Menu

Hama Step by Step Touch – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Školní aktovky

Klady

  • Velmi kvalitní
  • Ergonomická prodyšná záda
  • Dostatek reflexních prvků

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost aktovky
3 500 Kč Orientační cena

<!–

–>Další barevná provedení<!–

–>

Základní charakteristika

Nákup školních pomůcek v sadě je výhodný tím, že můžete pořídit vše najednou, nestane se, že by vám například box na svačinu nevlezl do příslušné přihrádky, a navíc jsou všechny prvky sady v jednom designu, což určitě potěší nejedno dítě. Představitelem německé kvality je potom aktovka Hama, která je dostupná v pětidílné sadě spolu s naplněným penálem, pouzdrem na pomůcky, peněženkou a pytlíkem na cvičební úbor nebo přezůvky.

Pokud se zaměříme na samotnou aktovku, její součástí jsou ergonomicky tvarovaná záda s polstrováním. To je z prodyšného materiálu s ventilačními drážkami, takže nehrozí nadměrné pocení zad. Ergonomicky tvarované a polstrované jsou také popruhy tašky, které můžete utáhnou či povolit v horní i spodní části. K ramenním popruhům patří také odnímatelný hrudní popruh, který zajistí, aby aktovka dítěti na zádech seděla pevně a neklouzala. O bezpečí tašky a její stabilitu se postará zpevněné dno s nožkami, o bezpečí dítěte zase reflexní prvky, které jsou na čele, bocích i popruzích tašky. Odrazku najdete také na přezce otevírání.

Rozměrově patří tato aktovka k těm malinko větším, na výšku měří 38,5 cm, na šířku 33 cm a její hloubka je 23,5 cm. Ovšem včetně kapes dokáže pojmout až 20 l, a bude tak dostatečně prostorná i pro druhou či třetí třídu. Hmotnost tašky je cca 1 200 g, což je hraniční doporučovaná maximální hmotnost. Z těchto důvodů taška nebude úplně nejvhodnější pro velmi drobné děti, těm bychom doporučili spíše model značky Cool nebo Herlitz.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

38,5

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

23,5

Objem (l)

20

Hmotnost (g)

1 200

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 3.

Uspořádání

Co se týče uspořádání aktovky Hama, má sice klasickou jednu komoru, ale díky množství kapes a dalších prvků se může dítě naučit pečlivějšímu uspořádání věcí. V hlavní komoře je oddělená zadní přihrádka, která se hodí například pro uložení učebnic. Nejtěžší věci by totiž měly být co nejblíže zádům, takže aktovka nabízí optimální systém rozložení váhy. Ve víku aktovky jsou gumičky pro upevnění penálu, aktovka má uvnitř také karabinu na klíče a malou kapsu na zip.

Zvnějšku potom najdeme termokapsu na uložení svačiny a dvě boční kapsy na zip. Do těch můžete dát například láhev s pitím, peněženku nebo nějaké drobnosti. V penálu jsou potom pastelky, tužka, dvě pravítka, guma, ořezávátko a rozvrh hodin. Spolu s pouzdrem, peněženkou a pytlíkem na přezůvky tak v jedné sadě dostanete téměř vše, co dítě pro začátky školní docházky potřebuje. Drobností může být snad jen pláštěnka, která není součástí sady. V případě potřeby ji můžete dokoupit, záleží hlavně na vašem uvážení, lehčí deštík aktovka snese.

Aktova shora

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ano

Síťka na láhev s pitím

Kapsa na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Aktovka značky Hama sklízí u uživatelů téměř zaručený úspěch, což dokládá množství výhradně pozitivních recenzí. Chválí její prostornost, vybavení i nejmenšími užitečnými detaily a také kvalitu zpracování, díky níž má předpoklady vydržet dítěti i více let. Jediné nedostatky vidí uživatelé ve vyšší ceně a mírně vyšší hmotnosti. Pro své kvalitní polstrování a nastavitelné popruhy získaly aktovky Hama Step by Step Touch německý certifikát AGR a celkově také velmi dobré hodnocení v dTestu.

 

Uživatelská recenze

Klady a zápory

Jak již vyplývá z naší recenze nebo i z recenzí uživatelů, je tato školní aktovka celkově velmi kvalitní. Disponuje ergonomicky tvarovanými a prodyšnými zády, má přizpůsobitelné popruhy, pevné dno, dostatek reflexních prvků a také četné vnitřní vybavení. V čem se dále shodnou uživatelé s námi, jsou jen dvě jistá negativa, kterými je vyšší cena aktovky a také poměrně vyšší hmotnost, která je hraniční povolená dle normy pro malé školáky.

Závěr

Aktovky značky Hama patří k nejkvalitnějším produktům na trhu, v tomto případě ji navíc můžete pořídit s celou výbavou. Aktovka samozřejmě splňuje všechny požadavky na ergonomii, má příjemné polstrování, popruhy nastavitelné ve dvou místech a zpevněné dno. Nechybí jí také dostatek reflexních prvků a má sofistikované vnitřní uspořádání. To bude vyhovovat hlavně pečlivějším dětem, které mají rády věci zorganizované. Před koupí je ale potřeba myslet na rozměry a hmotnost tašky. Vzhledem k většímu objemu sice vydrží dítěti i více let, pokud ale máte doma drobného prvňáčka, mohla by pro něj být příliš velká a těžká.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hama Step by Step Touch | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina se v době přebírání této kategorie po kolegyních školním aktovkám věnovala také v osobním životě, kvůli nástupu svého staršího syna do školy. Ví, že pro rodiče je stěžejní vybrat aktovku, která bude vhodně ergonomicky konstruovaná, aby neničila dětem záda. Zná důležité prvky, jež by aktovka měla mít a poradí, na co koukat, aby nejmenší školáci aktovku zvládli používat. K jejím dalším kategoriím, které má na starosti, patří třeba dětská kola nebo dětské koloběžky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Hama Step by Step Touch

Hama Step by Step Touch

3 500 Kč Orientační cena