Recenze Sencor SWS 5600 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SWS 5600

92,6 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Bez barometru

Klady

  • Dobře čitelný displej
  • Kladné uživatelské recenze
  • Indikátor slabé baterie

Zápory

  • Místy nepřesná
  • Vysoká svítivost
1 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Meteostanice Sencor SWS 5600 se řadí mezi modely bez barometru a v době psaní recenze (duben 2022) šlo o jednu z dražších variant v této kategorii. Její parametry jsou poměrně klasické, je bezdrátová, má podsvícený displej, teploměr a měřič vlhkosti. To vše je v této kategorii běžné, standardní je také dosah 30 m.

Parametr Tento produkt
Připojení čidla

Bezdrátové

Teploměr

Ano

Měřič vlhkosti

Ano

Srážkoměr

Ne

Měřič větru

Ne

Druh displeje

LCD

Podsvícení displeje

Ano

Dosah venkovního čidla (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkce

Velkého překvapení se nedočkáte ani v případě zobrazovaných hodnot, kromě klasické teploty a vlhkosti vám ukáže také datum, čas a předpověď počasí, tedy ty nejobvyklejší hodnoty. U meteostanic bez barometru je to ale obvyklé. Z funkcí má oproti konkurenci navíc zvukovou signalizaci a indikátor vybití baterie, nepostrádá ani klasický budík.

Parametr Tento produkt
Pocitová teplota

Ne

Východ a západ slunce

Ne

Fáze měsíce

Ne

Rosný bod

Ne

Aplikace pro chytrý telefon

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Datum a čas

Ano

Budík

Ano

Indikátor slabé baterie

Ano

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé hodnotí meteostanici Sencor obecně kladně. Nejvíce jsou spokojení s jejím displejem, který je podle nich dobře čitelný. Objevují se ale i určité výtky, například k jeho vysoké svítivosti, která může být v noci nepříjemná. Podle některých uživatelů může být zobrazovaná předpověď počasí nebo teplota nepřesná, to je ale u meteostanic pro domácí použití poměrně běžné. Další recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

U modelu Sencor SWS 5600 můžeme vypíchnout zejména jeho funkce – najdete u něj méně obvyklou zvukovou signalizaci a indikátor slabé baterie. V ostatních ohledech jde o poměrně standardní model, který se těší dobrému hodnocení od uživatelů. Hlavním negativem tak může být snad jen vysoká svítivost, která může v noci obtěžovat.

Porovnání s alternativami

Velmi dobrou alternativou může být meteostanice Hyundai WS 2303, která je o trochu levnější a ve většina ohledů na podobné úrovni jako model Sencor. Postrádá sice zvukovou signalizaci a indikátor vybití baterie, některé uživatele ale může zaujmout třeba velké tlačítko na vrchní části, kterým můžete ráno pohodlně odložit zvonění budíku. Dosah mají oba modely stejný.

Závěr

Sencor SWS 5600 je jednoduchá meteostanice bez barometru pro základní využití. Dozvíte se z ní teplotu, vlhkost a předpověď počasí, nic moc navíc ale nečekejte (a ani to není u tohoto typu meteostanic běžné). U uživatelů je oblíbená díky dostupné ceně a velkému, přehlednému displeji, ten ovšem může i trochu obtěžovat svou vysokou svítivostí. Dosah 30 m je potom standardní. Jako zajímavá alternativa se nabízí meteostanice Hyundai WS 2303 s velmi podobnými parametry a trochu nižší cenou.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SWS 5600 | Hodnocení: 92,6 %
Eliška má dlouholeté zkušenosti se srovnáváním spotřebičů do domácnosti i menších přístrojů. Problematice meteostanic velmi dobře rozumí a své znalosti stále doplňuje za pomoci odborných českých i zahraničních zdrojů. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jak meteostanice fungují a co od nich můžete požadovat, to vše bez složitého technického žargonu. Na starosti má také řadu dalších zajímavých témat, většinou jde o velké domácí spotřebiče, ale věnuje se také například výběru dalekohledů nebo stanů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SWS 5600

Sencor SWS 5600

1 100 Kč Orientační cena