Menu

Recenze a porovnání Stil Junior

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

  • Velmi nízká hmotnost
  • Ergonomicky tvarovaná záda
  • Nastavitelné ramenní i hrudní popruhy
  • Nezpevněné dno
  • Nemá bederní popruh
  • Chybí karabina na klíče
1 400 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

Hned na začátku musíme zmínit nevýhodu batohu Stil Junior, kterou je nezpevněné dno. Kvůli jeho absenci bude batoh vhodnější spíše pro větší dítě než přímo pro prvňáčka, hledání věcí v nestabilním batohu s měkkým dnem může být pro prvňáčky dost nepohodlné, rozložení váhy navíc nemusí být optimální. Výrobce tento model doporučuje pro děti od 2. do 5. třídy, tedy žáky na prvním stupni. Kromě nezpevněného dna už se batoh v ostatních ohledech drží doporučení pro školní tašky. Nechybí mu tedy ergonomicky tvarovaná zpevněná záda ani reflexní prvky umístěné ze všech stran. Délku popruhů můžete snadno přizpůsobit tak, aby dítěti dobře seděly na ramenou, pomocí horního i spodního utahování. Spodní nastavení je u školních tašek samozřejmostí, horní ale u batohů často chybí. Stejně tak se příliš často nesetkáte ani s bederním popruhem, to platí i v případě tohoto modelu. Ramenní popruhy ale doplňuje oblíbený hrudní popruh, který zlepšuje fixaci batohu na zádech, zejména v pohybu.

Rozměrově bude batoh Junior opět vyhovovat spíše vyšším dětem, pro drobné prvňáčky by mohla být jeho zádová část o délce 42 cm zbytečně dlouhá. Šířka 32 cm, hloubka 20 cm i objem 17,5 l už odpovídají standardu, se kterým se u batohů i aktovek běžně setkáváme. Pravděpodobně díky absenci pevného dna se batoh vyznačuje extrémně nízkou hmotností, váží přibližně 600 g, pro aktovky a školní batohy jsou běžné hodnoty okolo 1 kg. Nízká hmotnost je vždy výhodou, přece jen školní pomůcky neváží zrovna málo.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 42
Šířka (cm) 32
Hloubka (cm) 20
Objem (l) 17,5
Hmotnost (g) 600
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ne
Nožičky Ne
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ne
Vhodné pro dítě do třídy 2.-5.

 

Uspořádání

Vnitřek batohu se dělí na tři komory, což je poměrně populární varianta, zejména u starších dětí, které už více dbají na uspořádání věcí. Prvňáčkům mnohdy vyhovuje spíše aktovka s jednou komorou, kde mají všechny pomůcky na očích. Kromě velké přední kapsy je v batohu také síťovaná kapsa na uložení drobností. Další vychytávky, jako je například karabina na klíče, už u něj nenajdete. Po stranách jsou pružné kapsy, například na láhev s pitím. Toto řešení je většinou oblíbenější, než kapsy na zip, protože se pružná kapsa lépe přizpůsobí velikosti a tvaru láhve.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Tři komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ne

Závěr

Jedinou zásadní nevýhodou, na kterou jsme u batohu Stil Junior narazili, je nezpevněné dno. Díky tomu je na druhou stranu batoh velmi lehký, což je vždy velké pozitivum. Umožňuje horní i spodní nastavení popruhů, nechybí mu hrudní popruh ani reflexní prvky a má dostatek kapes pro přehledné uspořádání školních pomůcek. Rozměry i uspořádáním bude vhodný spíše pro větší děti, drobným prvňáčkům by mohla více vyhovovat spíš některá z aktovek, například model od stejného výrobce Stil aktovka.

1 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Stil Junior

Stil Junior

1 400 Kč Orientační cena