Menu

Recenze a test Topgal COCO

92,5 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Školní batohy

Klady

  • Nastavitelné popruhy zdola i shora
  • Tvarovaná a vyztužená záda
  • Pevné dno s nožičkami

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nemá bederní pás
  • Chybí termokapsa
1 800 Kč Orientační cena


Další barevná provedení

Základní charakteristika

Model COCO od značky Topgal je školní batoh s ergonomicky tvarovanými a vyztuženými zády. Vyznačuje se také pevným dnem s nožičkami, díky kterým se dno nezašpiní při položení na zem, a to ani za mokra. Bezpečnosti přispívají reflexní prvky na všech stranách batohu. Rozměry batohu zjistíte v tabulce níže, je však vhodné zmínit jeho hmotnost, která dosahuje 1 kilogramu. U batohů je to sice nadprůměrné číslo, vzhledem k jeho pevnosti, stabilitě a velkému objemu 23 litrů se však není čemu divit.

Aby batoh dobře seděl, je možné jej přizpůsobit nastavením popruhů shora i zdola, čímž se stane variabilním pro děti od první do páté třídy. Pokud toho dítě v batohu nese více či požaduje lepší zajištění, nechybí zde ani hrudní popruh, díky němuž batoh z dítěte nesklouzne ani například při rozverném běhu. Jako u většiny batohů v době psaní recenze (listopad 2020) se ale ani zde nedočkáte bederního popruhu, který by ještě zvýšil fixaci na zádech.

 

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

40

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

20

Objem (l)

23

Hmotnost (g)

1 000

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Co se uspořádání týče, najdete uvnitř batohu tři komory, přední kapsu a postranní kapsu na láhev s pitím. Poslední zmiňovaná je opatřena pružnou gumou, aby z ní pití nevypadlo. V přední menší kapse dítě uschová penál či svačinu a najde zde i jmenovku. Termokapsa, která by uchovala svačinu déle čerstvou, tady ale není.

Zadní komora je nejširší a je vhodná pro učebnice a desky se sešity, které lze jako další těžší obsah případně umístit i do prostřední komory. Přední, třetí komora v sobě skrývá kapsu na drobnosti a odnímatelnou karabinu na klíče. Tomuto batohu tak z podstatného vybavení nechybí téměř žádný prvek a poskytne dostatek prostoru pro potřeby prvňáčka i žáka páté třídy. Z mnoha barevných variant si navíc jistě vyberou dívky i chlapci.

 

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Tento ergonomicky tvarovaný batoh je mezi uživateli poměrně oblíbený, což dokládají zejména pozitivní recenze. V nich se nejčastěji objevují zmínky o kvalitě batohu, pocitově nízké hmotnosti či líbivém designu a mnoha barevných provedeních pro holky i kluky. Uživatelé chválí také prostornost batohu a dostatek kapes na uložení všeho podstatného. Výrobce navíc garantuje, že byl batoh úspěšně otestován v Institutu pro testování a certifikace ve Zlíně.

Klady a zápory

Za hlavní výhody batohu považujeme nastavitelné popruhy, a to shora i zespodu, což umožňuje variabilní nastavení batohu zároveň s tím, jak dítě roste, proto mu batoh může vydržet klidně po celý první stupeň základní školy. Benefitem jsou také tvarovaná a vyztužená záda, ačkoliv to by měl být při výběru školního batohu jeden z hlavních parametrů, kterého se budete držet a budete jej pokládat spíše za nutnost. Batoh má i pevné dno z nepropustného materiálu navíc opatřené nožičkami, tudíž při položení na mokrou zem by měl být obsah batohu doslova v suchu.

Jako negativa jsme označili vyšší hmotnost batohu, která dosahuje rovného 1 kg. Parametrově sice vypadá jako vyšší hodnota, najdou se i lehčí batohy, podle uživatelských recenzí je však Topgal COCO vzhledem ke své kvalitě a pevnosti pocitově lehký. Chybí mu ale bederní pás, který by jej lépe zafixoval na zádech dítěte, a termokapsa. Ta by udržela svačinu déle čerstvou, je ale výsadou spíše aktovek.

Závěr

Topgal COCO je školní batoh vyznačující se svou variabilitou pro dítě od první do páté třídy. Barevnými variantami je vhodný pro žáky i žákyně. Obsahuje tři komory, v nichž najdete i kapsičku na drobnosti či karabinu na klíče, a kapsu na penál nebo svačinu s jmenovkou. Prostor na pití je řešen pružnou kapsou.

Batoh má tvarovaná a vyztužená záda, pevné dno s nožičkami pro stabilitu i ochranu před znečištěním dna i reflexní prvky. Je možné jej přizpůsobit nastavením popruhu zdola i shora a nechybí mu ani hrudní popruh. Jeho nedostatkem může být vyšší hmotnost dosahující 1 kg. Vzhledem k pevnosti batohu a objemu 23 litrů je však váha pochopitelná. Pokud však požadujete lehčí batoh, za zmínku stojí Stil Junior s hmotností 600 g.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Topgal COCO | Hodnocení: 92,5 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Topgal COCO

Topgal COCO

1 800 Kč Orientační cena