Recenze a test Electrolux EEG41IW | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EEG41IW

78,7 % Celkové hodnocení

Top 34 v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Dostupná cena
  • Lehčí
  • Snadno přenositelný

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Minimální výbava
  • Kratší kabel
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Electrolux EEG41IW nepatří k šampionům ve vysávání koberců, za účinnost jejich vysávání získal známku C. V největší míře se však v našem srovnávacím testu v prosinci 2018 objevovala známka D, tedy ještě o stupeň horší. S tímto modelem bychom vám tak nedoporučili vysávat velké kobercové plochy, vyhýbat byste se měli také dlouhému vlasu. Naopak ale tvrdé podlahy zvládá na jedničku. Skvělá je také účinnost filtrace, do ovzduší nepropustí zpět téměř žádný prach. Jako model s dosahem od zásuvky 7,5 m bude ideální do malých bytů, kde postačí také třílitrový sáček na nepořádek.

Tehdejší průměrná hlučnost byla asi 73 dB, proto hodnotíme 80 dB u tohoto modelu poměrně negativně, jde o citelný rozdíl. Pokud ale neplánujete vysávat v bytě pozdě večer, úklid jednou týdně by vás ani sousedy neměl příliš obtěžovat. Spotřebou se neřadí k nejúspornějším, není ale ani nějak neúsporný, drží se víceméně průměru. Za roční provoz tak zaplatíte asi 112 Kč (v roce 2018). Částka se odvíjí mimo jiné od intenzity vysávání, my jsme ji počítali s vysáváním jednou týdně. Závislá je ale také na vysávané ploše, v našem případě šlo o plochu okolo 87 m2.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

5

6,61
Filtr

Washable H12 filter

Hlučnost (dB)

80

73,22
Akční radius (m)

7,5

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

C

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

750

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Tento model z dílny výrobce Electrolux má chudou výbavu. Zachoval si indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu, měkčená kolečka a navíjecí kabel, ale další standardní prvky nemá. Jde zejména o hubici na tvrdé podlahy a malou hubici. Vzhledem k nízké cenovce v podstatě nelze počítat s nadstandardem v podobě indikátoru zanesení filtru a turbokartáče. Rozměrově jde víceméně o průměrný model, jen výška 22,8 cm překvapila, jde o hodnotu nižší než průměr o téměř 6 cm. Hmotnost necelé 4 kg je poměrně nízká, vysavač se tak bude dobře přenášet, průměr přitom přesahoval 5,5 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ne

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ne

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

22,8

28,19
Šířka (cm)

28,7

30,32
Délka (cm)

41,6

40,05
Hmotnost (kg)

3,68

5,37

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux EEG41IW je ve většině ohledů slabší. Je skvělý v případě vysávání tvrdých podlah, pokulhává ale při vysávání kobercových ploch. Jeho silnou stránkou je účinná filtrace, takže se nemusíte bát jej pořídit v případě, máte-li například alergii na prach. Ročně za provoz vysavače zaplatíte asi 112 Kč, cena je ale pouze orientační, záleží na ceně za 1 kWh, intenzitě vysávání a také na velikosti vysávané plochy. Co se dosahu týče, od jedné zásuvky vysajete až 7,5 m velký okruh, což je podprůměr. Z takového „nedostatku“ lze ale udělat přednost – s menším dosahem se vám budou dostatečně dobře vysávat například pokoje v bytě. V příslušenství nenajdete třeba nadstandardní turbokartáč, ale spolehnout se nemůžete ani na malou hubici a hubici na tvrdé podlahy. Má však regulaci výkonu nebo navíjecí kabel. Pokud hledáte objemnější vysavač, budete se muset porozhlédnout po jiném modelu. Náš tip je například Electrolux EUO9GREEN.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EEG41IW | Hodnocení: 78,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EEG41IW

Electrolux EEG41IW

2 000 Kč Orientační cena