnuje především spotřebičům do domácnosti. U sporáků na tuhá paliva detailně zjišťuje jejich parametry, ale také reálné zkušenosti s jednotlivými modely a jejich používáním. Dokáže poradit, zda potřebujete dražší sporák s výměníkem, nebo bude pro vaše účely stačit levnější varianta bez výměníku. Věří, že pokud se zaměříte na doporučované vlastnosti a zamyslíte se nad konkrétním použitím sporáku, vyberete si s pomocí našeho článku a srovnání takový sporák, který bude pro vás a vaše požadavky nejvhodnější.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Zvezda Classic MAXI

Zvezda Classic MAXI

16 500 Kč Orientační cena