Menu

Recenze a porovnání Ars Una Aktovka

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

Datum doporučení: Červenec 2020

87,1 % Celkové hodnocení
  • Ergonomická prodyšná záda
  • Voděodolný materiál
  • Nastavitelné ramenní popruhy
  • Nemá hrudní ani bederní popruh
  • Chybí termokapsa
1 700 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Ars Una je aktovka vhodná pro žáky prvního stupně, a to již první třídou počínaje. Díky bohaté nabídce designů si vyberou holky i kluci. Má ergonomicky tvarovaná záda s prodyšným polstrováním. Přizpůsobení zajistí ramenní popruhy, které jsou nastavitelné rovnou na třech místech, shora, zespodu a také na zádech batohu. U tohoto modelu však chybí hrudní i bederní popruhy, které by se postaraly o lepší fixaci aktovky především při pohybu dítěte.

Najdete zde poměrně vysoké a zpevněné dno s nožičkami, v tomto případě spíš výstupky, díky kterým se nemusíte bát postavit aktovku ani na mokrou zem. Nezbytnou součástí jsou také reflexní prvky, ty předurčují dobrou viditelnost dítěte s aktovkou na zádech i ve tmě. Celá aktovka je z voděodolného materiálu, takže nepotřebujete pořizovat pláštěnku. Rozměrově je tato aktovka spíše větší v našem srovnání v červenci 2020, objemem 16 l se ale řadí pod průměr. Svou hmotností 1 100 gramů nepřesahuje stanovené limity. Tato váha je pro aktovky běžná. Sháníte-li však lehčí model, podívejte se spíše po školním batohu.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 39
Šířka (cm) 33
Hloubka (cm) 23
Objem (l) 16
Hmotnost (g) 1 100
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ne
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 5.

Uspořádání

Aktovka Ars Una je rozdělena na jednu hlavní komoru s přihrádkami. V ní dítě najde také kapsu na drobnosti, jako je peněženka nebo telefon. Nechybí zde ani karabina na klíče pro jejich snadnější hledání. V přední části aktovky je potom malá kapsa například na svačinový box. Termokapsou tato aktovka nedisponuje, což je však u většiny modelů běžné, postarala by se ale o delší uchování čerstvosti svačiny. Na bocích aktovky jsou kapsy na pití, které jsou uzavíratelné suchým zipem. To umožňuje ukládání i nejrůznějších drobností, pokud sem však vložíte lahev, může uzavírání překážet.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Kapsa na zip
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Aktovka Ars Una je vhodná pro děti od první do páté třídy. Její rozměry jsou spíše nadprůměrné v našem srovnání, takže se do ní vejde i výbava pro páťáka, hmotností 1 100 g ale nepřesahuje stanovený limit. Je opatřena ergonomicky tvarovanými prodyšnými zády, pevným dnem i reflexními prvky. Ramenní popruhy jsou nastavitelné na třech místech, hrudní a bederní popruhy zde však chybí, přitom by zajistily lepší fixaci aktovky na zádech. Aktovka je rozdělena na jednu hlavní komoru s přihrádkami, ve které je i malá kapsa na drobnosti a karabina na klíče. V přední části batohu je menší kapsa například na svačinu a na bocích batohu kapsy na pití či drobnosti, které jsou uzavíratelné suchým zipem. Pokud sháníte podobnou aktovku s pružnými kapsami na pití bez uzavírání, doporučujeme Baagl Zippy.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Ars Una Aktovka | Hodnocení: 87,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ars Una Aktovka

Ars Una Aktovka

1 700 Kč Orientační cena