Menu

Ars Una batoh – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Školní batohy

Klady

  • Ergonomická záda
  • Pevné dno s nožičkami
  • Poměrně nízká hmotnost

Zápory

  • Chybí hrudní i bederní popruhy
  • Nemá drobné vybavení
1 300 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Batoh od značky Ars Una je pro svůj design spíše dívčím modelem. Překvapí svou nízkou hmotností, která je podle uživatelů asi o 50 g nižší, než udává výrobce. I 900 g je však velmi dobrá hodnota v době srovnání (březen 2021), díky které nebude dítě kromě učení nosit zbytečná kila na zádech. Tento batoh se hodí pro vyšší nebo již starší žáky, protože je zejména se svou výškou 44 cm poměrně vysoký. Ačkoli výrobce udává jeho určení pro děti na celém prvním stupni, především prvňáčkům nebo drobnějším dětem bychom doporučili zvolit menší model, nebo dokonce školní aktovku.

Batoh potěší základními prvky, které by kvalitnímu modelu neměly chybět. Záda batohu jsou ergonomicky tvarovaná, dno je pevné, a dokonce má i nožičky. Dítě se tedy nemusí bát položit batoh například i do louže či bláta, aby se neumazal. Z bezpečnostního hlediska tento model také exceluje, disponuje totiž reflexními prvky jak na zadní straně, tak i na ramenních popruzích. Dítě by tedy s batohem na zádech mělo být dobře vidět i za tmy. Co zde však chybí, jsou bederní či hrudní popruhy, které by zlepšily fixaci batohu na zádech a postaraly se i o lepší rozložení hmotnosti.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

44

Šířka (cm)

32

Hloubka (cm)

21

Objem (l)

23

Hmotnost (g)

900

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ne

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Batoh od značky Ars Una je vhodný spíše pro starší děti na prvním stupni také tím, že je rozdělen na tři kapsy, ačkoli zejména prvňáčci ocení spíše jednu komoru pro přehled. Tři komory už vyžadují určitou organizaci v uspořádání obsahu batohu. Prostor na pití je řešen pružnou kapsou s gumou, která by se měla postarat o to, aby lahev zůstala na místě. Batoh však postrádá drobné vybavení jako karabinu na klíče či vnitřní kapsu na drobnosti. Ty bude muset dítě uložit do třetí komory, jako kapsa na drobnosti je však příliš velká, proto sem například může přijít i svačina. Ještě lepší by byla přítomnost termokapsy, která by zajistila, že svačina vydrží déle čerstvá, nejedná se však o častý doplněk.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Batoh Ars Una je vhodný pro školačky na prvním stupni, ačkoli pro drobnější dítě se příliš nehodí, má lehce nadprůměrné rozměry. Je rozdělen na tři kapsy, tudíž jej nedoporučujeme ani prvňáčkům. Nechybí mu však ergonomicky tvarovaná záda, pevné dno s nožičkami či reflexní prvky zepředu i zezadu. Jeho hmotnost dosahuje lehce pod 900 g a polohu batohu je možné upravit nastavením ramenních popruhů shora i zdola.

Za nedostatky batohu považujeme absenci drobného vybavení, jako je například karabina na klíče. Pokud tento šikovný doplněk požadujete, mohl by se vám líbit například model Topgal COCO s hrudním popruhem.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Ars Una batoh | Hodnocení: Dobré
Kateřina podrobně srovnává školní batohy a aktovky především z pohledu ergonomie. Má dvě malé děti a ví, že nevhodně konstruovaný batoh může ovlivnit vývoj páteře. Ví, že pro nejmenší školáky musí být taška lehce otevíratelná a přehledná. Zná přední výrobce školních batohů a umí vysvětlit, proč se hodí sledovat certifikaci jednotlivých modelů. Věnuje se také kategorii dětských kol nebo chytrých hodinek pro děti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Ars Una batoh

Ars Una batoh

1 300 Kč Orientační cena