Menu

Topgal COCO – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Školní batohy

Klady

  • Nastavitelné popruhy zdola i shora
  • Tvarovaná a vyztužená záda
  • Pevné dno s nožičkami

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nemá bederní pás
  • Chybí termokapsa
1 800 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Model COCO od značky Topgal je školní batoh s ergonomicky tvarovanými a vyztuženými zády. Vyznačuje se také pevným dnem s nožičkami, díky kterým se dno nezašpiní při položení na zem, a to ani za mokra. Bezpečnosti přispívají reflexní prvky na všech stranách batohu. Rozměry batohu zjistíte v tabulce níže, je však vhodné zmínit jeho hmotnost, která dosahuje 1 kilogramu. U batohů je to sice nadprůměrné číslo, vzhledem k jeho pevnosti, stabilitě a velkému objemu 23 litrů se však není čemu divit.

Aby batoh dobře seděl, je možné jej přizpůsobit nastavením popruhů shora i zdola, čímž se stane variabilním pro děti od první do páté třídy. Pokud toho dítě v batohu nese více či požaduje lepší zajištění, nechybí zde ani hrudní popruh, díky němuž batoh z dítěte nesklouzne ani například při rozverném běhu. Jako u většiny batohů v době psaní recenze (listopad 2020) se ale ani zde nedočkáte bederního popruhu, který by ještě zvýšil fixaci na zádech.

 

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

40

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

20

Objem (l)

23

Hmotnost (g)

1 000

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Co se uspořádání týče, najdete uvnitř batohu tři komory, přední kapsu a postranní kapsu na láhev s pitím. Poslední zmiňovaná je opatřena pružnou gumou, aby z ní pití nevypadlo. V přední menší kapse dítě uschová penál či svačinu a najde zde i jmenovku. Termokapsa, která by uchovala svačinu déle čerstvou, tady ale není.

Zadní komora je nejširší a je vhodná pro učebnice a desky se sešity, které lze jako další těžší obsah případně umístit i do prostřední komory. Přední, třetí komora v sobě skrývá kapsu na drobnosti a odnímatelnou karabinu na klíče. Tomuto batohu tak z podstatného vybavení nechybí téměř žádný prvek a poskytne dostatek prostoru pro potřeby prvňáčka i žáka páté třídy. Z mnoha barevných variant si navíc jistě vyberou dívky i chlapci.

 

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Tento ergonomicky tvarovaný batoh je mezi uživateli poměrně oblíbený, což dokládají zejména pozitivní recenze. V nich se nejčastěji objevují zmínky o kvalitě batohu, pocitově nízké hmotnosti či líbivém designu a mnoha barevných provedeních pro holky i kluky. Uživatelé chválí také prostornost batohu a dostatek kapes na uložení všeho podstatného. Výrobce navíc garantuje, že byl batoh úspěšně otestován v Institutu pro testování a certifikace ve Zlíně.

Klady a zápory

Za hlavní výhody batohu považujeme nastavitelné popruhy, a to shora i zespodu, což umožňuje variabilní nastavení batohu zároveň s tím, jak dítě roste, proto mu batoh může vydržet klidně po celý první stupeň základní školy. Benefitem jsou také tvarovaná a vyztužená záda, ačkoliv to by měl být při výběru školního batohu jeden z hlavních parametrů, kterého se budete držet a budete jej pokládat spíše za nutnost. Batoh má i pevné dno z nepropustného materiálu navíc opatřené nožičkami, tudíž při položení na mokrou zem by měl být obsah batohu doslova v suchu.

Jako negativa jsme označili vyšší hmotnost batohu, která dosahuje rovného 1 kg. Parametrově sice vypadá jako vyšší hodnota, najdou se i lehčí batohy, podle uživatelských recenzí je však Topgal COCO vzhledem ke své kvalitě a pevnosti pocitově lehký. Chybí mu ale bederní pás, který by jej lépe zafixoval na zádech dítěte, a termokapsa. Ta by udržela svačinu déle čerstvou, je ale výsadou spíše aktovek.

Závěr

Topgal COCO je školní batoh vyznačující se svou variabilitou pro dítě od první do páté třídy. Barevnými variantami je vhodný pro žáky i žákyně. Obsahuje tři komory, v nichž najdete i kapsičku na drobnosti či karabinu na klíče, a kapsu na penál nebo svačinu s jmenovkou. Prostor na pití je řešen pružnou kapsou.

Batoh má tvarovaná a vyztužená záda, pevné dno s nožičkami pro stabilitu i ochranu před znečištěním dna i reflexní prvky. Je možné jej přizpůsobit nastavením popruhu zdola i shora a nechybí mu ani hrudní popruh. Jeho nedostatkem může být vyšší hmotnost dosahující 1 kg. Vzhledem k pevnosti batohu a objemu 23 litrů je však váha pochopitelná. Pokud však požadujete lehčí batoh, za zmínku stojí Stil Junior s hmotností 600 g.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Topgal COCO | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina podrobně srovnává školní batohy a aktovky především z pohledu ergonomie. Má dvě malé děti a ví, že nevhodně konstruovaný batoh může ovlivnit vývoj páteře. Ví, že pro nejmenší školáky musí být taška lehce otevíratelná a přehledná. Zná přední výrobce školních batohů a umí vysvětlit, proč se hodí sledovat certifikaci jednotlivých modelů. Věnuje se také kategorii dětských kol nebo chytrých hodinek pro děti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Topgal COCO

Topgal COCO

1 800 Kč Orientační cena