Menu

Recenze a porovnání Herlitz Bliss

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Nízká hmotnost
  • Nastavitelné popruhy
  • Nemá bederní popruh
  • Chybí termokapsa
1 000 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Herlitz Bliss je batoh s ergonomicky tvarovaným a prodyšným polstrováním zad. Dítěti se dokáže přizpůsobit, ramenní popruhy jsou nastavitelné shora i zespodu. Aby batoh dobře držel, je možné ho připnout také hrudním popruhem. Bederní popruh zde chybí, jako tomu je u většiny batohů v našem srovnání v červenci 2020. Dočkáte se zde však ochranných reflexních prvků, které patří k základní výbavě a dítěti zvýší bezpečnost především za tmy.

Model Bliss disponuje pevným dnem s nožičkami, dítě ho proto může bez obav položit i na mokrou zem. Tento batoh je se svou výškou 43 cm jedním z nejvyšších v našem srovnáním, šířkou a hloubkou se řadí k průměru. Má navíc nízkou hmotnost 900 g, je proto vhodný i pro prvňáčky. Objem batohu je podprůměrných 16 l, proto je dobré zvážit, zda se do něj vejde i objemnější vybavení staršího žáka. Díky více barevným variantám si jistě vyberou tu správnou holky i kluci.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 43
Šířka (cm) 30
Hloubka (cm) 18
Objem (l) 16
Hmotnost (g) 900
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 5.

Uspořádání

Model Bliss disponuje pouze jednou komorou na školní pomůcky. Ta je však přihrádkami rozdělena na několik sektorů, do kterých může dítě zvlášť vložit učebnice, sešity, pouzdro či svačinový box. Drobnější vybavení je možné uložit do menší přední kapsy na drobnosti, ve které dítě najde také karabinu na klíče a malou přihrádku například na peněženku, aby se tyto nezbytnosti snáze hledaly.

Na obou bocích batohu jsou kapsy určené na lahev s pitím. Nejsou síťované, ale látkové, utažené gumou. V batohu Herlitz Bliss chybí termokapsa vhodná na svačinu, která je však u batohů spíše výjimkou.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Jedna komora
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Herlitz Bliss je školní batoh vhodný pro žáky prvních až pátých tříd, díky více barevným motivům pro holky i kluky. Se svými 900 gramy je poměrně lehký i pro prvňáka, je také nadprůměrně vysoký. Jeho objem je však pouze 16 l, tudíž je na zvážení, zda poskytne dostatek prostoru i starším žákům. Disponuje ergonomicky tvarovanými zády, pevným dnem s nožičkami či oboustranně nastavitelnými popruhy. Dobré fixaci pomůže hrudní popruh, bederní však chybí. Najdete zde i reflexní prvky.

Batoh má jen jednu hlavní kapsu, která je však přihrádkami dále dělena, a umožňuje tak mít sešity a například svačinu odděleně. Kromě velké kapsy je v přední části batohu také kapsa na drobnosti opatřená karabinou na klíče a přihrádkou na menší věci. Po stranách batohu jsou kapsy na pití, termokapsu model Bliss nemá. Jestliže požadujete rozdělení na více komor, mohl by se vám hodit lehký batoh Stil Junior se třemi komorami, nemá však zpevněné dno.

1 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Herlitz Bliss

Herlitz Bliss

1 000 Kč Orientační cena