Menu

Krups EA894T10 – Recenze, testy a srovnání

79,4 % Celkové hodnocení

Top 14 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Velký objem vodní nádržky 2,3 l
 • Široká nabídka nápojů
 • Příprava dvou mléčných nápojů zároveň

Zápory

 • Pouze 3 stupně hrubosti mletí
 • Nelze použít mletou kávu
 • Menší objem odpadního zásobníku
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Automatický kávovar Krups jistě zaujme řadu uživatelů svým minimalistickým nerezovým provedením. V době srovnání (listopad 2021) vynikal objemem nádržky na vodu. Ta pojme až 2,3 l, takže s ní model bez problémů obstojí v početnější domácnosti nebo kanceláři. Tento benefit se však bohužel nepropsal do kapacity dalších zásobníků, 260g nádobka na zrna je spíš průměrná a odpadní zásobník pojme cca 9 dávek kávové sedliny, čímž za průměrem dokonce zaostává. Stále však platí, že kapacita všech nádobek by hlavně měla odpovídat vašim individuálním požadavkům.

Příkon 1 450 W můžeme označit za velmi častý, podobně jsou na tom téměř všechny automatické kávovary. Kávu tento model připravuje pod tlakem 15 bar, což je doporučovaná hodnota, které nemáme co vytknout.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

2,3

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

260

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

9

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,70
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Nevýhodou, kterou nemůžeme nezmínit, je menší počet stupňů hrubosti. Mlýnek tohoto kávovaru lze přenastavit na 3 různé stupně, jiné modely zvládají i čtyřnásobek. Tento kávovar navíc neumožňuje použití mleté kávy, což by mohlo vadit těm, kteří čas od času upřednostvní bezkofeinovou variantu nebo se u nich občas nějaká ta mletá káva objeví.

Na druhou stranu však přístroj umožňuje nastavení intenzity kávy a teploty vody. To je u kávovaru vždy výhodou, protože takto je možné ovlivnit chuť výsledného nápoje. Můžete také nastavit kávovar na tvrdost vody ve vaší domácnosti. Z toho získáte benefit, že upozornění na nutnost odvápnění bude přicházet s větší přesností. Kávovar také zvládne připravit dva šálky současně, což se týká i nápojů s mlékem. Tento benefit nebyl v době srovnání příliš častý.

Vybavení a funkce

Kávovar Krups vytváří mléčnou pěnu automaticky, mléko nasává pomocí speciální hadičky přímo z kartonu. Speciální nádobku na mléko (viz obrázek) můžete případně dokoupit samostatně. Manuální příprava pomocí trysky však možná není. V menu naleznete nadprůměrný počet nápojů, mezi nimi široký výběr mléčných specialit, dokonce i mléčnou pěnu samotnou. Mimo kávu vám kávovar připraví také horkou vodu na čaj.

Ovládání a údržba

S řízením přístroje vám pomůže displej, velkou část činností ale tento model zvládá automaticky, například čistění. Nechybí mu ani speciální program na odvápňování. To znamená, že do nádržky napustíte vodu, přidáte čisticí či odvápňovací prostředek a kávovar vše přečerpá, čímž se pročistí.

Celkově tak nemáme výbavě tohoto kávovaru v podstatě co vytknout. V tabulce najdete kromě prvků výbavy také rozměry kávovaru, které je dobré zkontrolovat. Automatické kávovary totiž mohou na lince zabrat poměrně dost místa.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

11

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,1

36,56
Šířka (cm)

27,7

25,01
Hloubka (cm)

47,4

42,40
Hmotnost (kg)

8,4

8,85

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Krups EA894T10 můžeme díky objemné 2,3l nádržce doporučit do početnější domácnosti nebo kanceláře. Zvládne připravit kávové nápoje s mléčnou pěnou i bez ní, vydává také horkou vodu na čaj. Je ale potřeba myslet na to, že má limitovaný výběr hrubostí mletí (pouze 3), což může některé náročnější uživatele odradit. Kávovar navíc nepracuje s mletou kávou. Jeho příkonu 1 450 W a parnímu tlaku 15 bar nemáme co vytknout, v tomto směru nebývají mezi automatickými modely příliš zásadní rozdíly.

Pokud by vás zajímal podobný model, který si poradí i s předmletou kávou a nabídne širší výběr hrubostí mletí, za zvážení stojí například kávovar De’Longhi Intensa ECAM 23.460S, musíte ale počítat s o něco menším objemem vodní nádržky.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups EA894T10 | Hodnocení: 79,4 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Krups EA894T10

Krups EA894T10

15 000 Kč Orientační cena