Recenze školní aktovky Karton P+P Premium | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Karton P+P Premium

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

Datum doporučení: Březen 2021

84,5 % Celkové hodnocení
  • Ergonomická záda
  • Přihrádka na sešity
  • Hrudní popruh
  • Nemá bederní popruh
  • Chybí termokapsa
1 500 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka značky Karton P+P má ergonomicky tvarovaná, prodyšná a vyztužená záda, takže by měla dobře přilnout k zádům dítěte a její nošení by mělo být pohodlné. Svými rozměry se v době psaní recenze (březen 2021) řadí k menším modelům aktovek, takže by mohla sedět především drobnějším dětem v první a druhé třídě. Váží 1 100 gramů, což je sice vyšší číslo, stále se však vejde do limitu stanoveného normou. Vyšší hmotnost je u aktovek obvyklá pro jejich zpevněnou konstrukci po celé ploše.

Tento model má pevné dno opatřené nožičkami, které jsou považovány za benefit, díky kterému se aktovka nezašpiní při položení na zem. Nechybí ani reflexní prvky zvyšující viditelnost dítěte. Model Premium nabídne přizpůsobení ve formě nastavitelných ramenních popruhů shora i zdola. Potěší také hrudní pás, který se postará o lepší fixaci aktovky na zádech. Ještě lepší by v tomto ohledu byla přítomnost i bederního pásu, ten zde ale nenajdete.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

35

Šířka (cm)

31

Hloubka (cm)

18

Objem (l)

28

Hmotnost (g)

1 100

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Uspořádání

Zaměříme-li se na vnitřní uspořádání a vybavení, nabídne Karton P+P Premium běžné parametry aktovek. Má pouze jednu komoru, což prvňáčkům usnadní hledání školních potřeb. V ní jsou navíc užitečné přihrádky na sešity či učebnice. Prostor na láhev s pitím je řešen v podobě dvou bočních kapes na zip, ačkoli na umístění pití se více hodí stahovatelná kapsa. Aktovce nechybí ani kapsa na drobnosti, v tomto případě je větší a hodí se na svačinu. Není zde ale termokapsa, která by zajistila, že svačina zůstane déle čerstvá.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Kapsa na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Závěr

Tato aktovka se hodí pro děti v první a druhé třídě. Svými menšími rozměry ji ocení drobnější děti, kterým přilne k zádům ergonomickým tvarováním a také vyztužením. Ramenní popruhy je možné nastavit shora i zdola a aktovka je opatřena i hrudním popruhem pro lepší stabilitu. Nechybí jí nezbytnosti jako reflexní prvky či dno s nožičkami.

Aktovka Premium se vyrábí v mnoha designech, mezi nimiž si vyberou holky i kluci. Je rozdělena na jednu hlavní komoru s přepážkami na sešity, aby usnadnila dítěti hledání. Přední kapsa slouží k uskladnění svačiny, nejedná se však o termokapsu, která by se postarala o delší čerstvost jídla. Aktovce také chybí bederní popruh, ten ale není pro aktovky příliš typický. Nenajdete ho ani u modelu Hama Step by Step, ten ale nabídne podobné parametry a termokapsu navíc.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Karton P+P Premium | Hodnocení: 84,5 %
Karolína Šerá přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karton P+P Premium

Karton P+P Premium

1 500 Kč Orientační cena