Recenze školní aktovky Herlitz aktovka Loop | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Herlitz aktovka Loop

Doporučujeme Při nákupu v kategorii aktovek

Datum doporučení: Březen 2021

76,7 % Celkové hodnocení
  • Nižší váha v kategorii
  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Přihrádka na sešity
  • Nemá hrudní ani bederní popruh
  • Ramenní popruhy nastavitelné jen zdola
  • Chybí karabina na klíče
1 200 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Herlitz Loop je aktovka průměrných rozměrů v době psaní recenze (březen 2021). Má však nižší objem 16 litrů, proto bychom ji doporučili mladším školákům, kteří ještě do školy nemusejí nosit tolik pomůcek. Jedná se o jednu z lehčích aktovek ve srovnání, svou hmotností nepřesáhne 1 kg. Nechybí jí ergonomicky tvarovaná záda s prodyšným vyztužením, která poskytnou dítěti oporu při nošení. Jelikož se jedná o aktovku, nepřekvapí zpevněná konstrukce po celém povrchu. Pevné dno je navíc opatřené nožičkami, s jejichž pomocí zůstane aktovka čistá i při položení na blátivou nebo mokrou zem.

Jako všechny modely v našem srovnání má i tento řadu reflexních prvků, díky kterým bude dítě dobře vidět i za horších světelných podmínek. Nechybí zde ani možnost přizpůsobení ramenních popruhů, v tomto ohledu ale aktovka značky Herlitz poskytne jen omezené nastavení. Popruhy upravíte pouze zespoda. Nemá navíc ani bederní, ani hrudní popruh, které by zajistily lepší fixaci aktovky na zádech a pomohly také s rozložením hmotnosti. Z tohoto hlediska tak aktovku hodnotíme jako méně propracovanou.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

37

Šířka (cm)

31

Hloubka (cm)

22

Objem (l)

16

Hmotnost (g)

950

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ne

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ne

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Uspořádání

Uspořádání této aktovky je typické pro tento druh školních tašek: má jen jednu prostornou komoru. V ní potěší přihrádka na sešity a učebnice, která alespoň částečně pomůže žákům s orientací v obsahu tašky. Po stranách batohu jsou umístěny pružné kapsy na pití. Díky gumám by měly zajistit, že i při běhu zůstane láhev na svém místě.

Přední kapsa je potom určena k umístění svačiny či jiného menšího vybavení. Na víku najdete také prostor pro uložení rozvrhu, jmenovky nebo například průkazky. Bohatší vybavení v podobě karabiny na klíče nebo termokapsy na svačinu zde však není k dispozici.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Aktovka Herlitz Loop nabídne spíše méně bohaté vybavení a možnosti přizpůsobení. Má nižší hmotnost v kategorii, ergonomicky tvarovaná záda a pevné dno jsou samozřejmostí, nechybí ani reflexní prvky. Ramenní popruhy však není možné nastavit shora a hrudní či bederní popruhy postrádá úplně. Uvnitř je řešena jednou komorou s přihrádkou na sešity, boční kapsy na pití jsou pružné. Nepotěší ale ani pokročilým vybavením v podobě termokapsy nebo karabiny na klíče, ani jedno nemá. Pokud sháníte více nastavitelnou aktovku s více doplňky, doporučujeme například Baagl Zippy.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Herlitz aktovka Loop | Hodnocení: 76,7 %
Karolína Šerá přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Herlitz aktovka Loop

Herlitz aktovka Loop

1 200 Kč Orientační cena