Recenze a porovnání Dyson Supersonic HD03 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Dyson Supersonic HD03

90,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Široká nabídka nastavení a výbavy
  • Nízká hmotnost
  • 2,8m kabel

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá hřebenový nástavec
  • Není skládací
11 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Dyson Supersonic HD03 je fén vhodný pro náročnější uživatele, čemuž také odpovídá jeho cena. Technologie fénování spočívá v proudu vysokotlakého a vysokorychlostního vzduchu, čehož je docíleno výkonným digitálním motorem v kombinaci s funkcí Air Multiplier. Tím je docíleno rychlého, a především precizního vyfoukání, a proto přestože má fén parametrově nižší příkon 1 600 W v porovnání s ostatními modely ve srovnání (září 2021), foukání bude velmi efektivní a také tiché.

Máte zde široký výběr nastavení, fén značky Dyson disponuje třemi rychlostmi a čtyřmi teplotními stupni od 28 do 100 °C, tudíž se zde dočkáte i funkce studeného vzduchu. Dobře si vede i v ohledu přívodního kabelu, ten je se svými 2,8 m poměrně dlouhý, a tak dosáhne k zrcadlu i v případě, že zásuvka není hned vedle něj. Potěšující je i nízká hmotnost, fén váží pouhých 660 g.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dyson

Udávaný příkon (W)

1 600

Počet rychlostí

3

Počet teplot

4

Způsob ovládání

Tlačítka na stisk

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

12

Délka napájecího kabelu (m)

2,8

Udávaná hmotnost (g)

660

Funkce a vybavení

Na poli funkcí a vybavení fén Dyson na první pohled zaujme. Funkce ionizace se postará o to, aby se vlasy nepřesoušely, a tím nedocházelo k nežádoucímu elektrizování. Jak jsme již zmínili dříve, fén má i funkci studeného vzduchu pro zafixování účesu, dále odnímatelnou zadní mřížku pro snadné čištění a také závěsné očko, což je standardní vybavení všech fénů. V balení najdete hned několik nástavců, nechybí zde tvarovací koncovka ani difuzér, který se postará o vlnité a kudrnaté vlasy. K dispozici máte navíc i nástavec na jemné sušení pro slabší vlasy nebo citlivější pokožku. Nabídka nástavců se ale může u jednotlivých prodejců lišit.

Nástavce se připínají pomocí magnetismu, odpadají tedy starosti s použitím síly. Aby byly funkce ještě něčím ozvláštněny, Dyson Supersonic HD03 několikrát za sekundu měří teplotu proudu vzduchu, čímž chrání vlasy před poškození extrémním teplem. Fén se prodává v několika barevných provedení, výrobce tedy myslel i na design.

 

 

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Nástavec na jemné sušení, stylingový koncentrátor

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Mezi uživateli je fén poměrně oblíbený. Práci s ním hodnotí jako rychlou a efektivní, jako pozitivum zmiňují také, že není teplota vydávaného vzduchu příliš vysoká a fén spíše cílí na rychlost. Fén Dyson dále hodnotí jako tichý a lehký model, jeho nedostatkem je snad jen vysoká cenovka.

Klady a zápory

Za hlavní přínosy fénu považujeme novou technologii fénování, která by měla být opravdu efektivní a přitom dbát i na zdraví vlasů. Fénu nechybí žádné podstatné funkce, naopak nabídne i něco navíc, senzory například měří teplotu vydávaného vzduchu, aby nebyla pro vlasy příliš vysoká. Nabídka nastavení i výbavy je dosti široká, k dispozici máte celkem 12 stupňů a v balení kromě difuzéru a tvarovací hubice najdete i další speciální nástavce. Dyson Supersonic HD03 potěší i dlouhým přívodním kabelem. Jeho nedostatky tkví ve vysoké ceně, absenci hřebenového nástavce a nemožnosti složení. Se svými 660 g je ale fén lehký, a tak by se s ním mělo dobře cestovat i manipulovat.

Naše hodnocení a závěr

Fén značky Dyson hodnotíme jako nadstandardně vybavení, co do funkcí i obsahu balení. Moderní technologie vlasy rychle a účinně vysuší a zároveň dbá na jejich ochranu a zdraví. Podle uživatelských recenzí je fén opravdu tichý. Na výběr máte z mnoha stupňů nastavení a jistě vás potěší i dlouhý přívodní kabel nebo nízká hmotnost přístroje. Zda je ale tak vysoká cena vlastnostem fénu úměrná, zůstává otázkou. Sháníte-li bohatě vybavený, ale výrazně levnější fén, doporučujeme Remington AC9096. Některé pokročilé funkce tohoto modelu značky Dyson ale zkrátka jinde nenajdete.

 

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Dyson Supersonic HD03 | Hodnocení: 90,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson Supersonic HD03

Dyson Supersonic HD03

11 000 Kč Orientační cena