Menu

Recenze a test Sencor SHD-6400B

21. místo
60,8 % Celkové hodnocení
 • Dostupná cena
 • Skládací konstrukce
 • Nízká hmotnost
 • Nízký příkon
 • Nemá externí nástavce
 • Omezené možnosti nastavení
200 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,5/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 8,0/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 4,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 60,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Sencor SHD-6400B je menší fén, který potěší nízkou hmotností a sklopnou rukojetí, tudíž své uplatnění najde zejména na cestách. S tím se také pojí jeho nižší příkon v době srovnání (červenec 2021), který dosahuje podprůměrných 850 W, takže jej jako plnohodnotného pomocníka při častém vysoušení vlasů příliš nedoporučujeme. Pokud hledáte fén téměř na denní používání, jeho příkon by měl být alespoň o 1 000 W vyšší, aby bylo vysoušení účinné. U cestovních fénů se ale jedná o běžnou hodnotu, cesta k suchým vlasům však nejspíš bude o něco delší. Naopak kratší je délka kabelu, ten měří 1,7 metru.

Na fénu najdete tlačítko nastavení rychlosti a teploty, tyto hodnoty jsou však spolu provázané. Ačkoli tedy v parametrech modelu značky Sencor stojí, že nabízí dvě rychlosti a dvě teploty, ve výsledku nemáte čtyři možnosti nastavení, ale pouze dvě. Nižší rychlostní stupeň proudění vzduchu je totiž spojen s nižší teplotou, chcete-li rychlost zvýšit, na druhém stupni se zvýší i teplota. Nemůžete tedy foukat horkým vzduchem na pomalou rychlost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Sencor 27 % Remington, 23 % Philips, 14 % Rowenta, 14 % Sencor, 14 % Valera, 5 % Braun, 5 % Dyson
Příkon (W) 850 2 088,64
Počet rychlostí 2 86 % 2, 14 % 3
Počet teplot 2 86 % 3, 9 % 4, 5 % 2
Délka napájecího kabelu (m) 1,7 2,16
Hmotnost (g) 400 718,68

Funkce a vybavení

Z hlediska vybavení a funkcí zde – vzhledem k nízké ceně fénu – očekávejte pouze nutné základní náležitosti. Fénu chybí funkce ionizace a z hlediska nástavců zde nejsou k dispozici žádné výměnné, pouze napevno připevněná tvarovací koncovka. Oželet tak musíte difuzér nebo hřebenový nástavec. Fén SHD-6400B potěší alespoň závěsným očkem či funkcí studeného vzduchu, která je však závislá na nastavení teploty a rychlosti – studeně bude foukat jen na nižší rychlost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace Ne 82 % Ano, 18 % Ne
Studený vzduch Ano 95 % Ano, 5 % Ne
Difuzér Ne 73 % Ano, 27 % Ne
Tvarovací koncovka Ano 100 % Ano
Hřebenový nástavec Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Závěsné očko Ano 100 % Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé hodnotí tento fén vesměs kladně, podle recenzí se těší velké oblibě. V recenzích je nejčastěji zmiňována skládací konstrukce a celková kompaktnost, nízká hmotnost a také příznivá cena fénu. Někteří uživatelé považují fén za výkonný i přes parametrově nízký příkon. Nejvíce se prý hodí majitelkám kratších nebo nepříliš hustých vlasů, kde svou práci odvede nejlépe.

Klady a zápory

Za hlavní benefity tohoto modelu považujeme jeho skládací konstrukci a nízkou hmotnost pouhých 400 g, což z něj dělá skvělý model na cestování. Nízká je také jeho cena, pokud tedy nechcete do vysoušeče vlasů investovat i několik tisíc, můžete si pořídit tento model, podle recenzí si jej uživatelé oblíbili i na denní používání. S cenou se však pojí i nedostatky fénu – nemá žádné externí nástavce, je opatřen pouze tvarovací koncovkou. Jeho příkon je podprůměrný a možnosti nastavení omezené, jak jsme popsali v kapitole výše.

Naše hodnocení a závěr

Malý, ale šikovný, tak bychom shrnuli vlastnosti tohoto modelu. Sencor SHD-6400B je cenově dostupným skládacím fénem, který má sice nižší příkon 850 W, podle uživatelských recenzí však majitelkám kratších vlasů dostačuje i jako denní pomocník při vysoušení. Má však pouze dva stupně chodu – první pomalejší se studeným vzduchem, druhý rychlejší s horkým, více možností nastavení neumožňuje. Oželet musíte i dodatečné nástavce. Pokud sháníte obecně levnější fén, ale difuzér či hřebenový nástavec požadujete a uvítali byste i volnější ruku při nastavení, doporučujeme Remington D5219 E51.

200 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Sencor SHD-6400B | Hodnocení: 60,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SHD-6400B

Sencor SHD-6400B

21. místo  v porovnání
200 Kč Orientační cena