Recenze školní aktovky Ars Una Aktovka | Arecenze
Menu

Recenze a test Ars Una Aktovka

87,1 % Celkové hodnocení

Voděodolná v kategorii Školní aktovky

Klady

  • Ergonomická prodyšná záda
  • Voděodolný materiál
  • Nastavitelné ramenní popruhy

Zápory

  • Nemá hrudní ani bederní popruh
  • Chybí termokapsa
1 900 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Ars Una je aktovka vhodná pro žáky prvního stupně, a to již první třídou počínaje. Díky bohaté nabídce designů si vyberou holky i kluci. Má ergonomicky tvarovaná záda s prodyšným polstrováním. Přizpůsobení zajistí ramenní popruhy, které jsou nastavitelné rovnou na třech místech, shora, zespodu a také na zádech batohu. U tohoto modelu však chybí hrudní i bederní popruhy, které by se postaraly o lepší fixaci aktovky především při pohybu dítěte.

Najdete zde poměrně vysoké a zpevněné dno s nožičkami, v tomto případě spíš výstupky, díky kterým se nemusíte bát postavit aktovku ani na mokrou zem. Nezbytnou součástí jsou také reflexní prvky, ty předurčují dobrou viditelnost dítěte s aktovkou na zádech i ve tmě. Celá aktovka je z voděodolného materiálu, takže nepotřebujete pořizovat pláštěnku. Rozměrově je tato aktovka spíše větší v našem srovnání v červenci 2020, objemem 16 l se ale řadí pod průměr. Svou hmotností 1 100 gramů nepřesahuje stanovené limity. Tato váha je pro aktovky běžná. Sháníte-li však lehčí model, podívejte se spíše po školním batohu.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

39

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

23

Objem (l)

16

Hmotnost (g)

1 100

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ne

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Aktovka Ars Una je rozdělena na jednu hlavní komoru s přihrádkami. V ní dítě najde také kapsu na drobnosti, jako je peněženka nebo telefon. Nechybí zde ani karabina na klíče pro jejich snadnější hledání. V přední části aktovky je potom malá kapsa například na svačinový box. Termokapsou tato aktovka nedisponuje, což je však u většiny modelů běžné, postarala by se ale o delší uchování čerstvosti svačiny. Na bocích aktovky jsou kapsy na pití, které jsou uzavíratelné suchým zipem. To umožňuje ukládání i nejrůznějších drobností, pokud sem však vložíte lahev, může uzavírání překážet.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Kapsa na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Závěr

Aktovka Ars Una je vhodná pro děti od první do páté třídy. Její rozměry jsou spíše nadprůměrné v našem srovnání, takže se do ní vejde i výbava pro páťáka, hmotností 1 100 g ale nepřesahuje stanovený limit. Je opatřena ergonomicky tvarovanými prodyšnými zády, pevným dnem i reflexními prvky. Ramenní popruhy jsou nastavitelné na třech místech, hrudní a bederní popruhy zde však chybí, přitom by zajistily lepší fixaci aktovky na zádech.

Aktovka je rozdělena na jednu hlavní komoru s přihrádkami, ve které je i malá kapsa na drobnosti a karabina na klíče. V přední části batohu je menší kapsa například na svačinu a na bocích batohu kapsy na pití či drobnosti, které jsou uzavíratelné suchým zipem. Pokud sháníte podobnou aktovku s pružnými kapsami na pití bez uzavírání, doporučujeme Baagl Zippy.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ars Una Aktovka | Hodnocení: 87,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je původní autorkou poměrně nového tématu školních aktovek, které oddělila od školních batohů. Tvrdí, že jsou mezi těmito dvěma typy školních tašek značné rozdíly a hodí se pro jinak staré školáky. Díky studování informací z ověřených zdrojů dokáže poznat aktovku s kvalitními vlastnostmi, kromě toho navíc dostupnost modelů ve výběru pravidelně hlídá. Najdete ji podepsanou i pod dětskými koly, čtečkami knih nebo pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ars Una Aktovka

Ars Una Aktovka

1 900 Kč Orientační cena