Menu

Recenze a porovnání Topgal COCO

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

Datum doporučení: Listopad 2020

92,5 % Celkové hodnocení
  • Nastavitelné popruhy zdola i shora
  • Tvarovaná a vyztužená záda
  • Pevné dno s nožičkami
  • Vyšší hmotnost
  • Nemá bederní pás
1 700 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Model COCO od značky Topgal je školní batoh s ergonomicky tvarovanými a vyztuženými zády. Vyznačuje se také pevným dnem s nožičkami, díky kterým se dno nezašpiní při položení na zem, a to ani za mokra. Bezpečnosti přispívají reflexní prvky na všech stranách batohu. Rozměry batohu zjistíte v tabulce níže, je však vhodné zmínit jeho hmotnost, která dosahuje 1 kilogramu. U batohů je to sice nadprůměrné číslo, vzhledem k jeho pevnosti, stabilitě a velkému objemu 23 litrů se však není čemu divit.

Aby batoh dobře seděl, je možné jej přizpůsobit nastavením popruhů shora i zdola, čímž se stane variabilním pro děti od první do páté třídy. Pokud toho dítě v batohu nese více či požaduje lepší zajištění, nechybí zde ani hrudní popruh, díky němuž batoh z dítěte nesklouzne ani například při rozverném běhu. Jako u většiny batohů v době psaní recenze (listopad 2020) se ani zde nedočkáte bederního popruhu, který by ještě zvýšil fixaci na zádech.

 

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 40
Šířka (cm) 27
Hloubka (cm) 20
Objem (l) 23
Hmotnost (g) 1 000
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 5.

Uspořádání

Co se uspořádání týče, najdete uvnitř batohu tři komory, přední kapsu a postranní kapsu na láhev s pitím. Poslední zmiňovaná je opatřena pružnou gumou, aby z ní pití nevypadlo. V přední menší kapse dítě uschová penál či svačinu a najde zde i jmenovku. Termokapsa, která by uchovala svačinu déle čerstvou, tady ale není.

Zadní komora je nejširší a je vhodná pro učebnice a desky se sešity, které lze jako další těžší obsah případně umístit i do prostřední komory. Přední, třetí komora v sobě skrývá kapsu na drobnosti a odnímatelnou karabinu na klíče. Tomuto batohu tak z podstatného vybavení nechybí téměř žádný prvek a poskytne dostatek prostoru pro potřeby prvňáčka i žáka páté třídy. Z mnoha barevných variant si navíc jistě vyberou dívky i chlapci.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Tři komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Topgal COCO je školní batoh vyznačující se svou variabilitou pro dítě od první do páté třídy. Barevnými variantami je vhodný pro žáky i žákyně. Obsahuje tři komory, v nichž najdete i kapsičku na drobnosti či karabinu na klíče, a kapsu na penál nebo svačinu s jmenovkou. Prostor na pití je řešen pružnou kapsou.

Batoh má tvarovaná a vyztužená záda, pevné dno s nožičkami pro stabilitu i ochranu před znečištěním dna i reflexní prvky. Je možné jej přizpůsobit nastavením popruhu zdola i shora a nechybí mu ani hrudní popruh. Jeho nedostatkem může být vyšší hmotnost dosahující 1 kg. Vzhledem k pevnosti batohu a objemu 23 litrů je však váha pochopitelná. Pokud však požadujete lehčí batoh, za zmínku stojí Stil Junior s hmotností 600 g.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Topgal COCO | Hodnocení: 92,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Topgal COCO

Topgal COCO

1 700 Kč Orientační cena