Recenze Timsistem Alma Mons - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Timsistem Alma Mons

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Sporáky na tuhá paliva

Klady

  • Nerezová trouba
  • Rošt
  • Moderní vzhled

Zápory

  • Vysoká cena
  • Uložení dřeva
  • Průměrný výkon
25 000 Kč Orientační cena

Na sporáku Timsistem Alma Mons na první pohled zaujme elegantní, moderní vzhled a netradiční nerezové provedení trouby. Cena už tak příjemným překvapením není.

Základní charakteristiky

S výkonem 7 kW bude sporák skvělým pomocníkem při vytápění menší místnosti. Pro větší objekty ale stačit nebude.

Provedení

Stejně jako u většiny ostatních modelů je tělo sporáku tvořeno ocelovým plechem. Dvířka a rošty jsou vyrobeny z odolnější litiny. Prosklené topeniště je vizuálně příjemné a pomůže vám naladit příjemnou atmosféru v místnosti. Prostor pro uložení dřeva u tohoto modelu chybí, takže budete muset skladování paliva řešit jinak.

Trouba

Vnitřní nerezové provedení trouby je u sporáků poměrně netradiční a bude se vám snadněji čistit. Oceníte určitě i výsuvný rošt, protože připravování pokrmů bude díky němu snazší. Prosklená dvířka umožní kontrolovat průběh pečení.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento sporák sklízí převážně kladné recenze, kde uživatelé chválí jeho vzhled i celkovou funkčnost. Podle nich má dobré spalování a není třeba do něj příliš často přikládat. Většina z uživatelů zmiňuje dobrý poměr ceny a výkonu.

Občas se objeví i negativní recenze, ve které je zmiňováno například špatné čištění nebo rychlé zanesení kouřovodu. To může být ale problém nesprávné montáže a nikoliv samotného výrobku. Některé zákazníky překvapuje malá tloušťka plechu, ze kterého je sporák konstruován, většina modelů má však tloušťku plechů velmi podobnou a za tlustší kachlové provedení si hodně připlatíte.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Timsistem Alma Mons chválíme pro jeho moderní provedení. Velkou výhodu vidíme v přítomnosti roštu v troubě, který celkově usnadní manipulaci. Dále zmíníme slušnou účinnost, protože ta vypovídá o nízké náročnosti na spotřebu dřeva. Sporáku naopak chybí dostatečný prostor pro ukládání dřeva. Má ve spodní části sice šuplíček, ale ten slouží spíše na plechy a menší příslušenství. Polínka budete muset ukládat mimo sporák.

Porovnání s alternativami

V našem srovnání se Timsistem Alma Mons řadí spíše k těm dražším sporákům, podobně stojí například Zvezda Classic Maxi. Ten navíc nabídne i velkorysý úložný prostor na dřevo, musíte si na něj ale vyhradit o něco větší místo, protože je rozměrově větší. Má taky menší troubu, takže záleží, co je pro vás při výběru důležitější.

Závěrečné shrnutí

Model Timsistem Alma Mons dokazuje, že sporáky na tuhá paliva nemusí mít pouze v zastaralý design. Má několik moderních prvků, mezi kterými dominuje nerezová trouba s výsuvným roštem. Spolehlivě dokáže vytopit i větší místnosti, takže pokud hledáte například zdroj tepla do menší chaty, na kterém chcete i vařit a především v něm pohodlně péct, pak vám ho doporučujeme.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Timsistem Alma Mons | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina je redaktorka, která se věnuje především spotřebičům do domácnosti. U sporáků na tuhá paliva detailně zjišťuje jejich parametry, ale také reálné zkušenosti s jednotlivými modely a jejich používáním. Dokáže poradit, zda potřebujete dražší sporák s výměníkem, nebo bude pro vaše účely stačit levnější varianta bez výměníku. Věří, že pokud se zaměříte na doporučované vlastnosti a zamyslíte se nad konkrétním použitím sporáku, vyberete si s pomocí našeho článku a srovnání takový sporák, který bude pro vás a vaše požadavky nejvhodnější.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Timsistem Alma Mons

Timsistem Alma Mons

25 000 Kč Orientační cena