Recenze školní aktovky Hama Step by Step Touch | Arecenze
Menu

Recenze a test Hama Step by Step Touch

93,4 % Hodnocení
redakce

Top produkt

Školní aktovky

Klady a zápory

Klady

  • Velmi kvalitní
  • Ergonomická prodyšná záda
  • Dostatek reflexních prvků

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost aktovky
3 900 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Nákup školních pomůcek v sadě je výhodný tím, že můžete pořídit vše najednou, nestane se, že by vám například box na svačinu nevlezl do příslušné přihrádky, a navíc jsou všechny prvky sady v jednom designu, což určitě potěší nejedno dítě. Představitelem německé kvality je potom aktovka Hama, která je dostupná v pětidílné sadě spolu s naplněným penálem, pouzdrem na pomůcky, peněženkou a pytlíkem na cvičební úbor nebo přezůvky.

Pokud se zaměříme na samotnou aktovku, její součástí jsou ergonomicky tvarovaná záda s polstrováním. To je z prodyšného materiálu s ventilačními drážkami, takže nehrozí nadměrné pocení zad. Ergonomicky tvarované a polstrované jsou také popruhy tašky, které můžete utáhnou či povolit v horní i spodní části. K ramenním popruhům patří také odnímatelný hrudní popruh, který zajistí, aby aktovka dítěti na zádech seděla pevně a neklouzala. O bezpečí tašky a její stabilitu se postará zpevněné dno s nožkami, o bezpečí dítěte zase reflexní prvky, které jsou na čele, bocích i popruzích tašky. Odrazku najdete také na přezce otevírání.

Rozměrově patří tato aktovka k těm malinko větším, na výšku měří 38,5 cm, na šířku 33 cm a její hloubka je 23,5 cm. Ovšem včetně kapes dokáže pojmout až 20 l, a bude tak dostatečně prostorná i pro druhou či třetí třídu. Hmotnost tašky je cca 1 200 g, což je hraniční doporučovaná maximální hmotnost. Z těchto důvodů taška nebude úplně nejvhodnější pro velmi drobné děti, těm bychom doporučili spíše model značky Cool nebo Herlitz.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

38,5

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

23,5

Objem (l)

20

Hmotnost (g)

1 200

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 3.

Uspořádání

Co se týče uspořádání aktovky Hama, má sice klasickou jednu komoru, ale díky množství kapes a dalších prvků se může dítě naučit pečlivějšímu uspořádání věcí. V hlavní komoře je oddělená zadní přihrádka, která se hodí například pro uložení učebnic. Nejtěžší věci by totiž měly být co nejblíže zádům, takže aktovka nabízí optimální systém rozložení váhy. Ve víku aktovky jsou gumičky pro upevnění penálu, aktovka má uvnitř také karabinu na klíče a malou kapsu na zip.

Zvnějšku potom najdeme termokapsu na uložení svačiny a dvě boční kapsy na zip. Do těch můžete dát například láhev s pitím, peněženku nebo nějaké drobnosti. V penálu jsou potom pastelky, tužka, dvě pravítka, guma, ořezávátko a rozvrh hodin. Spolu s pouzdrem, peněženkou a pytlíkem na přezůvky tak v jedné sadě dostanete téměř vše, co dítě pro začátky školní docházky potřebuje. Drobností může být snad jen pláštěnka, která není součástí sady. V případě potřeby ji můžete dokoupit, záleží hlavně na vašem uvážení, lehčí deštík aktovka snese.

Aktova shora

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ano

Síťka na láhev s pitím

Kapsa na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Aktovka značky Hama sklízí u uživatelů téměř zaručený úspěch, což dokládá množství výhradně pozitivních recenzí. Chválí její prostornost, vybavení i nejmenšími užitečnými detaily a také kvalitu zpracování, díky níž má předpoklady vydržet dítěti i více let. Jediné nedostatky vidí uživatelé ve vyšší ceně a mírně vyšší hmotnosti. Pro své kvalitní polstrování a nastavitelné popruhy získaly aktovky Hama Step by Step Touch německý certifikát AGR a celkově také velmi dobré hodnocení v dTestu.

 

Uživatelská recenze

Klady a zápory

Jak již vyplývá z naší recenze nebo i z recenzí uživatelů, je tato školní aktovka celkově velmi kvalitní. Disponuje ergonomicky tvarovanými a prodyšnými zády, má přizpůsobitelné popruhy, pevné dno, dostatek reflexních prvků a také četné vnitřní vybavení. V čem se dále shodnou uživatelé s námi, jsou jen dvě jistá negativa, kterými je vyšší cena aktovky a také poměrně vyšší hmotnost, která je hraniční povolená dle normy pro malé školáky.

Závěr

Aktovky značky Hama patří k nejkvalitnějším produktům na trhu, v tomto případě ji navíc můžete pořídit s celou výbavou. Aktovka samozřejmě splňuje všechny požadavky na ergonomii, má příjemné polstrování, popruhy nastavitelné ve dvou místech a zpevněné dno. Nechybí jí také dostatek reflexních prvků a má sofistikované vnitřní uspořádání. To bude vyhovovat hlavně pečlivějším dětem, které mají rády věci zorganizované. Před koupí je ale potřeba myslet na rozměry a hmotnost tašky. Vzhledem k většímu objemu sice vydrží dítěti i více let, pokud ale máte doma drobného prvňáčka, mohla by pro něj být příliš velká a těžká.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Hama Step by Step Touch | Hodnocení: 93,4 %
Karolína Šerá je původní autorkou poměrně nového tématu školních aktovek, které oddělila od školních batohů. Tvrdí, že jsou mezi těmito dvěma typy školních tašek značné rozdíly a hodí se pro jinak staré školáky. Díky studování informací z ověřených zdrojů dokáže poznat aktovku s kvalitními vlastnostmi, kromě toho navíc dostupnost modelů ve výběru pravidelně hlídá. Najdete ji podepsanou i pod dětskými koly, čtečkami knih nebo pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hama Step by Step Touch

Hama Step by Step Touch

3 900 Kč Orientační cena