Recenze školního batohu Baagl batoh Klasik Flamingo | Arecenze
Menu

Recenze a test Baagl batoh Klasik Flamingo

85,3 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Školní batohy

Klady

  • Velmi nízká hmotnost
  • Pevné dno s nožičkami
  • Nepromokavý materiál

Zápory

  • Nemá bederní popruh
  • Chybí termokapsa
1 500 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Batoh Flamingo pochází z řady batohů Klasik od prověřené značky Baagl. V první řadě překvapí svou nízkou hmotností, která dosahuje pouhých 860 g. Hodí se pro děti od třetí třídy výš, klidně i na druhý stupeň, záleží, jak dlouho batoh vydrží. K tomu, aby dělal radost vám i dítěti několik let, má však předpoklady v podobě pevného dna s nožičkami, výškově nastavitelných popruhů a nepromokavého materiálu i v okolí zipů, tudíž vydrží i nějakou tu neočekávanou sprchu.

Jako všechny školní batohy v době srovnání (červenec 2021) má i tento model ergonomicky tvarovaná a vyztužená záda, navíc také prodyšná. Potěší shora i zdola nastavitelnými ramenními popruhy, má také hrudní pás. Bederní popruh zde musíte oželet, nicméně se dočkáte bočních kompresních popruhů, kterými můžete stáhnout samotný batoh, aby dobře držel, i když bude prázdnější. Můžete tak také zmenšit poměrně velký maximální objem batohu 25 litrů. Nechybí ani reflexní prvky po celém obvodu batohu, které se postarají o lepší viditelnost dítěte.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

43

Šířka (cm)

29

Hloubka (cm)

20

Objem (l)

25

Hmotnost (g)

860

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

3. a výše

Uspořádání

Z hlediska vnitřního uspořádání je patrné, že se batoh Klasik Flamingo hodí pro starší děti, nikoli pro malé prvňáčky. Je rozdělen na tři komory a zvláštní kapsu na drobnosti, tudíž je vhodný pro děti, které se už v obsahu batohu orientují a vědí přesně, kde co najdou. V první komoře je navíc umístěna také přihrádka na sešity, kde je však možné umístit i 15″ notebook.

Uzavírání je řešeno zipy vždy se dvěma jezdci. Termokapsu batoh nemá, ta však není u školních tašek úplně běžná. Tento model potěší drobnými vychytávkami, jako je karabina na klíče, pevné ucho nebo boční síťované kapsy na pití. Z nich sice může láhev vypadnout snadněji než z utažitelných kapes, pití je však možné zajistit bočními kompresními popruhy, pokud je lahev dostatečně vysoká, nacházejí se totiž v blízkosti kapes.

Batoh zboku

 

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná síťová kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé jsou s tímto školním batohem nadmíru spokojení, což dokládá více než desítka zejména pozitivních hodnocení. Uživatelé v recenzích zmiňují fakt, že batoh na zádech dítěte dobře sedí a lze jej přizpůsobit pomocí popruhů. Nejvíce je vyzdvihována nízká hmotnost batohu, jeho prostornost a celková kvalita. Podle recenzí se batoh zamlouvá rodičům i samotným dětem.

Klady a zápory

I my v redakci považujeme za největší benefit tohoto modelu značky Baagl nízkou hmotnost, ačkoli batohu nechybí kvalitní vyztužení či pevné dno. Na něm oceňujeme nožičky, díky kterým je minimalizováno znečištění batohu. Klasik Flamingo je vyroben z voděodolného materiálu, takže by měl odolat dešti. Za nevýhody jsme označili absenci bederního popruhu, který by zvýšil stabilitu batohu na zádech. Nenajdete zde ani termokapsu, která se hodí pro udržení svačiny déle čerstvé.

Závěr

Školní batoh Baagl Flamingo z řady Klasik můžeme doporučit všem rodičům dítek, která půjdou do třetí a vyšší třídy. Batoh je celkově spíše větším modelem ve srovnání, má nadprůměrný objem 25 litrů. Potěší reflexními prvky po celém obvodu, pevným dnem s nožičkami i vyztuženými zády, přes to je však se svými 860 gramy velmi lehký. Má nastavitelné ramenní, hrudní i boční kompresní popruhy.

Uvnitř je batoh rozdělen na 3 komory plus zvlášť má kapsu na drobnosti. V první komoře najdete i přihrádku na notebook. Prostor na pití je řešen pružnými síťkami. Pokud sháníte batoh s jednodušším rozdělením, který by tak byl vhodný i pro menší děti, doporučujeme Herlitz Bliss.

 

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Baagl batoh Klasik Flamingo | Hodnocení: 85,3 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Baagl batoh Klasik Flamingo

Baagl batoh Klasik Flamingo

1 500 Kč Orientační cena