Recenze a porovnání Remington D 5000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Remington D 5000

80,6 % Celkové hodnocení

Vhodný i na cesty v kategorii Nejlevnější fény do 800 Kč

Klady

  • Nižší cena
  • Nízká hmotnost
  • 6 možností nastavení

Zápory

  • Podprůměrný příkon
  • Kratší kabel
  • Chybí některé funkce a nástavce
500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Při pohledu na cenovku tohoto fénu od značky Remington už vás pravděpodobně napadne, že jeho výkon ve srovnání s dražšímu soupeři nebude zcela stoprocentní. Příkon fénu 1 800 W byl sice v době psaní recenze (září 2021) pod průměrem, stále je ale nad doporučovanou minimální hodnotou (1 750 W). Pod průměrem byla také délka napájecí šňůry, v tomto případě 1,8 m. To může být nepohodlné, zejména pokud nemáte v blízkém dosahu zrcadla elektrickou zásuvku. Na druhou stranu ale nejde ani o nic neřešitelného, můžete si vzít prodlužovačku.

Počet rychlostí a teplot je pro většinu fénů na trhu shodný, ani v tomto případě výrobce nevybočil z klasického modelu 2 rychlostí a 3 teplot. Ty mezi sebou navíc můžete kombinovat díky oddělenému ovládání těchto hodnot. Tlačítka jsou ale posuvná, proto dbejte na to, abyste při práci omylem nezměnili jejich polohu. Fén je poměrně lehký, váží necelé půlkilo.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Remington

Udávaný příkon (W)

1 800

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

1,8

Udávaná hmotnost (g)

458

Funkce a vybavení

Výbava fénu Remington je opravdu minimální, z nástavců u něj najdete jen tvarovací koncovku, dále má ještě prakticky nezbytnou odnímatelnou zadní mřížku a očko k zavěšení. Tvarovací koncovka slouží hlavně k foukání vlasů přes kartáč, zadní mřížka vám umožní přístup k filtru fénu, který bývá zanesený prachem, případně i vlasy. Kvůli jeho slabší výbavě bychom fén D 5000 nedoporučili na vlnité vlasy, které vyžadují k vysušení difuzér, dále ani na suché, lámavé či jinak problematické vlasy, kterým prospívá funkce ionizace a zafixování studeným vzduchem.

Remington D 5000 s nástavcem

Fén s odejmutým nástavcem

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ne

Studený vzduch

Ne

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ne

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Fén Remington D 5000 je mezi uživateli oblíbený, k čemuž jsme také přihlíželi při výběru do našeho srovnání. Uživatelé hodnotí fén jako vhodný pro ženy i muže, výkon je podle nich dostatečný, fén při práci navíc není natolik hlučný a neměl by se ani přehřívat. Uživatelé si jejich volbu pochvalují a fén by doporučili i dále.

Klady a zápory

I přes nízkou cenu má fén značky Remington hned několik pozitiv, vyzdvihnout můžeme především 6 možností nastavení, což není u všech modelů běžné. Některé fény nemají možnost regulovat rychlost vzduchu a jeho teplotu zvlášť. Potěší i nízká hmotnost, fén neváží ani půl kila. Přestože je jeho příkon podprůměrný a foukání může trvat o něco déle, neměla by vás po fénování bolet ruka. Za negativa jsme označili absenci výměnných nástavců a pokročilých funkcí, jako je ionizace a studený vzduch. Myslete také na kratší přívodní kabel fénu.

Naše hodnocení a závěr

Pokud patříte k velmi nenáročným zákazníkům s odolnými vlasy, nebo hledáte levný fén na občasné využití, můžeme vám model D 5000 od značky Remington doporučit. Jestliže ale máte v podstatě jakékoliv specifické požadavky, pravděpodobně vám nebude vyhověno. Na velmi husté vlasy nemusí mít dostatečný výkon (ten sice není pod doporučovanou hranicí, ale ve srovnání patřil k podprůměru), k vysoušení vlasů se sklony ke krepatění mu chybí funkce ionizace a vlna studeného vzduchu, k použití na vlnité vlasy mu zase chybí difuzér. Pokud hledáte variantu v řádech stovek korun, ale přece jen byste ocenili lepší výkon či výbavu, doporučujeme vám pročíst i recenze dalších modelů v našem srovnání, jedním z vhodných adeptů je například vysoušeč vlasů Philips DryCare Advanced HP8232/00.
500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington D 5000 | Hodnocení: 80,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington D 5000

Remington D 5000

500 Kč Orientační cena