Menu

Recenze a porovnání Hama Step by Step Touch

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

93,4 % Celkové hodnocení
  • Velmi kvalitní
  • Ergonomická prodyšná záda
  • Dostatek reflexních prvků
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost aktovky
3 500 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Nákup školních pomůcek v sadě je výhodný tím, že můžete pořídit vše najednou, nestane se, že by vám například box na svačinu nevlezl do příslušné přihrádky, a navíc jsou všechny prvky sady v jednom designu, což určitě potěší nejedno dítě. Představitelem německé kvality je potom aktovka Hama, která je dostupná v pětidílné sadě spolu s naplněným penálem, pouzdrem na pomůcky, peněženkou a pytlíkem na cvičební úbor nebo přezůvky.

Pokud se zaměříme na samotnou aktovku, její součástí jsou ergonomicky tvarovaná záda s polstrováním. To je z prodyšného materiálu s ventilačními drážkami, takže nehrozí nadměrné pocení zad. Ergonomicky tvarované a polstrované jsou také popruhy tašky, které můžete utáhnou či povolit v horní i spodní části. Díky kvalitnímu polstrování a nastavitelným popruhům získaly aktovky Step by Step Touch německý certifikát AGR. K ramenním popruhům patří také odnímatelný hrudní popruh, který zajistí, aby aktovka dítěti na zádech seděla pevně a neklouzala.

O bezpečí tašky a její stabilitu se postará zpevněné dno s nožkami, o bezpečí dítěte zase reflexní prvky, které jsou na čele, bocích i popruzích tašky. Odrazku najdete také na přezce otevírání. Aktovka Herlitz je v tomto ohledu ještě lépe vybavená, mimo jiné využitím neonových barev, reflexní prvky tašky Hama jsou ale zcela dostačující.

Rozměrově patří tato aktovka k těm malinko větším, na výšku měří 38,5 cm, na šířku 33 cm a její hloubka je 23,5 cm. Ovšem včetně kapes dokáže pojmout až 20 l a bude tak dostatečně prostorná i pro druhou či třetí třídu. Hmotnost tašky je cca 1 200 g, což je hraniční doporučovaná maximální hmotnost. Z těchto důvodů taška nebude úplně nejvhodnější pro velmi drobné děti, těm bychom doporučili spíše model značky Cool nebo Herlitz.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 38,5
Šířka (cm) 33
Hloubka (cm) 23,5
Objem (l) 20
Hmotnost (g) 1 200
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 3.

Uspořádání

Co se týče uspořádání aktovky Hama, má sice klasickou jednu komoru, ale díky množství kapes a dalších prvků, se může dítě naučit pečlivějšímu uspořádání věcí. V hlavní komoře je oddělená zadní přihrádka, která se hodí například pro uložení učebnic. Nejtěžší věci by totiž měly být co nejblíže zádům, takže aktovka nabízí optimální systém rozložení váhy. Ve víku aktovky jsou gumičky pro upevnění penálu, aktovka má uvnitř také karabinu na klíče a malou kapsu na zip.

Zvnějšku potom najdeme termokapsu na uložení svačiny a dvě boční kapsy na zip. Do těch můžete dát například láhev s pitím, peněženku nebo nějaké drobnosti. V penálu jsou potom pastelky, tužka, dvě pravítka, guma, ořezávátko a rozvrh hodin. Spolu s pouzdrem, peněženkou a pytlíkem na přezůvky tak v jedné sadě dostanete téměř vše, co dítě pro začátky školní docházky potřebuje. Drobností může být snad jen pláštěnka, která není součástí sady. V případě potřeby ji můžete dokoupit, záleží hlavně na vašem uvážení, lehčí deštík aktovka snese.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ano
Síťka na láhev s pitím Kapsa na zip
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Aktovky značky Hama patří k nejkvalitnějším produktům na trhu, v tomto případě ji navíc můžete pořídit s celou výbavou. Aktovka samozřejmě splňuje všechny požadavky na ergonomii, má příjemné polstrování, popruhy nastavitelné ve dvou místech a zpevněné dno. Nechybí jí také dostatek reflexních prvků a má sofistikované vnitřní uspořádání. To bude vyhovovat hlavně pečlivějším dětem, které mají rády věci zorganizované. Před koupí je ale potřeba myslet na rozměry a hmotnost tašky. Vzhledem k většímu objemu sice vydrží dítěti i více let, pokud ale máte doma drobného prvňáčka, mohla by pro něj být příliš velká a těžká.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Hama Step by Step Touch | Hodnocení: 93,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hama Step by Step Touch

Hama Step by Step Touch

3 500 Kč Orientační cena