Recenze a test automatického kávovaru Philco PHEM 1000 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philco PHEM 1000

22. místo
72,0 % Celkové hodnocení
 • Parní tlak
 • Chybí tryska na páru
19 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,9/10
  Hodnocení objemu
 • 8,4/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,7/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 72,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Výrobce automatického kávovaru Philco se v jeho případě opravdu zaměřil na parní tlak, dosahuje totiž až 19 bar, čímž ještě převyšuje doporučovanou hodnotu pro domácí používání, tedy 15 bar. V otázce příkonu se drží víceméně běžné hodnoty 1 400 W, nemusíte se tedy obávat nějak nezvykle dlouhého zahřívání kávovaru. Objem 1,8 l je zlehka nad průměrem, ten byl v době vzniku recenze (říjen 2017) 1,77 l. Objem zásobníku (250g) naopak lehce pod tehdejším průměrem 266 g. Odpadní zásobník kávovaru pojme až 15 šálků, ani v početnější kanceláři vás tak nečeká častá cesta k odpadkovému koši kvůli vynášení sedliny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philco

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

19

15,53
Příkon (W)

1 400

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

250

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

15

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,86
Počet šálků najednou

1

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Pokud jste doteď k přípravě kávy používali již namletá zrna, máme pro vás dobrou zprávu, s kávovarem Philco v tom můžete bez obav pokračovat. Jestli si jako fanoušci tohoto horkého nápoje chcete trochu pohrát s jeho výslednou chutí, máte hned několik možností. V první řadě vám kávovar nabízí nastavení teploty a tvrdosti vody. Snadno můžete nastavit také sílu kávy, a pokud to stále ještě není ono, stačí přenstavit hrubost mletí, vybírat můžete z pěti úrovní. Nejde oovšem ani zdaleka o nejvyšší počet, u některých konkurenčních modelů můžete vybírat i z více než deseti různých úrovní. Nedostatkem může být jedno drobné omezení, najednou vám totiž tento model uvaří pouze jednu porci kávy. Pokud budete připravovat více šálků, musíte být trpěliví.

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí obstál kávovar Philco poměrně pozitivně, chybí mu pouze nádobka na mléko a parní tryska. Nemusíte se ovšem bát, že vás kávovar ochudí o mléčnou pěnu, zvládne ji připravit automaticky. Stejně tak mu nechybí ani výdej horké vody, takže si kromě kávy můžete připravit třeba i čaj. Aby se vám pod výpust kávovaru pohodlně vešly různé šálky a sklenice, můžete si výšku výpusti nastavit podle svých potřeb. Ke snazšímu ovládání slouží displej a pro nenáročnou údržbu je kávovar vybavený automatickým čištěním a odvápňováním. V neposlední řadě také po určité době nečinnosti automaticky přejde do úsporného režimu a zbytečně nespotřebovává elektřinu.

Rozměrově patří tento kávovar víceméně k průměru, jen hmotnost 14 kg je jedna z vyšších a doporučujeme proto trvalé umístění kávovaru na kuchyňskou linku, bez nějakého zbytečného přenášení. Na výšku tento přístroj měří 37 cm, jeho šířka je 30 cm a hloubka 40 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ne

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

37

36,16
Šířka (cm)

30

25,69
Hloubka (cm)

40

41,72
Hmotnost (kg)

13

9,00

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Philco PHEM 1000 se ve většině parametrů drží přibližně průměru. Objemem by mohl stačit i početnější domácnosti, jeho příkon nepaří k nejhorším a tlak 19 bar je naprosto vyhovující. Patří k přístrojům, které postrádají parní trysku a nádobku na mléko, ovšem mléčnou pěnu vám bez problémů připraví stiskem jednoho tlačítka. Nevýhodou pro některé uživatele může být, že nezvládne uvařit více než jeden šálek kávy současně. Nejde ale o nijak zásadní nedostatek, nad kterým by se nedalo přimhouřit oko. Pokud by vás zajíal nějaký kávovar, který má ve výbavě i trysku na páru, doporučujeme zvážit i další přístroje v našem testu, například model Philips Saeco HD8914/09.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Philco PHEM 1000 | Hodnocení: 72,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philco PHEM 1000

Philco PHEM 1000

22. místo  v porovnání
19 000 Kč Orientační cena