Recenze Karton P+P batoh OXY Style - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Karton P+P batoh OXY Style

82,6 % Celkové hodnocení

Na druhý stupeň v kategorii Školní batohy

Klady

  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Dostatek menších kapes
  • Prostor na notebook i tablet
  • Hrudní popruh

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Chybí bederní popruh
  • Reflexních prvků by mohlo být více
  • Nemá termokapsu
1 300 Kč Orientační cena


Další barevná provedení

Základní charakteristika

Batoh OXY Style je batoh vhodný pro žáky druhého stupně. K tomu jej určuje zejména jeho objem, který činí 29 litrů, což je v době psaní recenze (srpen 2022) vůbec nejvíce v kategorii školních batohů. Starší školáci obvykle potřebují více školních pomůcek, batoh má navíc také přihrádku na notebook i kapsu na tablet, které mladší dítka nejspíše plnohodnotně nevyužijí. Rozměry a hmotnost tohoto modelu najdete v tabulce níže, v ničem výrazně nevybočují od standardu. Najdou se ale i lehčí školní batohy, hmotnost těsně pod 1 kg už může být znát.

Samozřejmostí jsou dostatečně ergonomicky tvarovaná záda s polstrováním. Ramenní popruhy je možné nastavit pouze zdola, ale i tato možnost přizpůsobení je lepší než žádná. Na batohu najdete také hrudní popruh, který zvyšuje stabilitu batohu na zádech a zároveň i pohodlí dítěte při nošení. Tomuto modelu nechybí ani reflexní prvky, mohlo by jich ale být i více. Najdete je jako úzké pásky na ramenních popruzích, zepředu je reprezentují pouze výrazně, reflexně zbarvené jezdce zipů a spony.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

44

Šířka (cm)

32

Hloubka (cm)

23

Objem (l)

29

Hmotnost (g)

990

Ergonomická záda

Ano

Nožičky

Ne

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ne

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

5. a výše

Uspořádání

V batohu OXY Style najdete dvě hlavní komory, které také určují batoh spíše starším dětem, pro prvňáčky se hodí školní tašky pouze s jednou komorou. Potěší také přihrádka na notebook do velikosti 17 palců a samostatná kapsa na tablet nebo čtečku.

Kromě dvou komor zde najdete rovnou několik menších kapes zepředu i z boku, které jsou praktické k uložení svačiny, peněženky, telefonu, klíčů a jiných nezbytností. Výrobce bohužel neuvádí, zda uvnitř najdete karabinu na klíče. Prostor na pití je řešen pouze z jedné strany, a to jako pružná kapsa.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Dvě komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Názory uživatelů

Uživatelé, kteří si model OXY Style zakoupili, jej v recenzích pochvalují a doporučují jej dál. Shodují se na tom, že batoh je opravdu prostorný a školákovi poskytne dostatek místa na všechny školní potřeby. Za benefit považují také více menších kapes. Podle dětí je tato školní taška dostatečně pohodlná a také poměrně lehká.

Klady a zápory

Za hlavní benefity tohoto školního batohu považujeme jeho kvalitní zpracování. Má ergonomicky tvarovaná záda, což je u batohů nutností, ne vždy ale standardem, kromě toho přijde dětem vhod i hrudní popruh. Bederní popruh zde bohužel nenajdete.

Co můžeme dále vyzdvihnout, je bohaté vnitřní uspořádání, na batohu najdete řadu menších kapes včetně kapsy na tablet nebo čtečku a v jedné ze dvou komor také přihrádku na notebook. Nedostatkem je vyšší hmotnost, batoh váží 990 g. Je opatřen reflexními prvky, pouze ale spíše menšími detaily, jiné modely v tomto směru nabídnou více.

Porovnání s alternativami

Tento batoh se hodí dětem od páté třídy výše. Pro starší žáky můžeme doporučit také Bagmaster ENERGY. Ten je ve všem hodně podobný, hrudní popruh ale u něj není součástí balení, je nutné jej dokoupit. Naopak ale potěší výrazně nižší hmotností, váží pouhých 700 g. Poměrně lehký je také Topgal ELLY, ten je ale svým designem i uspořádáním určen spíše dětem na prvním stupni. Oproti recenzovanému modelu OXY Style je také o něco dražší.

Závěr

Tento certifikovaný batoh můžeme doporučit školákům od páté třídy výše. Designově zaujme holky i kluky, k dispozici je v mnoha barevných provedeních. Vnitřně je členěn na dvě komory s množstvím menších kapes a přihrádek. Nabídne ve srovnání velký objem 29 litrů, jedná se ale také spíše o těžší školní batoh. Z hlediska přítomnosti a nastavitelnosti popruhů se řadí do průměru.

Za svou cenu by mohl uspokojit i náročnější rodiče, kteří pro svou ratolest chtějí pořídit kvalitní, odolný a ergonomicky tvarovaný batoh s dostatkem kladných uživatelských recenzí. Pro starší školáky by se vám mohl líbit i Bagmaster ENERGY, který je výrazně lehčí, nemá ale hrudní popruh.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Karton P+P batoh OXY Style | Hodnocení: 82,6 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Karton P+P batoh OXY Style

Karton P+P batoh OXY Style

1 300 Kč Orientační cena