Menu

Silvercrest SSMS 600 E6 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Tyčové mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 7,3/10
  Mixování
 • 6,5/10
  Kvalita konstrukce
 • 7,4/10
  Komfort při používání
 • 7,0/10
  Příslušenství a funkce

Klady

 • Odnímatelná noha
 • Nízká hmotnost
 • Dostupná cena
 • Sekací nádoba součástí

Zápory

 • Nižší příkon
 • Absence drcení ledu
 • Nekvalitně provedená tlačítka
600 Kč Orientační cena

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Tyčové mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 7,3/10
  Mixování
 • 6,5/10
  Kvalita konstrukce
 • 7,4/10
  Komfort při používání
 • 7,0/10
  Příslušenství a funkce

Klady

 • Odnímatelná noha
 • Nízká hmotnost
 • Dostupná cena
 • Sekací nádoba součástí

Zápory

 • Nižší příkon
 • Absence drcení ledu
 • Nekvalitně provedená tlačítka
600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje a obecné parametry

Tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 naláká ke koupi zejména méně náročnější uživatele, kteří hledají cenově dostupný výrobek s dobrým poměrem ceny ku výkonu. Osvědčil se i u testování (září 2023), kde nás opravdu překvapil. Tento model totiž disponuje příkonem 600 W, což je sice menší hodnota oproti ostatním modelům, ale na svou cenu naprosto dostačující. Díky tomu s ním snadno rozmixujete nejen měkčí ovoce, zeleninu a bylinky, ale také tvrdší potraviny, jako jsou ořechy a sýry.

Mezi příslušenstvím najdete sekací mísu, která je dostatečně objemná, takže do ní dáte i větší množství potravin, šlehací metlu, mixovací nádobu a dvě víčka na uzavření nádob. Příslušenství tedy patří spíše mezi základní, ale pro nenáročné uživatele naprosto dostačující. Samotnému mixéru pak nechybí funkce turbo, kterou najdete spíše u dražších modelů. Tato funkce vám ušetří spoustu času s mixováním.

Co se týče přívodového kabelu, ten bohužel není spirálový, avšak je dostatečně dlouhý (147 cm), takže nemusíte stát v blízkosti zásuvky. Zároveň vám však může kvůli své délce zavazet. Zaujmout vás může i jeho design, vyrábí se v mintové a bílé barvě, takže jej snadno sladíte s interiérem. Bohužel ale tento výrobek seženete pouze v síti prodejen Lidl, což může být pro někoho nevýhodou.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

600

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

7

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Hmotnost (kg)

0,7

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ne

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,7

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Nádoba na mixování, sekáček, víka na nádoby

Obsah balení

Možná vás překvapí, že tyčový mixér přijde v poměrně malém balení. Nemusíte se tak bát, že se vám špatně ponese. Uvnitř najdete mixér s ocelovou nohou, sekací nádobu s jedním sekáčkem a víkem, mixovací nádobu s víkem a šlehací metlu. Jde o základní vybavení, avšak naprosto dostačující pro mixování základních potravin.

Kromě produktů v balení najdete i návod, který vypadá obsáhle, ale je to zejména kvůli tomu, že je v mnoha jazycích. Nechybí však ani čeština. Návod je spíše stručný a nemá moc obrázků. Dozvíte se v něm základní informace, jako například jak čistit mixér, bezpečnostní pokyny, popis používání i to, jaké potraviny v něm lze mixovat, na jak dlouho a jaký stupeň rychlosti. Chlubit se také může 5 recepty, které lze v mixéru vytvořit. Ty naopak chyběly u konkurence.

Parametr Tento produkt
Návod Textový
Tipy na mixování, sekání, šlehání Ano
Bezpečnostní pokyny Ano
Jazyk Český

Zpracování a rozměry

Zpracování tohoto tyčového mixéru působí patrně levným dojmem, je totiž vyroben z plastu. Z plastu je ovšem většina mixérů, a to i těch dražších. Mixovací noha je vyrobena z ušlechtilé oceli, je tedy vhodná do horkých omáček či jiných pokrmů.

Nádoba na sekání bohužel nemá protiskluzové nožičky, které jsme mohli vidět u konkurenčních modelů. Budete ji tak muset při sekání držet. Stejně tak mixovací nádoba nemá nožičky, ovšem její víko lze použít k jejímu podložení. Zmínit také musíme zúžený zobáček, který usnadní přelévání pokrmu. Ten jsme také u konkurence neviděli.

Co se rozměrů týče, i Silvercrest má podobné rozměry jako předchozí testované mixéry. Jeho délka s nohou činí 39,5 cm, což je běžným parametrem. Jeho hmotnost je pak z testovaných modelů nejnižší (0,7 kg). Změřili jsme i hlučnost, která byla z testovaných modelů nejvyšší, a to 72 dB. Zároveň šlo o velmi skřípavý zvuk. Při mixování byl ale zvuk mnohem lepší.

Parametr Tento produkt
Délka (cm) 19,5
Šířka (cm) 5,5
Délka s nohou (cm) 39,5
Délka kabelu (cm) 147
Hlučnost (dB) 72
Materiál těla Plast
Materiál nohy Ušlechtilá ocel

Mixování, sekání a šlehání

Při testování tyčového mixéru jsme se zaměřili na mixování běžných surovin. Prvně jsme otestovali mixování smoothie, do nějž jsme použili čerstvý banán a maliny. Mixování šlo opravdu dobře, mixér nestříkal a smoothie bylo hotové za pár sekund. Zároveň bylo dobře rozmixované a nezůstaly v něm velké kusy ovoce.

Dále jsme vyzkoušeli sekací nádobu, do níž jsme vložili cibuli, petržel a ořechy. S cibulí neměl mixér sebemenší problém, velmi rychle a dobře ji nasekal na rovnoměrné kousky. Trochu větší problém mu dělala petržel, u které jsme zaznamenali nerozsekané větší kousky. Stejně tomu bylo i u lískových ořechů, kde opět zbylo pár větších kousků.

Zaměřili jsme se také na šlehání smetany, které dopadlo velmi dobře. Smetana se sice šlehala delší dobu než u jiných testovaných mixérů, ale výsledek byl opravdu chvályhodný. Naopak jsme nemohli vyzkoušet drcení ledu, jelikož touto funkcí tento model nedisponuje.

Parametr Tento produkt
Hodnocení mixování smoothie (1 až 10) 10
Hodnocení sekání lískových oříšků (1 až 10) 7
Hodnocení sekání cibule (1 až 10) 10
Hodnocení sekání petržele (1 až 10) 8
Hodnocení šlehání šlehačky (1 až 10) 9
Hodnocení drcení ledu (1 až 10) Nerelevantní

Pohodlí při užívání a funkce

Tyčový mixér se držel relativně pohodlně. Je vybaven protiskluzovým madlem, které bohužel zas tolik protiskluzové nebylo. Přišlo nám, že klouzalo ještě více než samotný plast. Určitě by v tomto případě bylo lepší, kdyby se použila klasická guma, stejně jako u konkurence.

Ovládání mixéru bylo naopak jednoduché. Na horní straně madla si zvolíte požadovanou rychlost otočným kolečkem a držíte tlačítko start. Kromě toho můžete využít i turbo tlačítko, které přepne mixér do nejrychlejšího módu. Tlačítka jsou potažena gumou, ale působí velmi levně. Občas bylo zapotřebí je více stisknout, aby fungovala.

Nasazování nohy není tak snadné jako u konkurenčních modelů. Nohu musíte nasadit a poté otočením doprava ji uzamknete. Při odejmutí nohy zase otočíte nohu doleva a vyjmete ji. Stejně tak probíhá i nasazení k sekací míse. Tyčový mixér nemá žádné pokročilé funkce, jako je například AntiSplash, avšak při mixování smoothie nikde nestříkal. Nádoba na sekání i mixovací nádoba nejsou vybavené protiskluzovými nožičkami, takže mohou po povrchu klouzat. Využít však můžete zavírací víka, kterými lze nádoby podložit.

Regulace rychlosti

Rychlost se reguluje pomocí kolečka umístěného na horní straně madla. Kolečkem se velmi dobře otáčí a jednotlivé stupně jsou dobře viditelné. Zvolit si můžete ze 7 rychlostních stupňů včetně minimální a maximální rychlosti. Nejsou zobrazené čísly, ale pouze tečkami.

Rychlost můžete změnit i tlačítkem turbo, který umožní mixéru nejrychlejší chod. Tlačítko turbo není samozřejmostí, a proto nás velmi překvapilo, že i levnější model tuto funkci nabízí. Funkce turbo například chyběla u dražšího modelu Braun.

Čištění

Čištění tyčového mixéru je velmi jednoduché. Některé části, jako jsou sekací nože, plastové nádoby, ocelová noha či šlehací metla, lze mýt v myčce. My jsme je zkoušeli mýt ručně a vše se mylo velmi dobře, i samotný sekáček. Tělo mixéru pak stačí utřít mokrým hadříkem.

Parametr Tento produkt
Regulace rychlosti Kolečko
Provedení tlačítek (1 až 10) 6
Pohodlí při držení (1 až 10) 7
Přehlednost tlačítek (1 až 10) 8
Snadnost vyměňování nástavců (1 až 10) 7
Snadnost čištění (1 až 10) 9
Doplňkové funkce Žádné

Názory uživatelů

V době psaní této recenze (září 2023) sklízí tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 výborné uživatelské recenze. Jen na portálu heureka.cz činí jejich průměr 94 %, což je důkazem jisté míry spokojenosti. Uživatelé si přitom kromě nízké ceny chválí jednoduché použití a sadu příslušenství, díky které je přístroj multifunkční. Někteří uživatelé pak chválí také robustní konstrukci, od které lze očekávat dobrou životnost, výkon, rychlost, a také příjemný barevný design, pro který tyčový mixér zaujal i odrostlejší děti.

Negativně pak někteří uživatelé v recenzi zmiňují fakt, že vybrané příslušenství není kompatibilní se starším modelem této značky. Konkrétně uvádějí mixovací nádobu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tyčového mixéru Silvercrest SSMS 600 E6 patří jeho nízká cena. Jedná se totiž o jeden z nejlevnějších výrobků v našem srovnání, který i přes nízkou cenu zahrnuje sadu příslušenství a nabízí tak využití 3 v 1 na mixování, pasírování a drcení. Zastiňuje tím i leckteré dražší konkurenty. Nutno však podotknout, že jeho příkon není zdaleka nejvyšší, a tak je nutné počítat s tím, že si přístroj neporadí s drcením ledu. Těšit se však můžete na plynulou regulaci rychlosti a pulzní tlačítko pro turbo výkon.

Porovnání s alternativami

Chcete-li tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 porovnat s alternativami, pak si prohlédněte například Sencor SHB 4260WH, který má srovnatelnou pořizovací cenu. Nabídne také stejný příkon 600 W, možnost regulace rychlosti otáček i pulzní spínač. V rámci výbavy je rovněž poměrně totožný, nechybí mu nádoba o objemu 700 ml s víčkem, 500ml sekáček s víčkem a šlehací metla.

Zásadní rozdíl je zde ale ve výrobním materiálu, kdy u tyčového mixéru Sencor převažuje plast, kdežto tyčový mixér Silvercrest má nohu z nerezové oceli, která jej předurčuje k využití přímo v hrnci, kde odolá i vysokým teplotám.

Naše hodnocení a závěr

Při testování v září 2023 si vedl tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 velmi slušně. I přes svou nízkou cenu má poměrně slušný výkon. Nabízí také základní příslušenství, ve kterém se můžete těšit jednak na mixovací nádobu, ale také šlehací metlu či sekáček, který si poradí s drcením oříšků či sekáním bylinek a sýra. Musíme také zmínit velmi dobré výsledky při mixování, kde si skvěle poradil s různými druhy potravin.

Tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 je ideální volbou pro nenáročné uživatele, kteří hledají přístroj pro multifunkční využití v kuchyni, avšak nechtějí za něj utratit spoustu peněz. Tyčový mixér nabízí také plynulou regulaci rychlosti a pulzní spínač pro turbo výkon, který mnohdy levnějším konkurentům chybí. Bohužel zde ale skrze nižší příkon musíte oželet funkci drcení ledu, tu tento model nenabízí.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SSMS 600 E6 | Hodnocení: Dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Silvercrest SSMS 600 E6

Silvercrest SSMS 600 E6

600 Kč Orientační cena