Menu

Recenze a porovnání Herlitz Midi

Již se neprodává Při nákupu v kategorii aktovek

  • Nepromokavá
  • Z vrchu i zespodu nastavitelné ramenní popruhy
  • Trochu vyšší hmotnost
1 900 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka značky Herlitz bude vyhovovat všem, kteří hledají ideální poměr kvality a ceny. Aktovka je celá zpevněná, včetně ergonomicky tvarovaných zad a dna s nožičkami, díky kterému bude taška lépe odolávat zašpinění a namočení. Polstrování je vyrobené z prodyšného materiálu a je velmi komfortní při nošení. Popruhy tašky jsou také polstrované a umožňují nastavení jak ve spodní, tak v horní části, takže se aktovka skvěle přizpůsobí růstu vašeho dítěte. Součástí je také hrudní popruh, který udrží tašku dítěti pevně na zádech i při rychlejším běhu. Hmotností 1 100 g se aktovka blíží doporučené maximální hranici, stále se ale drží pod ní. Na výšku měří 38 cm, na šířku 32 cm a její hloubka je 22 cm. Taška je tedy rozměrnější spíše na výšku, a tak se bude pohodlně nosit i dětem s užšími rameny.

Co se týče bezpečnosti, taška je vybavená značkovými reflexními ploškami 3M Scotchlite, které perfektně odrážejí světlo. Tyto svítící pásky najdete na přední části, bocích i ramenních popruzích aktovky. Navíc má odrazku na zapínací přezce a také reflexní švy. Výrobce při navrhování barevného provedení tašky zapojil i neonové barvy, které ještě zvyšují viditelnost. O vaše dítě se tak nemusíte bát ani při zhoršeném počasí a tmavých zimních dnech. Pokud se vaše dítě často pohybuje v místech se zvýšeným provozem, určitě doporučujeme zvolit tuto aktovku.

Parametr Tento produkt
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 2.
Výška (cm) 38
Šířka (cm) 32
Hloubka (cm) 22
Hmotnost (g) 1 100

Taška se otevírá pomocí tvrdé klopny s již zmíněnou přezkou, součástí je patentované magnetické zapínání Fidlock, které jednou rukou otevře i dítě a v případě potřeby se automaticky dovře. Třeba když váš prvňáček ve spěchu tašku jen nepozorně zaklapne a poběží ze školy. Celá aktovka je opatřená impregnací proti vodě a obstojí tak v běžném dešti i bez použití pláštěnky.

[skolnibatohy_params2]

Uspořádání

V základu je taška tvořená jednou komorou, ta je ovšem rozdělená látkovou přepážkou na dvě části. Při otevření tak dítě hned vidí veškerý obsah tašky, ale látková přepážka mu zároveň pomůže pomůcky přehledněji uspořádat. Přepážku ovšem není nutné využít, tím, že je z látky, se přizpůsobí, pokud vašemu dítěti bude vyhovovat spíše jeden celistvý prostor. Uvnitř tašky je také malá kapsička na zip, například na uložení klíčů nebo peněz. Objem tašky je 16 l, což bude vyhovovat pravděpodobně žáčkovi první až druhé třídy, výtvarku nebo tělocvik už do ní neposkládáte.

Z vnějšku potom najdeme dvě boční kapsy na zip a jednu přední kapsu. Do bočních kapes se vejde láhev o maximálním objemu 0,5 l, s větší by kapsa pravděpodobně nešla zapnout. Někomu by asi místo boční kapsy vyhovovala síťka na láhev s pitím, to je ale otázka osobních preferencí. Kromě láhve s pitím můžete do boční kapsy dát třeba klíče, malou svačinu nebo přezůvky. Do přední kapsy můžete uložit třeba penál nebo box na svačinu, v obou případech je dobré při jejich pořizování ověřit, zda se do kapsy opravdu vlezou, není totiž zrovna nejprostornější. Kapsa na svačinu by také mohla být tepelně odizolovaná, jak je tomu u některých jiných aktovek.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Kapsa na zip
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ne

Závěr

Celkově nemáme tašce Herlitz v podstatě co zásadního vytknout. Aktovka je stabilní a nepromokavá, její uspořádání je přehledné a rodiče jistě potěší řada reflexních prvků, kterými se při výrobě opravdu nešetřilo. Ramenní popruhy můžete nastavit jak z vrchu, tak zespodu a samozřejmostí jsou ergonomicky tvarovaná polstrovaná záda. Její nevýhodou může být hmotnost, ta je sice stále pod maximální doporučovanou hranicí, na trhu ale najdete i lehčí modely a školní pomůcky přece jen neváží málo. Je také potřeba dát si pozor na to, zda se penál nebo svačinový box vleze do příslušných kapes, ty někdy mohou být příliš malé. Drobností je potom chybějící termokapsa.

1 900 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Herlitz Midi

Herlitz Midi

1 900 Kč Orientační cena