Recenze školní aktovky Baagl Zippy | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Baagl Zippy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

Datum doporučení: Červenec 2019

86,2 % Celkové hodnocení
  • Voděodolný materiál
  • Ergonomická záda
  • Zpevněné dno
  • Chybí bederní popruh
  • Nemá karabinu na klíče
  • Nemá termokapsu
2 000 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Při výběru školní tašky je potřeba klást důraz hlavně na její ergonomii. V tomto směru nemusíte mít u aktovky Zippy obavy. Má ergonomicky tvarovaná záda, zpevněné dno a popruhy nastavitelné shora u zespodu, tedy všechny předpoklady pro to, aby na záda vašeho dítěte padla jako ulitá. Tomu napomůže i posuvný hrudní popruh, který zabrání sklouzávání popruhů z ramen. Bederní popruh u tohoto modelu nenajdete, obecně ale není u aktovek příliš běžný. Dalším důležitým kritériem je bezpečnost, tašce nechybí reflexní prvky zepředu, zboku i na popruzích, navíc úspěšně prošla testováním v Institutu pro testování a certifikaci Zlín. Taška je vhodná pro první a druhou třídu, tomu odpovídají i její rozměry.

S výškou 37 cm, šířkou 27 cm a hloubkou 17 cm patří k menším modelům na trhu, díky tomu bude vhodná i pro drobnější prvňáčky. Hmotnost 1 100 g patří také k nižším, některé aktovky ale váží i pod 1 000 g. V neposlední řadě aktovka potěší voděodolným materiálem, který je nedocenitelný zejména na podzim a v zimě.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

37

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

17

Objem (l)

17

Hmotnost (g)

1 100

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Uspořádání

Vnitřní uspořádání je pro aktovky standardní, tedy jednokomorové. Pro lepší uspořádání má navíc aktovka uvnitř organizér a průhlednou kapsu na uložení rozvrhu. V přední části je kapsa například na svačinu, do pružných bočních kapes zase můžete uložit láhve s pitím. Potěší také drobná pozornost ve formě sladěné klíčenky nebo malé peněženky, v závislosti na konkrétním modelu. Z hlediska uspořádání tak tato aktovka nabízí vše potřebné, některé konkurenční modely mají i nějakou tu drobnost navíc, jako například karabinu na klíče, nemůžeme jí ale vytknout žádný zásadní nedostatek. Naopak, zajímavým prvkem je vyklápěcí otevírání, díky kterému je aktovka lépe přístupná z lavice.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Aktovka Baagl Zippy v sobě pojí skvělý design a přesvědčivé vlastnosti za poměrně přívětivou cenu. Mezi zajímavé prvky tohoto modelu patří především originální otevírání, vnitřní organizér nebo relativně nízká hmotnost. Ačkoliv ji některé konkurenční modely předčí například výbavou, nenarazili jsme u této aktovky na větší nedostatky a můžeme ji tak doporučit jako slibnou variantu pro žáky první a druhé třídy.

Pokud je pro vás cena tohoto modelu přece jen příliš vysoká, za zvážení stojí levnější varianta ve formě aktovky Stil.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Baagl Zippy | Hodnocení: 86,2 %
Karolína Šerá přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Baagl Zippy

Baagl Zippy

2 000 Kč Orientační cena