Menu

Herlitz Loop – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Školní aktovky

Klady

  • Nižší váha v kategorii
  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Přihrádka na sešity

Zápory

  • Nemá hrudní a bederní popruh
  • Ramenní popruhy nastavitelné jen zdola
  • Chybí karabina na klíče
1 500 Kč Orientační cena

<!–

–>Další barevná provedení<!–

–>

Základní charakteristika

Herlitz Loop je aktovka průměrných rozměrů v době psaní recenze (březen 2021). Má však nižší objem 16 litrů, proto bychom ji doporučili mladším školákům, kteří ještě do školy nemusejí nosit tolik pomůcek. Jedná se o jednu z lehčích aktovek ve srovnání, svou hmotností nepřesáhne 1 kg. Nechybí jí ergonomicky tvarovaná záda s prodyšným vyztužením, která poskytnou dítěti oporu při nošení. Jelikož se jedná o aktovku, nepřekvapí zpevněná konstrukce po celém povrchu. Pevné dno je navíc opatřené nožičkami, s jejichž pomocí zůstane aktovka čistá i při položení na blátivou nebo mokrou zem.

Jako všechny modely v našem srovnání má i tento řadu reflexních prvků, díky kterým bude dítě dobře vidět i za horších světelných podmínek. Nechybí zde ani možnost přizpůsobení ramenních popruhů, v tomto ohledu ale aktovka značky Herlitz poskytne jen omezené nastavení. Popruhy upravíte pouze zespoda. Nemá navíc ani bederní, ani hrudní popruh, které by zajistily lepší fixaci aktovky na zádech a pomohly také s rozložením hmotnosti. Z tohoto hlediska tak aktovku hodnotíme jako méně propracovanou.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

37

Šířka (cm)

31

Hloubka (cm)

22

Objem (l)

16

Hmotnost (g)

950

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ne

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ne

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Uspořádání

Uspořádání této aktovky je typické pro tento druh školních tašek: má jen jednu prostornou komoru. V ní potěší přihrádka na sešity a učebnice, která alespoň částečně pomůže žákům s orientací v obsahu tašky. Po stranách batohu jsou umístěny pružné kapsy na pití. Díky gumám by měly zajistit, že i při běhu zůstane láhev na svém místě.

Přední kapsa je potom určena k umístění svačiny či jiného menšího vybavení. Na víku najdete také prostor pro uložení rozvrhu, jmenovky nebo například průkazky. Bohatší vybavení v podobě karabiny na klíče nebo termokapsy na svačinu zde však není k dispozici.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Aktovka Herlitz Loop nabídne spíše méně bohaté vybavení a možnosti přizpůsobení. Má nižší hmotnost v kategorii, ergonomicky tvarovaná záda a pevné dno jsou samozřejmostí, nechybí ani reflexní prvky. Ramenní popruhy však není možné nastavit shora a hrudní či bederní popruhy postrádá úplně. Uvnitř je řešena jednou komorou s přihrádkou na sešity, boční kapsy na pití jsou pružné. Nepotěší ale ani pokročilým vybavením v podobě termokapsy nebo karabiny na klíče, ani jedno nemá. Pokud sháníte více nastavitelnou aktovku s více doplňky, doporučujeme například Baagl Zippy.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Herlitz Loop | Hodnocení: Dobré
Kateřina se v době přebírání této kategorie po kolegyních školním aktovkám věnovala také v osobním životě, kvůli nástupu svého staršího syna do školy. Ví, že pro rodiče je stěžejní vybrat aktovku, která bude vhodně ergonomicky konstruovaná, aby neničila dětem záda. Zná důležité prvky, jež by aktovka měla mít a poradí, na co koukat, aby nejmenší školáci aktovku zvládli používat. K jejím dalším kategoriím, které má na starosti, patří třeba dětská kola nebo dětské koloběžky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Herlitz Loop

Herlitz Loop

1 500 Kč Orientační cena