Recenze školní aktovky Herlitz Midi | Arecenze
Menu

Recenze a test Herlitz Midi

84,1 % Hodnocení
redakce

Dříve jsme doporučovali

Školní aktovky

Klady a zápory

Klady

  • Nepromokavá
  • Z vrchu i zespodu nastavitelné ramenní popruhy

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
1 600 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka značky Herlitz bude vyhovovat všem, kteří hledají ideální poměr kvality a ceny. Aktovka je celá zpevněná, včetně ergonomicky tvarovaných zad a dna s nožičkami, díky kterému bude taška lépe odolávat zašpinění a namočení. Polstrování je vyrobené z prodyšného materiálu a je velmi komfortní při nošení. Popruhy tašky jsou také polstrované a umožňují nastavení jak ve spodní, tak v horní části, takže se aktovka skvěle přizpůsobí růstu vašeho dítěte. Součástí je také hrudní popruh, který udrží tašku dítěti pevně na zádech i při rychlejším běhu.

Hmotností 1 100 g se aktovka blíží doporučené maximální hranici, stále se ale drží pod ní. Na výšku měří 38 cm, na šířku 32 cm a její hloubka je 22 cm. Taška je tedy rozměrnější spíše na výšku, a tak se bude pohodlně nosit i dětem s užšími rameny.

Co se týče bezpečnosti, taška je vybavená značkovými reflexními ploškami 3M Scotchlite, které perfektně odrážejí světlo. Tyto svítící pásky najdete na přední části, bocích i ramenních popruzích aktovky. Navíc má odrazku na zapínací přezce a také reflexní švy. Výrobce při navrhování barevného provedení tašky zapojil i neonové barvy, které ještě zvyšují viditelnost. O vaše dítě se tak nemusíte bát ani při zhoršeném počasí a tmavých zimních dnech. Pokud se vaše dítě často pohybuje v místech se zvýšeným provozem, určitě doporučujeme zvolit tuto aktovku.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

38

Šířka (cm)

32

Hloubka (cm)

22

Hmotnost (g)

1 100

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Taška se otevírá pomocí tvrdé klopny s již zmíněnou přezkou, součástí je patentované magnetické zapínání Fidlock, které jednou rukou otevře i dítě a v případě potřeby se automaticky dovře. Třeba když váš prvňáček ve spěchu tašku jen nepozorně zaklapne a poběží ze školy. Celá aktovka je opatřená impregnací proti vodě a obstojí tak v běžném dešti i bez použití pláštěnky.

Uspořádání

V základu je taška tvořená jednou komorou, ta je ovšem rozdělená látkovou přepážkou na dvě části. Při otevření tak dítě hned vidí veškerý obsah tašky, ale látková přepážka mu zároveň pomůže pomůcky přehledněji uspořádat. Přepážku ovšem není nutné využít, tím, že je z látky, se přizpůsobí, pokud vašemu dítěti bude vyhovovat spíše jeden celistvý prostor. Uvnitř tašky je také malá kapsička na zip, například na uložení klíčů nebo peněz. Objem tašky je 16 l, což bude vyhovovat pravděpodobně žáčkovi první až druhé třídy, výtvarku nebo tělocvik už do ní neposkládáte.

Z vnějšku potom najdeme dvě boční kapsy na zip a jednu přední kapsu. Do bočních kapes se vejde láhev o maximálním objemu 0,5 l, s větší by kapsa pravděpodobně nešla zapnout. Někomu by asi místo boční kapsy vyhovovala síťka na láhev s pitím, to je ale otázka osobních preferencí. Kromě láhve s pitím můžete do boční kapsy dát třeba klíče, malou svačinu nebo přezůvky. Do přední kapsy můžete uložit třeba penál nebo box na svačinu, v obou případech je dobré při jejich pořizování ověřit, zda se do kapsy opravdu vlezou, není totiž zrovna nejprostornější. Kapsa na svačinu by také mohla být tepelně odizolovaná, jak je tomu u některých jiných aktovek.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Kapsa na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Celkově nemáme tašce Herlitz v podstatě co zásadního vytknout. Aktovka je stabilní a nepromokavá, její uspořádání je přehledné a rodiče jistě potěší řada reflexních prvků, kterými se při výrobě opravdu nešetřilo. Ramenní popruhy můžete nastavit jak z vrchu, tak zespodu a samozřejmostí jsou ergonomicky tvarovaná polstrovaná záda. Její nevýhodou může být hmotnost, ta je sice stále pod maximální doporučovanou hranicí, na trhu ale najdete i lehčí modely a školní pomůcky přece jen neváží málo. Je také potřeba dát si pozor na to, zda se penál nebo svačinový box vleze do příslušných kapes, ty někdy mohou být příliš malé. Drobností je potom chybějící termokapsa.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Herlitz Midi | Hodnocení: 84,1 %
Karolína Šerá je původní autorkou poměrně nového tématu školních aktovek, které oddělila od školních batohů. Tvrdí, že jsou mezi těmito dvěma typy školních tašek značné rozdíly a hodí se pro jinak staré školáky. Díky studování informací z ověřených zdrojů dokáže poznat aktovku s kvalitními vlastnostmi, kromě toho navíc dostupnost modelů ve výběru pravidelně hlídá. Najdete ji podepsanou i pod dětskými koly, čtečkami knih nebo pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Herlitz Midi

Herlitz Midi

1 600 Kč Orientační cena