Menu

Sencor SWS 4250 – Recenze, testy a srovnání

81,0 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Meteostanice bez barometru

Klady

  • Barevný displej
  • Předpověď počasí
  • Budík

Zápory

  • Není plně bezdrátová
  • Místy nepřesné měření
700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Meteostanice Sencor nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Na rozdíl od dražších modelů nezobrazuje fáze měsíce, východ slunce a další pokročilejší údaje, základ ve formě informací o teplotě a vlhkosti jí ale nechybí, obojí je navíc doplněné předpovědí počasí ve formě barevných piktogramů. Samozřejmě se dozvíte také datum a čas a nechybí ani funkce budíku. To vše je u dražších modelů obvyklé, levnější meteostanice ale tyto funkce často postrádají.

Parametr Tento produkt
Připojení čidla

Bezdrátové

Teploměr

Ano

Měřič vlhkosti

Ano

Srážkoměr

Ne

Měřič větru

Ne

Druh displeje

LCD

Podsvícení displeje

Ano

Dosah venkovního čidla (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkce

K modelu Sencor je možné připojit až 3 čidla, jedno je rovnou součástí balení. Dosah čidla je 30 m, což je u meteostanic spíše slabší hodnota v době recenzování (říjen 2023), mnohdy se s ní ale setkáte i u dražších modelů. Výhodou je ale bezdrátový přenos mezi čidlem a meteostanicí, který značně usnadní instalaci. Naopak samotná meteostanice tak úplně bezdrátová není. Může sice fungovat pouze na baterie, ale jen v omezeném režimu, kdy například nesvítí displej nebo nefunguje přenos mezi stanicí a čidlem. Pro plnou funkčnost je tak potřeba její zapojení do zásuvky.

Parametr Tento produkt
Pocitová teplota

Ne

Východ a západ slunce

Ne

Fáze měsíce

Ne

Rosný bod

Ne

Aplikace pro chytrý telefon

Ne

Zvuková signalizace

Ne

Datum a čas

Ano

Budík

Ano

Indikátor slabé baterie

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé jsou s meteostanicí Sencor obecně spokojení, kladně hodnotí velký, barevný displej a dosah meteostanice označují za dostatečný. Slabší stránkou je podle některých recenzí přesnost měření, část uživatelů si také stěžuje na omezenou funkčnost v bezdrátovém režimu.

Hlavní klady a zápory

Mezi pozitiva meteostanice Sencor rozhodně patří velký barevný displej s předpovědí počasí. Výhodou oproti některým konkurenčním modelům je také funkce budíku. Oceňujeme i bezdrátové připojení senzoru. Slabší stránkou ale je neúplná bezdrátovost stanice, tedy fakt, že meteostanice nefunguje plnohodnotně pouze na baterie. Samotné měření také není podle názoru některých uživatelů vždy přesné. Další recenze tohoto modelu najdete na stránkách Heureka.cz.

Porovnání s alternativami

O něco pokročilejší alternativou může být meteostanice Hyundai WS 2303. Má také barevný displej s předpovědí počasí, ale zobrazuje i fáze měsíce a je plně bezdrátová. Dosah čidla má se stanicí Sencor stejný, cena je o něco vyšší. Naopak cenově dostupnější variantu představuje model Emos E0042. Jasnou výhodou je dosah čidla – až 100 m. Ve všech ostatních směrech je ale tato stanice dost osekaná, nemá barevný displej, budík, nezobrazuje datum, čas ani předpověď počasí. Oproti modelu Sencor ale stojí cca polovinu.

Závěr

Meteostanice Sencor SWS 4250 patří k vizuálně zajímavým modelům, které kromě číselných údajů zobrazují také obrázkovou předpověď počasí. Vyčtete z ní spíše základní informace, jako je teplota a vlhkost, nechybí jí ale budík nebo zobrazení data a času. Slabší stránkou je podle některých uživatelů přesnost měření, také 30m dosah čidla není úplně nadstandardní. K plné funkčnosti je navíc potřeba zapojit meteostanici do sítě, na bateriích funguje jen v omezeném režimu. Pokud vás zajímá plně bezdrátová alternativa, podívejte se například na model Hyundai WS 2303.

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SWS 4250 | Hodnocení: 81,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana patří v naší redakci mezi autory s velmi širokým záběrem a nadšením pro technická témata. Téma meteostanic pojala tak, aby bylo pochopitelné i pro uživatele, kteří s tímto zařízením zatím nepřišli do styku. Vycházela při tom jak z odborných textů, tak i z vlastních zkušeností, protože má jednu šikovnou meteostanici již několik let doma. Díky tomu dokáže vysvětlit, jaké parametry jsou při výběru meteostanice nejdůležitější.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SWS 4250

Sencor SWS 4250

700 Kč Orientační cena