Recenze školního batohu Topgal CHI | Arecenze
Menu

Recenze a test Topgal CHI

85,0 % Celkové hodnocení

Dříve jsme doporučovali v kategorii Školní batohy

Klady

  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Nízká hmotnost
  • Nastavitelné popruhy

Zápory

  • Nemá termokapsu
  • Chybí bederní popruh
1 500 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Batoh CHI od české značky Topgal se pyšní zpevněným dnem z certifikovaného materiálu Topdura, jehož součástí jsou i plastové nožičky. Tento prvek je velmi podstatný, pokud vybíráte batoh pro menší děti, je totiž důležité, aby se dal stabilně postavit a dítě mělo snadný přístup ke všem pomůckám. Záda batohu jsou z ergonomicky tvarované lisované pěny a popruhy je možné přizpůsobit v horní i spodní části, taška tak může takřka růst s vaším dítětem.

Co se týče bezpečnosti, výrobce na reflexních prvcích opravdu nešetřil. Najdeme je jak v přední části, ve formě pásku a reflexních švů, tak na bocích a popruzích batohu, taktéž ve formě reflexních plošek a švů. Pokud se vaše dítě pohybuje v místech s větším provozem, určitě se vyplatí zvolit tašku s co největším zastoupením reflexních prvků.

Rozměrově patří batoh k menším modelům na trhu a nemusíte se bát jej pořídit i prvňáčkovi. Na výšku měří 39 cm, na šířku 29 cm a jeho hloubka je 19 cm. Váží pouze 920 g a patří tak k nejlehčím zpevněným batohům na trhu. V nabídce značky Topgal najdete i batohy CHI s lehce odlišnými rozměry, do našeho výběru jsme pro větší přehlednost zařadili jen varianty s výše uvedenými rozměry.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

39

Šířka (cm)

29

Hloubka (cm)

19

Objem (l)

21

Hmotnost (g)

920

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 3.

Uspořádání

K uložení učebnic, sešitů a dalších pomůcek slouží u batohu Topgal dvě hlavní komory. V jedné z nich je také menší síťka na zip, například na peněženku. Do přední hluboké kapsy zase můžete dát třeba box na svačinu a různé drobnosti. Aby váš školáček snadno našel své klíče, přidal výrobce do přední kapsy také karabinu a nezapomněl ani na jmenovku.

Na boku batohu potom najdete kapsičky na zip, ze kterých můžete vytáhnout síťku na láhev s pitím. To je velmi originální řešení, se kterým se u jiných značek zpravidla nesetkáte. Z hlediska organizace je zkrátka tento batoh perfektně vybavený, jedinou drobností, která by jej ještě vylepšila, by byla termokapsa, kterou ale batoh Topgal nemá.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Dvě komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Síťka

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Závěr

V podstatě jediné, co by ještě batoh Topgal CHI mohl mít navíc, je termokapsa. Jinak nemáme tomuto batohu v podstatě co vytknout. Má ergonomicky tvarovaná záda, popruhy posuvné ve dvou místech a zpevněné dno s nožičkami. Můžete se spolehnout na reflexní prvky, které jsou po celé ploše tašky. Batoh Topgal bude díky menším rozměrům a velmi nízké hmotnosti vyhovovat i drobným dětem, pro které by ostatní batohy mohly být příliš velké. Vnitřní uspořádání zaručí, že všechny pomůcky najdou své místo. Drobnou designovou vychytávkou je potom síťka na láhev s pitím, která je schovaná v malé kapsičce na zip.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Topgal CHI | Hodnocení: 85,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Topgal CHI

Topgal CHI

1 500 Kč Orientační cena