Menu

Recenze a porovnání Topgal ELLY

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Ergonomická záda
  • Nízká hmotnost
  • Přizpůsobitelné popruhy
  • Nemá bederní popruh
  • Nemá termokapsu
1 800 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Topgal Elly je batoh od české značky Topgal, která nabízí propracované školní tašky pro kluky i holky. Model Elly je k dostání v několika barevných provedeních, má ergonomicky tvarovaná záda i popruhy, které jsou navíc přizpůsobitelné v horní i dolní části. To nabízí přizpůsobení batohu na míru vašeho dítěte, takže by nemělo docházet k problémům se zády. Na batohu najdete hrudní popruh, kterým může dítě zádům ulevit. Ten navíc zajistí, aby ramenní popruhy nesklouzávaly ani drobným dětem. Chybí zde však bederní popruh, který by nabídl ještě lepší fixaci batohu.

Na batohu Topgal Elly potěší pevné dno z materiálu Topdura, navíc opatřené nožičkami, které zamezí zašpinění či namočení batohu při položení na zem. Pro zvýšení bezpečnosti je batoh obdařen mnoha reflexními prvky, aby bylo dítě dobře vidět i ve tmě. Topgal uvádí, že je tento model vhodný pro děti od první do čtvrté třídy, a to jak svými průměrnými rozměry, tak především vahou. Jeho hmotnost je potěšující, batoh váží 860 g, což je nízká hodnota v našem srovnání v červenci 2020. Se svým objemem 23 l je přitom nadprůměrně objemný.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 41
Šířka (cm) 30
Hloubka (cm) 20
Objem (l) 23
Hmotnost (g) 860
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 4.

Uspořádání

Batoh Topgal Elly poskytuje k uložení sešitů, učebnic a jiných školních pomůcek dvě hlavní komory a přední kapsu na drobnosti. Zadní komora je nejvíce prostorná, proto byste měli sešity, učebnice a ostatní těžké předměty ukládat sem, kromě toho také z důvodu, aby byla hmotnost vhodně rozložena. Do menší komory je potom vhodné dávat penál či svačinový box, najdete v ní navíc i jmenovku a síťovou kapsu na drobnosti.

V batohu nechybí ani drobnosti, jako je například karabina na klíče, díky které je dítě nebude muset dlouho hledat v batohu. Na každé straně batohu se potom nachází přihrádka na pití, která je z půlky síťová, v dolní polovině opatřena látkou, aby byla co neméně náchylná k protrhnutí. K dokonalosti tomuto batohu chybí snad jen termokapsa, která by se postarala o optimální teplotu pro svačinu.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Dvě komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Ano
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Model Elly od české značky Topgal nabízí především velmi nízkou hmotnost 860 g. Spolu se svými průměrnými rozměry je vhodný pro žáčky prvních až čtvrtých tříd. Z více barevných variant si jistě vyberou kluci i holky. Správnému nošení by měla pomoci ergonomicky tvarovaná záda, nastavitelné ramenní popruhy a také hrudní popruh. Bederní popruh pro ještě lepší fixaci zde však chybí. Batoh ale může potěšit pevným dnem s nožičkami, množstvím reflexních prvků i drobnostmi, jako je vnitřní kapsička či karabina na klíče. Je rozdělen na dvě komory, větší a menší, kromě nich má také přední kapsu. Na každém boku se nachází přihrádka na láhev s pitím, z poloviny síťovaná, z poloviny látková proti roztrhnutí. Jedním z nedostatků je absence termokapsy, která by udržela svačinu déle čerstvou. Pokud je pro vás cena batohu vysoká, doporučujeme podobný batoh Herlitz Bliss.

1 800 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Topgal ELLY

Topgal ELLY

1 800 Kč Orientační cena