Menu

Herlitz Bliss – Recenze, testy a srovnání

80,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Školní batohy

Klady

  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Nízká hmotnost
  • Nastavitelné popruhy

Zápory

  • Nemá bederní popruh
  • Chybí termokapsa
900 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Herlitz Bliss je batoh s ergonomicky tvarovaným a prodyšným polstrováním zad. Dítěti se dokáže přizpůsobit, ramenní popruhy jsou nastavitelné shora i zespodu. Aby batoh dobře držel, je možné ho připnout také hrudním popruhem. Bederní popruh zde chybí, jako tomu je u většiny batohů v našem srovnání v červenci 2020. Dočkáte se zde však ochranných reflexních prvků, které patří k základní výbavě a dítěti zvýší bezpečnost především za tmy.

Model Bliss disponuje pevným dnem s nožičkami, dítě ho proto může bez obav položit i na mokrou zem. Tento batoh je se svou výškou 43 cm jedním z nejvyšších v našem srovnáním, šířkou a hloubkou se řadí k průměru. Má navíc nízkou hmotnost 900 g, je proto vhodný i pro prvňáčky. Objem batohu je podprůměrných 16 l, proto je dobré zvážit, zda se do něj vejde i objemnější vybavení staršího žáka. Díky více barevným variantám si jistě vyberou tu správnou holky i kluci.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

43

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

18

Objem (l)

16

Hmotnost (g)

900

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 5.

Uspořádání

Model Bliss disponuje pouze jednou komorou na školní pomůcky. Ta je však přihrádkami rozdělena na několik sektorů, do kterých může dítě zvlášť vložit učebnice, sešity, pouzdro či svačinový box. Drobnější vybavení je možné uložit do menší přední kapsy na drobnosti, ve které dítě najde také karabinu na klíče a malou přihrádku například na peněženku, aby se tyto nezbytnosti snáze hledaly.

Na obou bocích batohu jsou kapsy určené na lahev s pitím. Nejsou síťované, ale látkové, utažené gumou. V batohu Herlitz Bliss chybí termokapsa vhodná na svačinu, která je však u batohů spíše výjimkou.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Závěr

Herlitz Bliss je školní batoh vhodný pro žáky prvních až pátých tříd, díky více barevným motivům pro holky i kluky. Se svými 900 gramy je poměrně lehký i pro prvňáka, je také nadprůměrně vysoký. Jeho objem je však pouze 16 l, tudíž je na zvážení, zda poskytne dostatek prostoru i starším žákům. Disponuje ergonomicky tvarovanými zády, pevným dnem s nožičkami či oboustranně nastavitelnými popruhy. Dobré fixaci pomůže hrudní popruh, bederní však chybí. Najdete zde i reflexní prvky.

Batoh má jen jednu hlavní kapsu, která je však přihrádkami dále dělena, a umožňuje tak mít sešity a například svačinu odděleně. Kromě velké kapsy je v přední části batohu také kapsa na drobnosti opatřená karabinou na klíče a přihrádkou na menší věci. Po stranách batohu jsou kapsy na lahev s pitím, termokapsu model Bliss nemá. Jestliže požadujete rozdělení na více komor, mohl by se vám hodit lehký batoh Stil Junior se třemi komorami, nemá však zpevněné dno.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Herlitz Bliss | Hodnocení: 80,5 %
Kateřina podrobně srovnává školní batohy a aktovky především z pohledu ergonomie. Má dvě malé děti a ví, že nevhodně konstruovaný batoh může ovlivnit vývoj páteře. Ví, že pro nejmenší školáky musí být taška lehce otevíratelná a přehledná. Zná přední výrobce školních batohů a umí vysvětlit, proč se hodí sledovat certifikaci jednotlivých modelů. Věnuje se také kategorii dětských kol nebo chytrých hodinek pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Herlitz Bliss

Herlitz Bliss

900 Kč Orientační cena