Menu

Nivona NICR 660 – Recenze, testy a srovnání

70,0 % Celkové hodnocení

Top 26 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,3/10
  Hodnocení objemu
 • 6,2/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,0/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Automatické šlehání mléka
 • Objemná nádržka na vodu
 • Možnost uložení vlastního receptu

Zápory

 • Nelze použít mletou kávu
 • Má pouze 5 úrovní hrubosti mletí
19 000 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje 

Co se týče základních parametrů, v době srovnání (listopad 2021) se kávovar držel víceméně standardních hodnot. To se týká především parního tlaku 15 bar a příkonu 1 455 W. Obojí najdeme i u dražších a vybavenějších kávovarů.

Pokud hledáte pomocníka pro přípravu kávy pro větší počet lidí, možná vám model Nivona s kapacitou nádržky 2,2 l přijde vhod. Takový objem byl v našem srovnání nadstandardní. To však neplatí pro kapacitu nádržky na kávu, ta se držela lehce pod průměrem. Platí však, že objem všech nádobek byste měli vybírat podle vašich konkrétních požadavků. Navíc není vhodné nechávat vodu a kávu příliš dlouho v přístroji stát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Nivona

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 455

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

2,2

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

250

264,17
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,70
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Možnost ukládání vlastních receptů

Ano, 1 recept

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Co se týče variability kávovaru Nivona, ta je spíše slabší. Mlýnek nabízí jen 5 různých hrubostí, řada kávovarů na trhu vám přitom dá na výběr i z 12 úrovní. Na rozdíl od některých konkurenčních modelů si tento také neporadí s mletou kávou. To by mohlo vadit těm, kteří občas mletou kávu dostanou nebo jim doma přebývá. Stále však můžete nastavit sílu kávy a teplotu vody nebo připravit současně dva šálky nápoje.

Nivona nabízí také jednu perličku. Nejenže můžete čarovat s nastavením, můžete také jeden nápoj naprogramovat celý od začátku až do konce. To se může hodit v domácnosti, kde více lidem chutná například cappuccino, ale každý má na ně trochu jiné požadavky.

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí zaujme Nivona automatickým systémem šlehání mléka. Je vybavená hadičkou, která slouží k nasátí mléka z externí nádobky nebo z kartónu, to je následně našleháno a vpuštěno do šálku. Šlehání mléka je tak sice pohodlné, na rozdíl od některých konkurenčních modelů ale tento přece jen vyžaduje určitou míru asistence. Mléčná pěna a káva totiž neputují do hrnku stejnou výpustí, šálek je tak v průběhu přípravy nápoje potřeba přemístit.

Nápojová nabídka zahrnuje pět položek, můžeme ji tedy označit za mírně podprůměrnou. Najdete v ní však samotnou mléčnou pěnu, což může představovat výhodu například pro rodiče malých dětí milujících našlehané kakao. Doplňuje ji také výpusť horké vody, takže si snadno připravíte čaj nebo horkou čokoládu.

Ovládání a údržba

Nivona si dává záležet na designu a barevných displejích, takže i na tomto kávovaru jeden takový najdete. Automatické čištění a odvápňování už se dá v dnešní době považovat za standard, totéž platí pro nastavitelnou výšku výpusti nebo úsporný režim. To vše u tohoto kávovaru najdete.

V následující tabulce najdete kromě údajů o výbavě také rozměry tohoto kávovaru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

5

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální + malý displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

34

36,56
Šířka (cm)

24

25,01
Hloubka (cm)

46

42,40
Hmotnost (kg)

10

8,85

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar Nivona NICR 660 disponuje automatickým šleháním mléka, protože je ale výpusť mléčného systému umístěna jinde než výpusť kávy, bude při přípravě kávy nutná trocha vaší asistence. Vhod může přijít slušná kapacita nádržky na vodu, ta pojme až 2,2 l. Co se týče příkonu a parního tlaku, kávovar se držel hodnot, které jsou pro automatické modely typické, v tomto směru tak nepřekvapí pozitivně ani negativně. Nevýhodou může být mlýnek vybavený pouze pěti hrubostmi, popřípadě nemožnost použít mletou kávu.

Jestliže hledáte spíše model s variabilnějším nastavením mlýnku, v podobné cenové kategorii by vás mohl zaujmout například kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nivona NICR 660 | Hodnocení: 70,0 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Nivona NICR 660

Nivona NICR 660

19 000 Kč Orientační cena