Menu

Recenze a srovnání Sencor SHD 6600

81,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nejlevnější fény do 800 Kč

Klady

  • Nízká cena
  • 6 možností nastavení
  • Dlouhý přívodní kabel

Zápory

  • Nemá ionizaci
  • Chybí příslušenství navíc
  • Vyšší hmotnost
300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sencor SHD 6600 s příkonem 2 000 W doporučujeme majitelům a majitelkám kratších, případně jemnějších vlasů. Dlouhé a husté vlasy byste fénovali zbytečně dlouho, příkon je totiž celkově průměrný. Délka napájecího kabelu 2,6 m je už ale v době srovnání (září 2021) nadprůměrná, v případě 3 teplot a 2 rychlostí fénování se fén drží průměru. Tato nastavení mezi sebou navíc můžete kombinovat. Fén váží 900 g, což je poměrně vysoká hmotnost a zdlouhavé fénování se může stát nepříjemné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Udávaný příkon (W)

2 000

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Výkyvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

2,6

Udávaná hmotnost (g)

900

Funkce a vybavení

Vzhledem k tomu, že tento model značky Sencor stojí na trhu asi 350 Kč, což byla v době srovnání jedna z nejnižších pořizovacích cen fénů, které jsme vybrali, nelze očekávat žádné náročné funkce a vybavení navíc. Fén tedy postrádá difuzér, hřebenový nástavec a nedočkáte se ani ionizace. Na druhou stranu oceňujeme, že fén má všechny základní prvky, které byste u dnešních fénů měli vyhledávat. Podívat se na ně můžete níže v tabulce. Není ale skládací.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ne

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ne

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Protože je fén cenově velmi dostupný, máme k dispozici několik desítek uživatelských recenzí. Podle nich odpovídá poměr ceny ku výkonu očekávání. Uživatelé oceňují, že vzduch fénu není až příliš horký. Jde podle nich o fén s jednoduchým designem a snadným ovládáním. Prý je při užívání vcelku lehký, ale to je poměrně individuální, každý unese jinou zátěž, což potvrzují i některé opačné reakce. Z recenzí lze často vyčíst chvála na dlouhý napájecí kabel. V negativech, kterých pár je, se kromě vyšší hmotnosti objevuje také, že je zařízení poměrně velké.

Klady a zápory

Za hlavní benefity fénu považujeme nízkou cenu a stále poměrně dobré vlastnosti. Fén má sice průměrný příkon, na trhu se ale v této cenové relaci jedná o vyšší číslo. Potěšující jsou jeho možnosti nastavení, kombinací rychlostí a teplot je k dispozici celkem 6. Fén má také dlouhý přívodní kabel, takže se nemusíte strachovat o blízkost zásuvky k zrcadlu. Při zmínce o vlastnostech fénu je ale potřeba stále myslet na jeho nízkou cenu, a tak není divu, že mu chybí například funkce ionizace nebo přídavné nástavce. Podle některých uživatelů je se svými 900 g také těžší.

Naše hodnocení a závěr

Fén Sencor SHD 6600 má v první řadě velmi nízkou pořizovací cenu, což ocení pravděpodobně mnoho uživatelů, kteří nehledají nic extra, ale naopak hlídají cenu. Fén je sám o sobě průměrně výkonný, příkon 2 000 W nedoporučujeme těm, kteří mají dlouhé a husté vlasy. Fénovali by si je totiž zbytečně dlouho, a protože je fén lehce těžší, mohla by vás po práci bolet ruka. Výhodou fénu je dlouhý napájecí kabel, takže není nutné mít zásuvku hned u zrcadla, pokud jej k fénování potřebujete. Jinak je fén průměrný, v rámci funkcí a vybavení nenabízí nic navíc, ale má všechny standardní prvky, takže jde například lehce vyčistit díky odnímatelné zadní mřížce. Pokud požadujete něco navíc, model stejné značky Sencor SHD 108VT má například funkci ionizace a difuzér, jinak se v parametrech s tímto modelem poměrně shoduje.
300 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Sencor SHD 6600 | Hodnocení: 81,5 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SHD 6600

Sencor SHD 6600

300 Kč Orientační cena