Recenze a test Siemens TP503R09 | Arecenze
Menu

Recenze a test Siemens TP503R09

21. místo
75,5 % Celkové hodnocení
 • Nižší cena
 • Všechna potřebná nastavení
 • Připraví zároveň i dvě kávy s mlékem
 • Méně stupňů hrubosti mletí
 • Dle uživatelů brzy hlásí zaplnění odpadní misky
14 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,0/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,9/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 75,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Siemens TP503R09 můžeme, co se týče zakladních parametrů tlaku a příkonu, označit za průměrný. Parní tlak 15 bar je u automatických kávovarů považován za vhodnější než klasických 9 bar, protože malé domácí přístroje s malým čerpadlem tlak neudrží, a na 9 bar se tak dostanou v průměru. Příkon na přípravu kávy vliv nemá, vyšší hodnota je však zárukou, že se kávovar bude rychle nahřívat.

Také objemově přístroj nijak nevyčnívá. Nádobka na vodu pojme 1,7 l, což byla v našem srovnání (v listopadu 2021) hodnota mírně podprůměrná. Kapacita zásobníku na kávu dosahuje 270 g zrn, což můžeme označit za průměr. Oba údaje by však měly podléhat vašim individuálním požadavkům – počítejte s tím, že větší zásobníky budete muset méně často doplňovat, na druhou stranu však není dobré nechat kávu a vodu stát v přístroji dlouho, aby se nezačaly kazit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Siemens

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,40
Příkon (W)

1 500

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,85
Objem zásobníku na kávu (g)

270

268,17
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,80
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 10 % Ano, 1 recept, 7 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, v aplikaci
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Pokud se zaměříme na nastavení parametrů kávy, příliš nás neoslní jen 3 stupně hrubosti mletí. Ta totiž ovlivňuje chuť nápoje, a více možností by tak bylo ku prospěchu. Na druhou stranu však kávovar umožňuje nastavit teplotu vody i sílu kávy. Funkce aromaDouble Shot by dle výrobce měla zajistit velmi silnou kávu bez nežádoucí hořkosti. Použít lze taktéž kávu mletou nebo připravit dva šálky současně. Výhodou je také možnost nastavit kávovar na tvrdost vody ve vaší domácnosti. Podle zadané tvrdosti pak přizpůsobí četnost čištění a odvápňování.

Vybavení a funkce

V oblasti funkcí pro přípravu nápojů si kávovar vede skvěle, zvlášť pokud vezmeme v úvahu jeho nepříliš vysokou cenu. Mléko vám našlehá automaticky, a to pomocí hadičky, kterou zasunete do nádobky na mléko. Samotnou nádobku na mléko v balení nenaleznete, pokud vám však nevadí odebírat mléko rovnou z krabice, alespoň si odpustíte její čištění. Tento způsob je výhodný tím, že umožňuje přípravu dvou káv zároveň i u nápojů s mlékem. Manuální šlehání tryskou zde nenajdete. Nápojové menu zahrnuje 8 nápojů, což je mírný nadprůměr. Chválíme zejména možnost odběru samotného mléka, u levnějších modelů není samozřejmostí. Samozřejmostí je poté výpusť na horkou vodu pro přípravu čaje.

Ovládání a údržba

V oblasti ovládání disponuje kávovar Siemens tou nejčastější variantou – dotykovým displejem. Ten je v tomto případě velký, přehledný a disponuje obrázky připravovaných káv. Pokud připravujete různé druhy nápojů, oceníte nastavitelnou výšku výpusti, kterou tak můžete přizpůsobit malým šálečkům i vysoké sklenici na latte macchiato. Z hlediska údržby vás potěší automatické programy pro čištění a odvápňování, na jejichž nutnost navíc přístroj sám upozorní.

Rozměry přístroje se nijak nevymykají běžným hodnotám, podívat se na ně můžete v nejnižších řádcích tabulky.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické - hadičkou

43 % Automatické - hadičkou, 27 % Parní tryskou, 23 % Automatické - s vlastní nádobou, 7 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

8

6,00
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

63 % Dotykový displej, 27 % Manuální + malý displej, 10 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

37,3

36,13
Šířka (cm)

27,6

25,55
Hloubka (cm)

45,2

41,66
Hmotnost (kg)

8,4

8,85

Hodnocení ostatních uživatelů

Stávající majitelé kávovaru jsou s jeho vlastnostmi spokojeni. Oceňují kvalitu a chuť připravené kávy, výběr nápojů a schopnost mléčného systému našlehat dobrou pěnu. Pochval se dočkal i design kávovaru a menu v českém jazyce. Rozporuplné názory panují na časté čištění, někteří je kvitují z důvodu lepší hygieny, jiným připadá příliš časté a neekonomické. Výtky se objevily ohledně zásobníku na lógr, který je třeba často vyprazdňovat.

Hlavní výhody a nevýhody

Za jeden z hlavních bonusů považujeme dobrý poměr ceny ku výkonu, možnostmi nastavení příliš nezaostává za dražšími produkty. Jako výhodu vidíme také mléčný systém, který umožňuje přípravu dvou káv s mlékem zároveň. Častěji používaný systém s vlastní nádobkou toto nedokáže, protože nádobka má pouze jednu výpusť.

Mezi nevýhodami zmíníme menší počet stupňů mletí a menší kapacitu zásobníku na lógr. Časté proplachování sice může být otravné, odměněni však budete vyšší úrovní hygieny a lepší chutí připravované kávy.

Naše hodnocení a závěr

Siemens TP503R09 představuje finančně nenáročný automatický kávovar se stále dobrými parametry. Kapacitou nádobek na vodu a zrna je průměrný, zásobník na lógr je třeba čistit poměrně často. Kávovar můžete ovládat přes dotykový displej, který zvládne komunikaci i v českém jazyce. Mléčné nápoje připravíte pomocí automatického systému s hadičkou, která čerpá mléko z nádobky nebo kartonu. Na výběr máte z osmi nápojů. Údržba je jednoduchá díky automatickým programům na čištění a odvápnění.

Jednou z nemnoha nevýhod je menší počet stupňů hrubosti mletí. Více možností budete mít například s kávovarem  De’Longhi ECAM 45.760W.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Siemens TP503R09 | Hodnocení: 75,5 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Siemens TP503R09

Siemens TP503R09

21. místo  v porovnání
14 000 Kč Orientační cena