Recenze Bagmaster ENERGY - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bagmaster ENERGY

83,7 % Celkové hodnocení

I pro starší školáky v kategorii Školní batohy

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Bohaté vnitřní vybavení
  • Hrudní pás na dokoupení

Zápory

  • Nemá zpevněné dno
  • Popruhy nemožné nastavit shora
  • Chybí termokapsa
1 500 Kč Orientační cena


Další barevná provedení

Základní charakteristika

Bagmaster ENERGY je batoh určený pro starší školáky. Výrobce jej doporučuje dětem od 4. třídy, vhod ale přijde i žákům druhého stupně či starším studentům. Jedná se celkově o větší batoh, s výškou 47 cm je to v době psaní recenze (březen 2022) vůbec nejvyšší batoh ve srovnání. Jeho objem činí 23 litrů, školákovi by se tedy do něj měly vejít všechny školní pomůcky a nezbytnosti.

Batoh je velmi lehký, váží pouhých 700 gramů. Za to může také nezpevněné dno navíc bez nožiček, které je typické pro batohy určené mladším dětem. Pevné dno chrání batoh i jeho obsah před namočením, s tímto modelem si tedy školák bude muset dávat větší pozor, kam jej pokládá. Batoh ENERGY má anatomicky tvarovaná záda, což je důležité pro správné rozložení váhy na zádech a zároveň správný postoj dítěte. Na batohu nechybí reflexní prvky ze všech stran, jsou to ale spíše menší plochy, než s jakými se můžete setkat u batohů pro mladší děti.

To, že je batoh vhodný i pro starší děti, je určeno mimo jiné také popruhy. Ty ramenní jsou vyztužené, nastavit je můžete ale pouze zespodu. Nastavení také shora by bylo vhodné pro menší děti, u kterých se počítá s tím, že mohou rychle vyrůst. U batohu nenajdete bederní ani hrudní popruh, které pomáhají s lepší fixací batohu na zádech. Hrudní popruh je ale možné dokoupit u výrobce zvlášť.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

47

Šířka (cm)

33

Hloubka (cm)

26

Objem (l)

23

Hmotnost (g)

700

Ergonomická záda

Ano

Nožičky

Ne

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ne

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Na dokoupení

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

4. a výše

Uspořádání

Batoh značky Bagmaster nabízí větší množství přihrádek, čímž ještě více potvrzuje určení pro starší děti. U mladších je totiž vhodnější volit jednu velkou komoru kvůli přehlednosti v obsahu batohu. Bagmaster ENERGY má komory rovnou tři uzavíratelné zipy, vpředu je navíc opatřen ještě kapsou na drobnosti s organizérem například na telefon a další nezbytnosti. Na bocích má batoh dvě pružné síťové kapsy na lahev s pitím. Na horní straně má model ENERGY dvě poutka, jedno vyztužené pro pohodlné přenášení v ruce, druhé užší pro zavěšení na školní lavici.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná síťová kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Názory uživatelů

Mezi uživateli je batoh poměrně oblíbený a sklízí pozitivní hodnocení. Uživatelé v recenzích uvádějí, že se jedná o lehký batoh, který je navíc prostorný a celkově dobře rozvržený. Podle uživatelů se batoh hodí pro školáky od páté třídy výše, nejčastěji jej kupují žákům druhého stupně. Více recenzí najdete na Heurece.

Klady a zápory

Za největší benefit tohoto batohu považujeme jeho bohaté vnitřní vybavení. Nemá sice termokapsu, která by díky použití izolačních materiálů zajistila delší výdrž čerstvosti svačiny, nabídne ale tři komory, k tomu navíc přední kapsu s organizérem na drobnosti a dvě boční kapsy na pití nebo například deštník. Batoh sice nemá přídatné popruhy, které zajistí ještě vyšší stabilitu, u výrobce si ale můžete dokoupit hrudní pás. V neposlední řadě batoh zaujme nízkou hmotností, která se drží na 700 gramech.

K tomu se ale váže také jisté negativum v podobě nezpevněného dna, kterému navíc chybí nožičky. Školák by si měl tedy dávat pozor, aby batoh nepoložil například do kaluže, čímž by mohlo dojít k namočení obsahu batohu. Jistým nedostatkem může být také pouze jednostranné nastavení ramenních popruhů. Jejich velikost můžete upravit pouze ze spodu, u některých modelů je to možné i shora. Proto se batoh hodí spíše pro starší školáky, u kterých nehrozí, že příliš rychle vyrostou. Na druhou stranu je batoh celkově větším modelem, dítěti by tedy neměl být malý.

Porovnání s alternativami

Tento školní batoh je určen žákům od čtvrté třídy výše, podle uživatelů dokonce spíše školákům na druhém stupni. Pokud sháníte batoh pro mladší děti, doporučujeme Topgal COCO. Ten má podobné vnitřní uspořádání, je rozdělen na tři komory plus kapsu na drobnosti, na rozdíl od batohu Bagmaster ENERGY má ale zpevněné dno s nožičkami, díky kterému batoh drží svůj tvar a také se nenamočí nebo nezašpiní, když jej dítě položí na zem. Jeho popruhy je navíc možné nastavit z obou stran, shora i zezdola.

Jestliže sháníte školní batoh s nižší cenovkou, můžete si přečíst recenzi na Herlitz Bliss. Potěší také spíše nižší hmotností, je ale opatřen pevným dnem s nožičkami. Hodí se i pro mladší školáky, čemuž napovídá rozdělení pouze na jednu komoru a kapsu na drobnosti.

Závěr

Bagmaster ENERGY je školní batoh vhodný pro děti od čtvrté, respektive páté třídy výše. Uživatelé, kteří jej zakoupili, tvrdí, že se hodí i školákům na druhém stupni nebo starším studentům. Výrobce ho prodává v několika barevných provedeních pro kluky i holky. Nabídne ergonomicky vyztužená záda, tři komory a navíc malou kapsu s organizérem. Hrudní popruh není součástí, ale můžete jej dokoupit zvlášť. Batoh potěší velmi nízkou hmotností, nemá ale pevné dno. Pokud sháníte školní tašku pro mladšího školáka, navíc opatřenou pevným dnem, doporučujeme batoh Topgal COCO.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bagmaster ENERGY | Hodnocení: 83,7 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bagmaster ENERGY

Bagmaster ENERGY

1 500 Kč Orientační cena