Menu

Stil Junior – Recenze, testy a srovnání

75,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Školní batohy

Klady

  • Velmi nízká hmotnost
  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Nastavitelné ramenní i hrudní popruhy

Zápory

  • Nezpevněné dno
  • Nemá bederní popruh
  • Chybí karabina na klíče
1 400 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Hned na začátku musíme zmínit nevýhodu batohu Stil Junior, kterou je nezpevněné dno. Kvůli jeho absenci bude batoh vhodnější spíše pro větší dítě než přímo pro prvňáčka, hledání věcí v nestabilním batohu s měkkým dnem může být pro prvňáčky dost nepohodlné, rozložení váhy navíc nemusí být optimální. Výrobce tento model doporučuje pro děti od 2. do 5. třídy, tedy žáky na prvním stupni. Kromě nezpevněného dna už se batoh v ostatních ohledech drží doporučení pro školní tašky. Nechybí mu tedy ergonomicky tvarovaná zpevněná záda ani reflexní prvky umístěné ze všech stran. Délku popruhů můžete snadno přizpůsobit tak, aby dítěti dobře seděly na ramenou, pomocí horního i spodního utahování. Spodní nastavení je u školních tašek samozřejmostí, horní ale u batohů často chybí. Stejně tak se příliš často nesetkáte ani s bederním popruhem, to platí i v případě tohoto modelu. Ramenní popruhy ale doplňuje oblíbený hrudní popruh, který zlepšuje fixaci batohu na zádech, zejména v pohybu.

Rozměrově bude batoh Junior opět vyhovovat spíše vyšším dětem, pro drobné prvňáčky by mohla být jeho zádová část o délce 42 cm zbytečně dlouhá. Šířka 32 cm, hloubka 20 cm i objem 17,5 l už odpovídají standardu, se kterým se u batohů i aktovek běžně setkáváme. Pravděpodobně díky absenci pevného dna se batoh vyznačuje extrémně nízkou hmotností, váží přibližně 600 g, pro aktovky a školní batohy jsou běžné hodnoty okolo 1 kg. Nízká hmotnost je vždy výhodou, přece jen školní pomůcky neváží zrovna málo.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

42

Šířka (cm)

32

Hloubka (cm)

20

Objem (l)

17,5

Hmotnost (g)

600

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ne

Nožičky

Ne

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

2. - 5.

 

Uspořádání

Vnitřek batohu se dělí na tři komory, což je poměrně populární varianta, zejména u starších dětí, které už více dbají na uspořádání věcí. Prvňáčkům mnohdy vyhovuje spíše aktovka s jednou komorou, kde mají všechny pomůcky na očích. Kromě velké přední kapsy je v batohu také síťovaná kapsa na uložení drobností. Další vychytávky, jako je například karabina na klíče, už u něj nenajdete. Po stranách jsou pružné kapsy, například na láhev s pitím. Toto řešení je většinou oblíbenější, než kapsy na zip, protože se pružná kapsa lépe přizpůsobí velikosti a tvaru láhve.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Tři komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ne

Závěr

Jedinou zásadní nevýhodou, na kterou jsme u batohu Stil Junior narazili, je nezpevněné dno. Díky tomu je na druhou stranu batoh velmi lehký, což je vždy velké pozitivum. Umožňuje horní i spodní nastavení popruhů, nechybí mu hrudní popruh ani reflexní prvky a má dostatek kapes pro přehledné uspořádání školních pomůcek. Rozměry i uspořádáním bude vhodný spíše pro větší děti, drobným prvňáčkům by mohla více vyhovovat spíš některá z aktovek, například model od stejného výrobce Stil aktovka.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stil Junior | Hodnocení: 75,6 %
Kateřina podrobně srovnává školní batohy a aktovky především z pohledu ergonomie. Má dvě malé děti a ví, že nevhodně konstruovaný batoh může ovlivnit vývoj páteře. Ví, že pro nejmenší školáky musí být taška lehce otevíratelná a přehledná. Zná přední výrobce školních batohů a umí vysvětlit, proč se hodí sledovat certifikaci jednotlivých modelů. Věnuje se také kategorii dětských kol nebo chytrých hodinek pro děti.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Stil Junior

Stil Junior

1 400 Kč Orientační cena