Recenze Silvercrest SSMS 600 E6 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Silvercrest SSMS 600 E6

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Tyčové mixéry

Klady

  • Odnímatelná nerezová noha
  • Nízká hmotnost
  • Dostupná cena
  • Mísa součástí

Zápory

  • Nižší příkon
  • Ne na drcení ledu
600 Kč Orientační cena

Tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 spadá mezi levnější produkty, avšak zaujme svým velmi dobrým poměrem výkonu a ceny. Navíc má atraktivní design, takže pokud hledáte vizuálně líbivý výrobek, mohl by vás zaujmout.

Základní charakteristiky

Tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 naláká ke koupi zejména méně náročnější uživatele, kteří hledají cenově dostupný výrobek s dobrým poměrem ceny ku výkonu. Tento model totiž disponuje příkonem 600 W, což je druhá nejlepší hodnota v našem srovnání v rámci této kategorie nejlevnějších tyčových mixérů. Díky tomu s ním snadno rozmixujete nejen měkčí ovoce a zeleninu, ale také ořechy, bylinky a sýry.

Na první pohled tyčový mixér zaujme svým designem, kterým může snadno konkurovat i dražším modelům. Toto provedení v pastelově mintové barvě skvěle zapadne do tradiční i moderně laděné kuchyně, přičemž může zaujmout také mladší uživatele, kteří právě vybavují domácnost. Výrobce tento model dokonce nabízí ve více barvách, a tak si jistě vyberou i ti, kterým se mintově zelená barva zrovna nehodí. Bohužel ale tento výrobek seženete pouze v síti prodejen Lidl, což může být pro někoho nevýhodou.

Hodnocení funkcí a vybavení

Tyčový mixér této značky potěší svou výbavou každého, kdo hledá výrobek pro multifunkční využití v kuchyni. Než se přesuneme k popisu příslušenství, nutno podotknout, že tomuto modelu nechybí plynulé nastavení rychlosti mixování ani tlačítko Turbo na silné impulzní mixování, což vám v kuchyni může ušetřit čas i námahu při mixování tvrdých surovin. Navíc tyčový mixér potěší speciálním designem mixovací nohy, díky kterému je minimalizováno rozstřikování, takže se nemusíte obávat znečištění kuchyně.

V podstatě se jedná o zařízení 3 v 1. Tyčový mixér se totiž hodí na mixování a pasírování, a dokonce zvládne i drcení. Jeho součástí je totiž také multifunkční drtič s nožem se 2 čepelemi z ušlechtilé oceli, který je vzhledem k počtu otáček a příkonu vhodný na sekání ořechů, bylinek a sýra. S ohledem na nižší příkon zde ale musíte počítat s tím, že tyčový mixér není vhodný pro drcení ledu. Pokud preferujete toto využití, budete se muset poohlédnout ve vyšší cenové relaci.

Součástí výbavy je zde také metla z ušlechtilé oceli, která je ideální pro snadné šlehání smetany nebo jiných krémových přípravků. Výhodou je, že oproti některým levnějším modelům mixéru nechybí ani odměrka se stupnicí pro měření obsahu, která je navíc doplněna praktickým víkem. Obsah tak můžete bezpečně uzavřít a například vychladit v lednici, aniž by hrozilo jeho rozlití nebo nasátí pachů lednice.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

600

Nastavení rychlosti

Ano

Počet rychlostí

Škála

Převládající materiál

Plast, nerezová noha

Hmotnost (kg)

0,656

Pulzní spínač/turbo funkce

Ano

Odnímatelná noha

Ano

Drcení ledu

Ne

Šlehací metla

Ano

Sekáček

Ano

Mísa na mixování

Ano

Objem mísy na mixování (l)

0,7

Držák na stěnu

Ne

Další příslušenství

Drtič s nožem

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (srpen 2023) sklízí tyčový mixér Silvercrest výborné uživatelské recenze. Jen na portálu heureka.cz činí jejich průměr bezmála 90 %, což je důkazem jisté míry spokojenosti. Uživatelé si přitom kromě skvělého poměru cena/výkon chválí jednoduché použití a sadu příslušenství, díky které je přístroj multifunkční. Někteří uživatelé pak chválí také robustní konstrukci, od které lze očekávat dobrou životnosti, a také příjemný barevný design, pro který tyčový mixér zaujal i odrostlejší děti.

Negativně pak někteří uživatelé v recenzi zmiňují fakt, že vybrané příslušenství není kompatibilní se starší modelem této značky. Konkrétně uvádějí mixovací nádobu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto tyčového mixéru patří jeho dobrý poměr ceny ku výkonu. Jedná se totiž o jeden z nejlevnějších výrobků v našem srovnání, který i přes nízkou cenu zahrnuje sadu příslušenství a nabízí tak využití 3 v 1 na mixování, pasírování a drcení. Zastiňuje tím i leckteré dražší konkurenty. Nutno však podotknout, že jeho příkon není zdaleka nejvyšší, a tak je nutné počítat s tím, že si přístroj neporadí například s drcením ledu. Těšit se však můžete na plynulou regulaci rychlosti a pulzní tlačítko pro turbo výkon.

Porovnání s alternativami

Chcete-li tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 porovnat s alternativami, pak si prohlédněte například Sencor SHB 4260WH, který má srovnatelnou pořizovací cenu. Nabídne také stejný příkon 600 W, možnost regulace rychlosti otáček i pulzní spínač. V rámci výbavy je rovněž poměrně totožný, nechybí mu nádoba o objemu 700 ml s víčkem, 500ml sekáček s víčkem a šlehací metla. Zásadní rozdíl je zde ale ve výrobním materiálu, kdy u tyčového mixéru Sencor převažuje plast, kdežto tyčový mixér Silvercrest má nohu z nerezové oceli, která jej předurčuje k využití přímo v hrnci, kde odolá i vysokým teplotám.

Závěrečné shrnutí

Tyčový mixér Silvercrest SSMS 600 E6 je ideální volbou pro nenáročné uživatele, kteří hledají přístroj pro multifunkční využití v kuchyni, avšak nechtějí za něj utratit spoustu peněz. Tento model jistě potěší sadou příslušenství, ve které se můžete těšit jednak na mixovací nádobu, ale také šlehací metlu či sekáček, který si poradí s drcením oříšku či sekáním bylinek a sýra. Tyčový mixér nabízí také plynulou regulaci rychlosti a pulzní spínač pro turbo výkon, který mnohdy levnějším konkurentům chybí. Bohužel zde ale skrze nižší příkon musíte oželet funkci drcení ledu, tu tento model nenabízí.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Silvercrest SSMS 600 E6 | Hodnocení: Dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která má zkušenosti s různými domácími spotřebiči, jako jsou například ruční šlehače či smoothie makery. Díky tomu bylo pro ni snadné získat informace o tyčových mixérech a zároveň je reálně otestovat. Prozradí vám, jakých parametrů se při výběru držet, jaké příslušenství by měly mít a v jakých případech je lepší koupit ruční šlehač, smoothie maker či stolní mixér.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Silvercrest SSMS 600 E6

Silvercrest SSMS 600 E6

600 Kč Orientační cena