Recenze a srovnání školní aktovky Stil Aktovka | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Stil Aktovka

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

80,0 % Celkové hodnocení
  • Ergonomická záda
  • Nastavitelné popruhy
  • Přepážka pro lepší organizaci
  • Boční kapsy na zip
  • Nemá bederní popruh
1 600 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka Stil představuje klasickou variantu s tvrdou klopnou, ta je navíc doplněná patentovaným zapínáním Fidlock, které jde snadno otevřít i zavřít jednou rukou. Aktovka je zpevněná celá, včetně ergonomicky tvarovaných zad a pevného dna. To je navíc doplněné nožičkami, které do jisté míry zabrání znečištění nebo namočení tašky. Doporučení pro 1.-5. třídu základní školy napovídá, že by měla taška s dítětem do jisté míry „růst“. Toho docílíte přenastavením ramenních popruhů, u lepších modelů, včetně tohoto, najdete posuvné části jak ve spodní, tak i v horní části popruhů, což umožňuje ještě lepší přizpůsobení.

Pro rodiče neposedných dětí je dobrou zprávou hrudní popruh, který lépe fixuje tašku na zádech například při běhu. U některých modelů je také bederní popruh se stejným účelem, není ale příliš běžný a ani zde na něj nenarazíte. Na ramenních popruzích, po stranách tašky i na její přední části potom najdete reflexní prvky, které jsou nezbytné pro bezpečí dítěte a u kvalitní tašky by rozhodně neměly chybět.

Rozměrově je taška Stil vhodná i pro drobnější dítě, délka zádové části 37 cm patřila v našem výběru k těm menším, šířka 32 cm a hloubka 22 cm potom odpovídají standardu. Hmotnost 1 000 g je pro aktovky poměrně běžná a nepřekračuje doporučenou hranici, pokud hledáte model s nižší hmotností, doporučujeme prohlédnout také batohy, které jsou obecně lehčí.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

37

Šířka (cm)

32

Hloubka (cm)

22

Objem (l)

17

Hmotnost (g)

1 000

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Pro aktovky je typická jedna velká vnitřní komora, ani model od značky Stil není výjimkou. Uvnitř ale najdete ještě látkovou kapsu, například na složku se sešity, která umožní lepší organizaci, pokud si dítě rádo vytváří v uložení věcí systém. Drobnosti potom najdou své místo v menší vnitřní kapsičce. V přední části aktovky je navíc kapsa na svačinový box, po stranách síťované kapsy na zip, které se hodí k uložení láhve s pitím. O něco lepší jsou k tomuto účelu pružné kapsy, které se lépe přizpůsobí láhvi, najdete je u řady modelů.

Některé aktovky mívají i šikovné vychytávky navíc jako je například termokapsa nebo karabina na klíče, u tohoto modelu je nenajdete, nejde ale o úplnou nezbytnost.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Kapsa na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Aktovka Stil představuje dobrý poměr ceny a kvality. Nechybí jí důležité bezpečnostní ani ergonomické prvky jako reflexní plochy, zpevněná zádová část, polstrované popruhy apod. Ke snazší manipulaci napomůže patentovaný zámek, díky kterému se nestane, že by mělo dítě problém tašku otevřít. Rozměrově bude vyhovovat i drobnějším dětem už od první třídy, její hmotnost je pro aktovky běžná. Pokud ale hledáte o něco lehčí model, doporučujeme například Ars Una batoh Kimmy.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Stil Aktovka | Hodnocení: 80,0 %
Karolína Šerá přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stil Aktovka

Stil Aktovka

1 600 Kč Orientační cena