Recenze a test fénu na vlasy Remington D 5000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Remington D 5000

22. místo
59,0 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Standardní počet teplot a rychlostí
 • Nízká hmotnost
 • Prakticky žádná výbava
 • Slabší výkon
 • Kratší dosah šňůry
400 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 8,0/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 4,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 59,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Při pohledu na cenovku tohoto fénu od značky Remington už vás pravděpodobně napadne, že jeho výkon ve srovnání s dražšímu soupeři nebude zcela stoprocentní. Příkon fénu 1 800 W byl sice v době psaní recenze (listopad 2019) pod průměrem, stále je ale nad doporučovanou minimální hodnotou (1 750 W). Pod průměrem byla také délka napájecí šňůry, v tomto případě 1,8 m. To může být nepohodlné zejména pokud nemáte v blízkém dosahu zrcadla elektrickou zásuvku. Na druhou stranu ale nejde ani o nic neřešitelného. Počet rychlostí a teplot je pro většinu fénů na trhu shodný, ani v tomto případě výrobce nevybočil z klasického modelu 2 rychlostí a 3 teplot.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Remington

27 % Remington, 23 % Philips, 14 % Rowenta, 14 % Sencor, 14 % Valera, 5 % Braun, 5 % Dyson
Příkon (W)

1 800

2 088,64
Počet rychlostí

2

86 % 2, 14 % 3
Počet teplot

3

86 % 3, 9 % 4, 5 % 2
Délka napájecího kabelu (m)

1,8

2,16
Hmotnost (g)

468

718,68

Funkce a vybavení

Výbava fénu Remington je opravdu minimální, z nástavců u něj najdete jen tvarovací koncovku, dále má ještě prakticky nezbytnou odnímatelnou zadní mřížku a očko k zavěšení. Tvarovací koncovka slouží hlavně k foukání vlasů přes kartáč, zadní mřížka vám umožní přístup k filtru fénu, který bývá zanesený prachem, případně i vlasy. Kvůli jeho slabší výbavě bychom fén D 5000 nedoporučili na vlnité vlasy, které vyžadují k vysušení difuzér, ani na suché, lámavé či jinak problematické vlasy, kterým prospívá funkce ionizace a zafixování studeným vzduchem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace

Ne

82 % Ano, 18 % Ne
Studený vzduch

Ne

95 % Ano, 5 % Ne
Difuzér

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Tvarovací koncovka

Ano

100 % Ano
Hřebenový nástavec

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Odnímatelná zadní mřížka

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno
Závěsné očko

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Pokud patříte k velmi nenáročným zákazníkům s odolnými vlasy, nebo hledáte levný fén na občasné využití, můžeme vám model D5000 od značky Remington doporučit. Jestliže ale máte v podstatě jakékoliv specifické požadavky, pravděpodobně vám nebude vyhověno. Na velmi husté vlasy nemusí mít dostatečný výkon (ten sice není pod doporučovanou hranicí, ale ve srovnání patřil k podprůměru), k vysoušení vlasů se sklony ke krepatění mu chybí funkce ionizace a vlna studeného vzduchu, k použití na vlnité vlasy mu zase chybí difuzér. Pokud hledáte variantu v řádech stovek korun, ale přece jen byste ocenili lepší výkon či výbavu, doporučujeme vám pročíst i recenze dalších modelů v našem srovnání, jedním z vhodných adeptů je například vysoušeč vlasů Philips DryCare Advanced HP8232/00.

400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington D 5000 | Hodnocení: 59,0 %
Eliška Srncová má v naší redakci pod palcem hlavně velké domácí spotřebiče, jako majitelka vlnitých vlasů ale ví, jaké může být s péčí o vlasy trápení. Díky dlouholetému samostudiu a intenzivnímu experimentování na vlastní hřívě má v tomto ohledu opravdu přehled. Poradí vám třeba jak používat difuzér, jaký zvolit fén a jak s vlasy při sušení zacházet, aby zůstaly co nejdéle krásné a zdravé. Kromě vlasové péče vám napoví také při výběru pračky nebo třeba kočárku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington D 5000

Remington D 5000

22. místo  v porovnání
400 Kč Orientační cena