Menu

Nejlepší sušičky Bosch a jejich recenze

Značka Bosch patří k nejznámějším výrobcům elektrospotřebičů a v její nabídce samozřejmě nesmí chybět ani sušičky prádla. Na této stránce se dozvíte něco více o vlastnostech sušiček Bosch a jejich specifických funkcích. V tabulce níže také můžete vidět sušičky Bosch z našeho srovnávacího testu s jejich pořadím jak v rámci značky tak v rámci celého srovnávacího testu desítek produktů. Podrobně se můžete podívat také na zbývající oblíbené značky sušiček – Beko, AEG, LG, Siemens, Whirlpool, Candy, Gorenje a Samsung.

Nejlepší sušičky Bosch dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších sušiček Bosch

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky Bosch

Německá společnost Bosch (Robert Bosch GmbH) vznikla již na konci 19. století a za svou mnohaletou historii se vypracovala na jednoho z nejsilnějších hráčů na poli elektrotechniky, v současnosti tato značka zahrnuje dokonce více než 280 firem. Kromě domácích elektrospotřebičů se zabývá také výrobou elektrického nářadí a automobilovým průmyslem, mimo jiné stojí například za vynálezem ABS.

Kdo vyrábí Bosch

Zajímavostí je, že je společnost Bosch z většiny vlastněna neziskovou nadací Roberta Bosche. Rozhodování o firmě potom leží na bedrech dědiců společnosti a průmyslového svazu, složeného mimo jiné z bývalých členů managementu. Kromě domácího Německa probíhá výroba spotřebičů Bosch v podstatě po celém světě, mimo jiné v Maďarsku, Malajsii a Číně.

Charakteristika produktů Bosch

Sušičky Bosch se dělí do tří modelových řad – série 4, série 6 a série 8. Mezi výhody sušiček Bosch patří především tepelné čerpadlo, samočisticí kondenzátor a senzory zbytkové vlhkosti. Vybrané modely jsou vybavené například také parními funkcemi nebo připojením na Wi-fi. Tento výrobce nabízí kapacitu 7-9 kg, a hlučnost 64-65 dB. Většina modelů už dnes patří do nejúspornější energetické třídy A+++.

Cenově se sušičky Bosch pohybují ve střední až vyšší cenové kategorii. Levnější modely seženete přibližně za 12 000 Kč, většina sušiček od této značky stojí mezi 15 000 Kč a 20 000 Kč. Sušičku od tohoto výrobce můžete bez problémů doplnit dalšími spotřebiči stejné značky. Nabízí se například koupě pračky do kompatibilního setu, kromě spotřebičů na péči o prádlo ale Bosch vyrábí také kuchyňské elektrospotřebiče, jako jsou myčky nebo ledničky, nebo také vysavače a další vybavení do domácnosti.

Série 4

Pro pračky série 4 jsou typické energetické třídy A+ a A++. Spojovacím prvkem těchto sušiček je EasyClean filtr neboli snadno čistitelný filtr kondenzátoru. V praxi stačí tento filtr pouze propláchnout tekoucí vodou. Na čištění filtru navíc nemusíte ani pamatovat, sušička vás na něj sama upozorní. Dalším pojítkem je systém sušení SensitiveDrying, který je ideální pro jemné a choulostivé tkaniny. Tato technologie suší prádlo šetrně pomocí jemného vzduchu a díky speciální struktuře bubnu jej také jemně načechrává. Některé modely čtvrté série mají neprůhledná dvířka, což nemusí vyhovovat každému.

Série 6

Spotřebou je řada 6 o stupeň lepší než předchozí série sušiček, modely z této řady tedy patří do energetických tříd A++ a A+++. Technologie SensitiveDrying zůstává, přibyl k ní ovšem také samočisticí kondenzátor a u některých sušiček také dotykový LED displej. Samočištění kondenzátoru probíhá tak, že se kondenzátor sušičky při každém sušení automaticky propláchne a odpadá tak nejen starost o jeho údržbu, ale také případné snížení výkonu a růst spotřeby spojené s jeho znečištěním. Sušičky této řady mají všechny prosklená dvířka bubnu.

Série 8

Stejně jako u předchozí řady, i sušičky série 8 spadají do energetických tříd A++ a A+++ a všechny jsou vybavené prosklenými dvířky. Nechybí jim samočistící kondenzátor ani technologie SensitiveDry, navíc potom mají uživatelské rozhraní ComfortControl.

Další technologie a specifika

Pečeť kvality ECARF – tímto certifikátem od Evropského centra pro výzkum alergií se pyšní drtivá většina sušiček Bosch. Označuje výrobky, které splňují velmi přísné parametry pro to, aby mohly být doporučené zákazníkům trpícím alergiemi.

AutoDry – s touto technologií nehrozí, že by se prádlo přesušilo a poničilo. Chytré senzory totiž přesně poznají úroveň vlhkosti prádla a podle té potom upravují například délku programu.

ActiveSteam – nejen pračky disponují parními programy, sušičky s touto technologií vám pomohou zejména s pomačkaným prádlem. Žehlení s pomocí páry není žádnou novinkou a díky těmto sušičkám je možné i zcela bez námahy.

Refresher – kromě narovnání pomačkaného prádla mohou parní funkce pomoci i s jeho osvěžením. Refresher program zbaví prádlo nepříjemných pachů nebo chlupů od domásích mazlíčků, aniž byste jej museli prát.

HomeConnect – i některé modely sušiček Bosch patří do rodiny chytrých spotřebičů, tedy těch, které lze ovládat na dálku pomocí mobilu nebo tabletu. V aplikaci navíc najdete například také uživatelský manuál, tipy na používání nebo spojení na poradenské centrum.

Tepelné čerpadlo – některé sušičky používají k ohřívání topné tyče, což není příliš úsporné řešení. Sušičky Bosch jsou oproti tomu vybavené tepelným čerpadlem, které je úspornější a ekologicky šetrnější, jelikož znemožňuje unikání skleníkových plynů.

AntiVibration design – stejně jako pračky, i sušičky Bosch se pyšní speciálním designem, který minimalizuje hluk a vibrace.

V době vzniku tohoto textu (duben 2018) jsme měli v porovnání hned několik modelů značky Bosch. Silnou stránkou sušiček Bosch v našem porovnávací testu byla zejména spotřeba, body oproti konkurenci potom ztrácely na vybavení a funkcích. Celkově ale získaly velmi dobré hodnocení a šlo zejména o středně drahé modely, u dražších modelů lze očekávat také lepší vybavenost funkcemi.