Recenze SilverCrest SV 125 C3 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test SilverCrest SV 125 C3

74,6 % Hodnocení
redakce

Pro nenáročné

Vakuovačky

Klady a zápory

Klady

  • Dostupná cena
  • Vakuování nádob
  • Měkké odsávání

Zápory

  • Nemá dvojitý svár
  • Nemá zásobník a řezač na fólie
700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V době psaní recenze (březen 2023) patřila vakuovačka SilverCrest SV 125 C3 k vůbec nejoblíbenějším produktům na trhu. Ačkoliv jde o cenově velmi dostupný model, příkonem 125 W se vyrovná i řadě podstatně dražších modelů. Maximální šířka fólie je u tohoto modelu 30 cm, tedy zcela standardní, rozměrově patří ke kompaktnějším přístrojům, např. na výšku má jen 7,3 cm a váží pouze něco málo nad kilogram.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

125

Maximální šířka fólie (cm)

30

Výška (cm)

7,3

Šířka (cm)

38,6

Hloubka (cm)

14,5

Hmotnost (kg)

1,1

Vybavení a funkce

Stejně jako dražší vakuovačky, i tato zvládá také vaukování nádob či měkké odsávání. Nižší cena se ovšem projevila absencí zásobníku na fólie či řezačky, vakuovačka také nezvládá dvojitý svár, který slouží k pevnějšímu uzavření.

Parametr Tento produkt
Odsávání vzduchu

Ano

Dvojitý svár

Ne

Měkké odsávání

Ano

Vakuování nádob

Ano

Zásobník na fólie

Ne

Integrovaný řezák

Ne

Hodnocení uživatelů a odborníků

Model SilverCrest nasbíral již několik stovek kladných recenzí. Uživatelé v nich chválí především poměr ceny a výkonu, jednoduché ovládání i celkovou funkčnost. Podle některých zkušeností zvládá bez problému i každodenní používání. Našlo se i několik nespokojených uživatelů, ti ve většině případů obdrželi poškozený nebo vadný kus. Další uživatelské recenze si můžete přečíst na portálu Heureka.

Hlavní klady a zápory

Největším pozitivem vakuovačky SilverCrest je bezpochyby nízká cena. Pochválit přitom můžeme také variabilitu modelu, který zvládá i měkké odsávání nebo vakuování nádob. Slabší stránkou je absence některých doplňkových prvků, např. zásobníku na fólie. Vakouvačka také nezvládá dvojitý svár.

Porovnání s alternativami

Jen málokterý přístroj může této vakuovačce konkurovat v ceně. Pokud vám ale nevadí si za váš budoucí spotřebič připlatit a zajímaly by vás i lépe vybavené modely, za zvážení stojí například G21 Nefrit či Maxxo VM Profi. Obě tyto vakuovačky jsou vybavené zásobníkem na fólie i integrovaným řezákem, nabídnou také slušný sací výkon a zvládají i dvojitý svár. Oproti vakuovačce SilverCrest jsou ale několikanásobně dražší.

Závěr

Pokud hledáte vakuovačku pro občasné použití a nepatříte ke zrovna nejnáročnějším uživatelům, můžeme vám model SilverCrest SV 125 C3 vřele doporučit. V jeho prospěch hovoří nejen dostupná cena, ale také stovky pozitivních recenzí od uživatelů. Dražším modelům sice nemůže konkurovat např. výbavou, celkově ale nabídne obstojný výkon i variabilitu. Pokud ovšem hledáte spíše silnější přístroj s lepší výbavou, podívejte se také na vakuovačku G21 Nefrit.

700 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: SilverCrest SV 125 C3 | Hodnocení: 74,6 %
Eliška Srncová se jako redaktorka už řadu let věnuje srovnávání domácích spotřebičů, velkých i malých. K tomu připojila také lásku ke gastronomii a vypracovala toto srovnání vakuovaček. Při tvoření tématu čerpala nejen z českých, ale také ze zahraničních zdrojů, dočkáte se tak dostatečně obsáhlých informací psaných srozumitelným jazykem. Vysvětlí vám například, co je to měkké odsávání nebo vaření metodou sous-vide. Kromě vakuovaček má na svém kontě také srovnání velkých kuchyňských spotřebičů, například sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SilverCrest SV 125 C3

SilverCrest SV 125 C3

700 Kč Orientační cena