Recenze a porovnání Valera SL5400 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Valera SL5400

83,1 % Celkové hodnocení

Vhodný i na cesty v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • 3 m dlouhý kabel
  • 6 možností nastavení
  • Lehký a skládací

Zápory

  • Průměrný příkon
  • Nemá difuzér
  • Chybí hřebenový nástavec
1 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Fén značky Valera nabízí příkon 2 000 W. To není příliš mnoho, proto jej příliš neodporučujeme pro opravdu dlouhé nebo husté vlasy, fénování by nejspíš trvalo delší dobu než u výkonnějších fénů. Stále se ale jedná o hodnotu nad limitem pro příkon kvalitního fénu. Pro fény na současném trhu je typické, že mají 2 rychlosti a 3 teploty fénování, ty je navíc možné ovládat zvlášť, takže máte k dispozici celkem 6 možností nastavení. Délka napájecího kabelu 3 metry byla v době psaní recenze (září 2021) velmi nadprůměrná. Pokud tedy nemáte zásuvku hned u zrcadla, s tímto fénem nebude potřeba řešit prodlužovací šňůry. Fén je se svými 390 gramy navíc velmi lehký. To kromě snadného přenášení umožňuje snadnou manipulaci, a to například i pro děti.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Valera

Udávaný příkon (W)

2 000

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Výkyvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

3

Udávaná hmotnost (g)

390

Funkce a vybavení

Fén Valera SL5400 je vzhledem k výbavě a funkcím, které nabízí, poměrně průměrný. Má všechny funkce, které jsou standardní a měli byste je dnes u všech fénů vyhledávat, jde například o studený vzduch nebo tvarovací koncovku. Obojí vybavení pomůže k dotvarování účesu. Nechybí zde ani odnímatelná mřížka pro lepší možnost čištění a také závěsné očko. Z prvků navíc, které jsme v době srovnání zkoumali, má ale pouze jeden, a to funkci ionizace. Postrádá tedy difuzér a hřebenový nástavec. Potěší ale možností složení.

Valera SL5400 složení fénu

Složený fén

 

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ne

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ano

Názory uživatelů a odborníků

U uživatelů sklízí tento fén zejména pozitivní ohlasy. Uživatelé v recenzích chválí opravdu nízkou hmotnost fénu a také jeho skladnost. Podle nich je také přívodní kabel dostatečně dlouhý a samotný fén nabízí mnoho stupňů nastavení, včetně studeného vzduchu, a při provozu je tichý. Za negativa označili o něco slabší proud vzduchu v porovnání s konkurenčními modely, což je způsobeno nižším příkonem. Někteří uživatelé jej ale stále považují za dostatečně výkonný.

Klady a zápory

Za hlavní pozitiva tohoto modelu značky Valera považujeme dlouhou přívodní šňůru, celkem 6 možností nastavení a také přítomnost základních funkcí, jako je studený vzduch nebo ionizace, která nepřesouší vlasy. Díky velmi nízké hmotnosti a možnosti složení je fén vhodný i na cestování nebo časté přenášen, při fénování by se měl dobře držet a neměla by vás bolet ruka ani při delší práci. Ta vás může potkat, fén má totiž spíše průměrný příkon, a tak může fénování trvat déle, zvláště máte-li husté nebo dlouhé vlasy. Podle uživatelských recenzí je ale fén stále výkonný a fénování efektivní. Za negativa považujeme zejména absenci difuzéru i dalších nástavců, v balení je jen tvarovací koncovka.

Naše hodnocení a závěr

Valera SL5400 je lehký vysoušeč vlasů s příkonem 2 000 W, což je ideální spíše pro kratší, jemnější vlasy, u hustějších nebo delších by fénování mohlo trvat déle. Tento fén vidíme jako celkově dobrý model, který využije celá rodina včetně dětí. Není sice malý, ale i děti jej snadno unesou a příkon jim bohatě postačí. Když jsme zmínili, že fén není malý, je dobré upozornit, že fén je skládací, tedy rukojeť jde sklopit, čímž se fén stane hned skladnějším a vhodným na cestování. Pravděpodobně si právě tahle vychytávka vyžádala vyšší pořizovací cenu, fén totiž jinak nenabízí příliš mnoho navíc, má ale funkci ionizace, která je skvělá pro ochranu vlasů proti vysušení. Na výběr máte z šesti nastavení a v balení najdete jen tvarovací koncovku. Pokud sháníte i difuzér, ale zároveň požadujete stejně dlouhý přívodní kabel, doporučujeme Remington PROluxe AC9140. Ten ale není skládací.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Valera SL5400 | Hodnocení: 83,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Valera SL5400

Valera SL5400

1 400 Kč Orientační cena