Menu

Recenze a porovnání Stil Aktovka

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

  • Ergonomická záda
  • Nastavitelné popruhy
  • Přepážka pro lepší organizaci
  • Boční kapsy na zip
  • Nemá bederní popruh
1 300 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka Stil představuje klasickou variantu s tvrdou klopnou, ta je navíc doplněná patentovaným zapínáním Fidlock, které jde snadno otevřít i zavřít jednou rukou. Aktovka je zpevněná celá, včetně ergonomicky tvarovaných zad a pevného dna. To je navíc doplněné nožičkami, které do jisté míry zabrání znečištění nebo namočení tašky. Doporučení pro 1.-5. třídu základní školy napovídá, že by měla taška s dítětem do jisté míry „růst“. Toho docílíte přenastavením ramenních popruhů, u lepších modelů, včetně tohoto, najdete posuvné části jak ve spodní, tak i v horní části popruhů, což umožňuje ještě lepší přizpůsobení.

Pro rodiče neposedných dětí je dobrou zprávou hrudní popruh, který lépe fixuje tašku na zádech například při běhu. U některých modelů je také bederní popruh se stejným účelem, není ale příliš běžný a ani zde na něj nenarazíte. Na ramenních popruzích, po stranách tašky i na její přední části potom najdete reflexní prvky, které jsou nezbytné pro bezpečí dítěte a u kvalitní tašky by rozhodně neměly chybět.

Rozměrově je taška Stil vhodná i pro drobnější dítě, délka zádové části 37 cm patřila v našem výběru k těm menším, šířka 32 cm a hloubka 22 cm potom odpovídají standardu. Hmotnost 1 000 g je pro aktovky poměrně běžná a nepřekračuje doporučenou hranici, pokud hledáte model s nižší hmotností, doporučujeme prohlédnout také batohy, které jsou obecně lehčí.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 37
Šířka (cm) 32
Hloubka (cm) 22
Objem (l) 17
Hmotnost (g) 1 000
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 5.

Uspořádání

Pro aktovky je typická jedna velká vnitřní komora, ani model od značky Stil není výjimkou. Uvnitř ale najdete ještě látkovou kapsu, například na složku se sešity, která umožní lepší organizaci, pokud si dítě rádo vytváří v uložení věcí systém. Drobnosti potom najdou své místo v menší vnitřní kapsičce. V přední části aktovky je navíc kapsa na svačinový box, po stranách síťované kapsy na zip, které se hodí k uložení láhve s pitím. O něco lepší jsou k tomuto účelu pružné kapsy, které se lépe přizpůsobí láhvi, najdete je u řady modelů.

Některé aktovky mívají i šikovné vychytávky navíc jako je například termokapsa nebo karabina na klíče, u tohoto modelu je nenajdete, nejde ale o úplnou nezbytnost.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Kapsa na zip
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ne

Závěr

Aktovka Stil představuje dobrý poměr ceny a kvality. Nechybí jí důležité bezpečnostní ani ergonomické prvkyjako reflexní plochy, zpevněná zádová část, polstrované popruhy apod. Ke snazší manipulaci napomůže patentovaný zámek, díky kterému se nestane, že by mělo dítě problém tašku otevřít. Rozměrově bude vyhovovat i drobnějším dětem už od první třídy, její hmotnost je pro aktovky běžná. Pokud ale hledáte velmi lehký model, doporučujeme zabrousit spíše do kategorie batohů, ty jsou obecně lehčí a například model Topgal CHI s hmotností 840 g bude vhodný i pro drobné dítě.

1 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Stil Aktovka

Stil Aktovka

1 300 Kč Orientační cena