Menu

Recenze a porovnání Topgal CHI

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Nízká hmotnost
  • Nemá termokapsu
1 500 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Batoh CHI od české značky Topgal se pyšní zpevněným dnem z certifikovaného materiálu Topdura, jehož součástí jsou i plastové nožičky. Tento prvek je velmi podstatný, pokud vybíráte batoh pro menší děti, je totiž důležité, aby se dal stabilně postavit a dítě mělo snadný přístup ke všem pomůckám. Záda batohu jsou z ergonomicky tvarované lisované pěny a popruhy je možné přizpůsobit v horní i spodní části, taška tak může takřka růst s vaším dítětem.

Co se týče bezpečnosti, výrobce na reflexních prvcích opravdu nešetřil. Najdeme je jak v přední části, ve formě pásku a reflexních švů, tak na bocích a popruzích batohu, taktéž ve formě reflexních plošek a švů. Pokud se vaše dítě pohybuje v místech s větším provozem, určitě se vyplatí zvolit tašku s co největším zastoupením reflexních prvků.

Rozměrově patří batoh k menším modelům na trhu a nemusíte se bát jej pořídit i prvňáčkovi. Na výšku měří 39 cm, na šířku 29 cm a jeho hloubka je 19 cm. Váží pouze 840 g a patří tak k nejlehčím zpevněným batohům na trhu. V nabídce značky Topgal najdete i batohy CHI s lehce odlišnými rozměry, do našeho výběru jsme pro větší přehlednost zařadili jen varianty s výše uvedenými rozměry.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 39
Šířka (cm) 29
Hloubka (cm) 19
Objem (l) 21
Hmotnost (g) 840
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ano
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 3.

Uspořádání

K uložení učebnic, sešitů a dalších pomůcek slouží u batohu Topgal dvě hlavní komory. V jedné z nich je také menší síťka na zip, například na peněženku. Do přední hluboké kapsy zase můžete dát třeba box na svačinu a různé drobnosti. Aby váš školáček snadno našel své klíče, přidal výrobce do přední kapsy také karabinu a nezapomněl ani na jmenovku.

Na boku batohu potom najdete kapsičky na zip, ze kterých můžete vytáhnout síťku na láhev s pitím. To je velmi originální řešení, se kterým se u jiných značek zpravidla nesetkáte. Z hlediska organizace je zkrátka tento batoh perfektně vybavený, jedinou drobností, která by jej ještě vylepšila, by byla termokapsa, kterou ale batoh Topgal nemá.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Dvě komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Ano
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

V podstatě jediné, co by ještě batoh Topgal CHI mohl mít navíc, je termokapsa. Jinak nemáme tomuto batohu v podstatě co vytknout. Má ergonomicky tvarovaná záda, popruhy posuvné ve dvou místech a zpevněné dno s nožičkami. Můžete se spolehnout na reflexní prvky, které jsou po celé ploše tašky. Batoh Topgal bude díky menším rozměrům a velmi nízké hmotnosti vyhovovat i drobným dětem, pro které by ostatní batohy mohly být příliš velké. Vnitřní uspořádání zaručí, že všechny pomůcky najdou své místo. Drobnou designovou vychytávkou je potom síťka na láhev s pitím, která je schovaná v malé kapsičce na zip.

1 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Topgal CHI

Topgal CHI

1 500 Kč Orientační cena