Recenze a porovnání Rowenta CV1612F0 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Rowenta CV1612F0

78,1 % Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Nejlevnější fény do 800 Kč

Klady

  • Nižší cena
  • Nízká hmotnost
  • Ionizace i studený vzduch

Zápory

  • Jen dva stupně nastavení
  • Nemá další nástavce
  • Kratší kabel
400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Fén značky Rowenta nabídne příkon 2 000 W, což je v našem srovnání (září 2021) průměrná hodnota, stále ale splňuje požadavky na minimální příkon, takže by fénování mělo být účinné. Majitelky a majitelé dlouhých či hustých vlasů je ale mohou sušit o něco déle. Dobrou zprávou je, že je fén lehký, váží 0,5 kg, takže by při práci neměl být pocitově těžký. Fén má dvě rychlosti a dvě teploty, toto nastavení je však spolu provázané. Na výběr tak máte jen ze dvou možností, nižší rychlosti i teploty a dále vyšší rychlosti i vyšší teploty, což se nastavuje posuvným tlačítkem. To je umístěno zezadu na rukojeti, a tak by nemělo hrozit jeho přepnutí při práci. Rowenta CV1612F0 je modelem s kratším přívodním kabelem, jeho délka dosahuje 1,8 m. Pohlídejte si proto, zda máte hned vedle zrcadla zásuvku, v opačném případě budete nejspíš muset použít prodlužovačku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rowenta

Udávaný příkon (W)

2 000

Počet rychlostí

2

Počet teplot

2

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ne

Počet kombinací rychlostí a teplot

2

Délka napájecího kabelu (m)

1,8

Udávaná hmotnost (g)

500

Funkce a vybavení

Z hlediska vybavení odpovídá fén své poměrně nízké ceně. V balení najdete jen tvarovací koncovku, jiné nástavce fén nemá. Chybí mu tedy i difuzér, který je vhodný pro foukání vlnitých a kudrnatých vlasů, kterým pomůže dodat tvar.

Rowenta CV1612F koncentrátor vzduchu

Na poli funkcí už je ale nabídka bohatší. Potěšující je přítomnost studeného vzduchu, ten umí zafixovat finální účes, a benefitem je i ionizace chránící vlasy před vysušením. Díky závěsnému očku můžete fén místo uskladnění pověsit, čímž můžete ušetřit místo v koupelně. Fén totiž není skládací.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ne

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Model značky Rowenta se u uživatelů těší oblíbenosti. V recenzích jej hodnotí vesměs kladně, a to pro jeho nízkou hmotnost a malé rozměry v kombinaci s pocitově vyšším, dostatečným výkonem. Fén je podle nich také vhodný na cestování.

Klady a zápory

Za hlavní benefity tohoto fénu bychom označili nízkou cenu, která se promítla snad jen v oblasti nástavců, fén zkrátka má jen tvarovací koncovku. Z funkcí mu ale nechybí žádná podstatná, jako je ionizace či studený vzduch. Pozitivní je také nižší hmotnost fénu, která jej dělá vhodným i na delší fénování či na cestování. Nedostatkem je v tomto případě nemožnost volit teplotu a rychlost zvlášť, máte na výběr celkem jen ze dvou možností nastavení. Pozornost věnujte i kratší přívodní šňůře, ta měří je 1,8 m.

Naše hodnocení a závěr

Fén můžeme doporučit uživatelům, kteří nepotřebují výměnné nástavce, shánějí levnější fén, ale nehodlají ustupovat na poli funkcí a požadují například ionizaci a studený vzduch. Obojí fén Rowenta může nabídnout. Fén je lehký, má ale kratší přívodní šňůru, na což je potřeba myslet při zapojování do zásuvky. Nedostatkem je i nemožnost volit teplotu a rychlost vzduchu zvlášť a také spíše průměrný příkon, podle uživatelských recenzí je ale výkon fénu dostačující. Jen jej nemůžeme příliš doporučit na hustá nebo velmi dlouhé vlasy, kde by práce trvala zbytečně dlouho. Na ty lépe poslouží například Remington AC9096.

 
400 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Rowenta CV1612F0 | Hodnocení: 78,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta CV1612F0

Rowenta CV1612F0

400 Kč Orientační cena