Menu

Recenze a porovnání Baagl Zippy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Voděodolný materiál
  • Vnitřní organizér
  • Chybí bederní popruh
1 600 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Při výběru školní tašky je potřeba klást důraz hlavně na její ergonomii. V tomto směru nemusíte mít u aktovky Zippy obavy. Má ergonomicky tvarovaná záda, zpevněné dno a popruhy nastavitelné shora u zespodu, tedy všechny předpoklady pro to, aby na záda vašeho dítěte padla jako ulitá. Tomu napomůže i posuvný hrudní popruh, který zabrání sklouzávání popruhů z ramen. Bederní popruh u tohoto modelu nenajdete, obecně ale není u aktovek příliš běžný. Dalším důležitým kritériem je bezpečnost, tašce nechybí reflexní prvky zepředu, zboku i na popruzích, navíc úspěšně prošla testováním v Institutu pro testování a certifikaci Zlín. Taška je vhodná pro první a druhou třídu, tomu odpovídají i její rozměry.

S výškou 37 cm, šířkou 27 cm a hloubkou 17 cm patří k menším modelům na trhu, díky tomu bude vhodná i pro drobnější prvňáčky. Hmotnost 1 100 g patří také k nižším, některé aktovky ale váží i pod 1 000 g. V neposlední řadě aktovka potěší voděodolným materiálem, který je nedocenitelný zejména na podzim a v zimě.

Parametr Tento produkt
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Neuvedeno
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 2.
Výška (cm) 37
Šířka (cm) 27
Hloubka (cm) 17
Hmotnost (g) 1 100

Uspořádání

Vnitřní uspořádání je pro aktovky standardní, tedy jednokomorové. Pro lepší uspořádání má navíc aktovka uvnitř organizér a průhlednou kapsu na uložení rozvrhu. V přední části je kapsa například na svačinu, do pružných bočních kapes zase můžete uložit láhve s pitím. Potěší také drobná pozornost ve formě sladěné klíčenky nebo malé peněženky, v závislosti na konkrétním modelu. Z hlediska uspořádání tak tato aktovka nabízí vše potřebné, některé konkurenční modely mají i nějakou tu drobnost navíc, jako například karabinu na klíče, nemůžeme jí ale vytknout žádný zásadní nedostatek. Naopak, zajímavým prvkem je vyklápěcí otevírání, díky kterému je aktovka lépe přístupná z lavice.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ne

Závěr

Aktovka Baagl Zippy v sobě pojí skvělý design a přesvědčivé vlastnosti za poměrně přívětivou cenu. Mezi zajímavé prvky tohoto modelu patří především originální otevírání, vnitřní organizér nebo relativně nízká hmotnost. Ačkoliv ji některé konkurenční modely předčí například výbavou, nenarazili jsme u této aktovky na větší nedostatky a můžeme ji tak doporučit jako slibnou variantu pro žáky první a druhé třídy.

Pokud je pro vás cena tohoto modelu přece jen příliš vysoká, za zvážení stojí levnější varianta ve formě aktovky Stil.

1 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Baagl Zippy

Baagl Zippy

1 600 Kč Orientační cena