Menu

Sir Joseph Looping III 1200 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Zimní spacáky

Klady

  • Pro extrémní podmínky
  • Lze spát na sněhu a ledu
  • Vysoký komfort
  • Speciální ochrana nohou
  • Dva pytle

Zápory

  • Opravdu vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
  • Nelze spojovat
15 000 Kč Orientační cena

Hledáte-li špičkový expediční spacák, který si s sebou můžete zabalit i do opravdu chladných oblastí světa, doporučit vám můžeme Sir Joseph Looping III 1200. Tento spací pytel je totiž vhodný i pro lezce ve vysokých horách, stejně jako pro výpravy do polárních a arktických oblastí.

Základní charakteristiky

Sir Joseph Looping III 1200 má výplň z peří o plnivosti 800 CUIN, což zaručuje vynikající izolační vlastnosti. Na těch se ostatně podílí i konstrukce komor, která brání pohybu peří uvnitř pytle. Díky mumiovému tvaru navíc spacák velmi dobře kopíruje lidskou postavu. Vnějším materiálem je Exel Dry Light 100, který zaručuje, že lze tento model využívat i pro spaní na sněhu a ledu, aniž byste museli stavět stan.

Spací pytel Sir Joseph Looping III 1200 je také velmi komfortní. Disponuje totiž anatomicky tvarovanou kapucí a 3D límcem, jenž odděluje prostor pro hlavu. Zipy navíc dávají možnost rozepínání shora i zdola. Díky speciálním lištám jimi navíc neuniká teplo. Za zmínku stojí i komorové 3D dno, které udržuje nohy v teple, přičemž dokáže spolehlivě zabránit omrzlinám. Spacák má také kapsu na drobnosti, stejně jako kompresní a skladovací pytel.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Spacák Sir Joseph Looping III 1200 je uživateli hodnocen velmi kladně. Mnozí jedinci si jej berou i na delší výpravy na hory a do zimy. Kvitována je skutečnost, že méně navlhá a rychle vyschne, stejně jako přítomnost dvou obalů. Uživatelé přitom upozorňují, že kompresní obal zmenší objem až o třetinu. Určité výhrady jsou naopak k poněkud vyšší hmotnosti (1 950 g), ale také k opravdu vysoké pořizovací ceně, s níž je třeba počítat.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tento spací pytel je ideální pro zimní měsíce, přičemž si jej lze vzít i do vyšších horských poloh či do opravdu studených oblastí. V kombinaci s dobrou karimatkou jej lze použít i při spaní na sněhu a ledu bez nutnosti stavět stan. Navíc je velmi komfortní a poskytuje speciální ochranu nohám. Ačkoli díky kompresnímu vaku nezabírá příliš místa, je poněkud těžší a neumožňuje spojování. Za negativum lze považovat také vysokou cenu.

Porovnání s alternativami

Značku Sir Joseph založil před více než 40 lety známý horolezec Josef Rakoncaj. Spací pytle od tohoto výrobce jsou proto oblíbené dlouhodobě. Mezi oblíbené modely patří např. Sir Joseph Looping II 900, který má nižší teplotní limity, na druhou stranu je také o několik tisíc korun levnější. Recenzovaný produkt je přitom unisex řešením (délka 190 cm), ale existuje rovněž varianta Sir Joseph Looping III 1200 Lady, což je spacák s délkou 170 cm.

Závěrečné shrnutí

Spacák Sir Joseph Looping III 1200 je vhodný především pro horolezce či jedince, kteří se účastní expedic do oblastí s opravdu studeným klimatem. Odolá totiž velmi nízkým teplotám a lze jej využít pro komfortní spaní na sněhu či ledu. Na druhou stranu pro běžné uživatele se bude zřejmě jednat o zbytečně drahé řešení. Za stejnou cenu si lze totiž pořídit více zimních spacáků, které se přeci jen více hodí do našich podmínek.

Parametr Tento produkt
Určení

Unisex

Výplň

Peří

Izolace

Plnivost 800 CUIN

Komfortní teplota (°C)

-18

Limitní teplota (°C)

-26

Extrémní teplota (°C)

-54

Tvar

Mumie

Spojovatelnost

Ne

Hmotnost (g)

1 950

Vnější materiál

Exel Dry Light 100

Vodoodpudivý

Ano

Výška postavy (cm)

170/190

Šířka (cm)

81/83

Počet vrstev

1

Rozměry v obalu (cm)

26 × 35

Kompresní pytel

Ano

Skladovací pytel

Ano

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sir Joseph Looping III 1200 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se tvorbou textů o nejrůznějších produktech zabývá už řadu let. S oblibou přitom tráví čas v přírodě, takže spacáky jsou téma, jež je pro něj jako dělané. Ve stanu či pod širákem již totiž spal snad na všech možných místech a určitě i za každého počasí. Při výběru těch nejlepších produktů se navíc snažil, aby si mezi nimi mohli vybrat všichni zájemci o toto outdoorové vybavení.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sir Joseph Looping III 1200

Sir Joseph Looping III 1200

15 000 Kč Orientační cena