Recenze STIHL GH 460 C - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test STIHL GH 460 C

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro profesionály v kategorii Zahradní drtiče větví

Klady

  • Velmi výkonný
  • Zpracuje silné větve
  • Dva otvory
  • Velká odhlučněná násypka

Zápory

  • Vysoká cena
  • Méně funkcí
  • Nemá zpětný chod
60 000 Kč Orientační cena

STIHL GH 460 C je benzínový drtič větví, který zaujme spíše profesionály. Nadprůměrný výkon, dva vhazovací otvory a kvalitní nožové ústrojí z něj dělají ideálního pomocníka na zpracování dřeva, do sadu nebo do menšího hospodářství.

Hodnocení důležitých parametrů

Jako většina profesionálních drtičů využívá STIHL GH 460 C benzínový pohon, který je zárukou lepšího výkonu a mobility. S výkonem 6 500 W představuje druhý nejsilnější stroj našeho srovnání. Zvládne tudíž zpracovat i dost silné větve o průměru 7,5 cm, což je téměř dvojnásobek standardní hodnoty.

Nožové drtící ústrojí mu ale dodává schopnost efektivně drtit i zelený a měkký odpad, ze kterého vytvoří velmi drobné kousky vhodné na kompost či mulčování.

Funkce a doplňky

STIHL GH 460 C bohužel postrádá funkci zpětného chodu, což je za nás hodně důležitá funkce. Na druhou stranu by zde nemělo jen tak dojít k zaseknutí materiálu, protože je motor opravdu dost silný. Pokud náhodou potřebujete stroj rychle vypnout, můžete tak učinit prostřednictvím bezpečnostního tlačítka.

Nechybí naštěstí automatické vtahování větví, což už je u stroje pro profesionály nutností. Sběrný koš se zde nenachází, protože se předpokládá, že bude stroj využíván ke zpracování velkých objemů odpadu, které odveze jiný stroj.

Snadnou přepravu a stabilitu zde zajišťují široké pneumatiky, což je u zařízení s hmotností 75 kg naprosto nezbytné. Povšimnout si můžete také dvou vhazovacích otvorů, díky kterým můžete vhazovat dovnitř odděleně dva různé typy materiálů, a široké násypky, která usnadní vhazování košatějších větví.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stihl

Pohon

Benzínový

Mechanismus drcení

Nožový

Výkon (W)

6 500

Maximální průměr větví (cm)

7,5

Zpětný chod

Ne

Automatické vtahování větví

Ano

Bezpečnostní pojistka

Ano

Sběrný koš

Ne

Objem sběrného koše (l)

Nerelevantní

Kolečka

Ano

Ergonomické madlo

Ne

Hmotnost (kg)

75

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

STIHL GH 460 C je mezi zákazníky oblíbený díky své síle a schopnosti drtit prakticky jakýkoliv zahradní odpad. Pořizují si ho hlavně nároční uživatelé, kteří chtějí zpracovávat velké množství měkkého i dřevního odpadu, a profesionální poskytovatelé zahradnických služeb.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

STIHL GH 460 C vyniká nad konkurenčními produkty vysokým výkonem, širokou násypkou, stabilním podvozkem a přítomností dvou vhazovacích otvorů, které se vidí jen málokdy. Má ale i určité nedostatky, z nichž jako první napadne většinu lidí vysoká pořizovací cena. Výkonnostně je na tom sice výborně, ale postrádá některé vychytávky. Chybí např. zpětný chod, který by zabránil potenciálnímu zaseknutí materiálu.

Porovnání s alternativami

Cenově srovnatelnou alternativou k STIHL GH 460 C je např. GTM MSGTS 900G, který zvládne drtit ještě o trochu silnější větve (8 cm). Je na tom trochu lépe, co se týče konstrukčního zpracování, protože má ergonomickou rukojeť, velmi širokou násypku a dost mohutná kola, která obstojí i v drsnějším terénu.

Pokud máte omezenější rozpočet, mohl by vám vyhovovat benzínový drtič Proma MZD-7/70. Ten si poradí s větvemi o průměru do 7 cm a má také dost širokou násypku. Jeho cena je ale téměř třetinová.

Závěrečné shrnutí

STIHL GH 460 C je profesionální benzínový drtič větví, který si díky vysokému výkonu poradí i s větvemi o průměru 7,5 cm. Díky široké násypce pojme naráz velké množství materiálu. Jednotlivé druhy materiálů můžete dovnitř vhazovat dvěma různými otvory. Uplatní se při práci v lese, parku, sadu či hospodářství.

60 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: STIHL GH 460 C | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana ráda pracuje na zahradě a ocení každou vychytávku, která jí tyto chvilky zpříjemní. Se zahradními drtiči větví má vlastní zkušenosti a ví, jak moc dokážou člověku ušetřit starosti se zpracováním zahradního odpadu. Trh s těmito produkty má důkladně zmapovaný, proto vám dokáže poradit, na jaké parametry se při výběru zaměřit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze STIHL GH 460 C

STIHL GH 460 C

60 000 Kč Orientační cena