Recenze Stihl MS 251 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Stihl MS 251

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Motorové pily

Klady

  • Vysoká kvalita Stihl
  • Zcela nadstandardní servis
  • Dobrý poměr vybavenosti a ceny

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Kratší lišta
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stihl MS 251 patří mezi prémiově kvalitní a dobře vybavené modely s natolik rozumnou cenou, že ji lze ještě označit za zahradní pilu. Recenzovaný model je vybaven motorem STIHL 2-MIX, což je specifické řešení dvoutaktního spalovacího motoru. Ve srovnání s konkurencí nabízí nižší emise a úsporu paliva. Jeho výkon dosahuje maximálně 2,2 kW. To sice ve srovnání s konkurencí není žádná sláva, na druhou stranu si pila na zahradě poradí opravdu s čímkoliv, co můžete potřebovat.

Nižší výkon s sebou nese také pozitivum ve smyslu nižší hmotnosti, ta se totiž zastavila na 4,8 kilogramech. Konkurenční modely bývají o celé stovky gramů těžší. Rozdíl půl kilogramu při práci s pilou přitom v ruce rozhodně poznáte. Lišta má délku 35 centimetrů a řadí se mezi kratší.

Pila je osazena systémem automatického mazání řetězu, brzdou a nechybí tlumení vibrací. Tyto funkce jsou však v době psaní recenze (březen 2023) v kategorii relativně běžné. Co už tak běžné není, je systém pro jednoduché napínání řetězu. Z pohledu bezpečnosti jistě uvítáte také zubovou opěrku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Stihl

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

35

Hmotnost (kg)

4,8

Výkon (kW)

2,2

Objem motoru (ccm)

45,6

Objem olejové nádrže (l)

0,20

Objem palivové nádrže (l)

0,39

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ano

Zubová opěrka

Ano

Porovnání s alternativami

Zaměřujete se na německou kvalitu spojenou s produkty Stihl, ale hledáte spíše model pro práci v lese či na farmě? Zajímavou alternativou je Stihl MS 362. Pila ve srovnání s modelem MS 251 nabízí podstatně vyšší výkon 3,5 kW a o 5 centimetrů delší vodící lištu.

Co v parametrech už nenajdete, je ale také dekompresní ventil, který usnadňuje startování pily či kompenzátor pro dlouho trvající vysoký výkon i při postupném zanášení karburátoru. Obě pily jsou vybaveny pro práci v zimě, výrobce je totiž opatřil systémem ohřívání karburátoru teplým vzduchem.

Hodnocení dalších uživatelů

Jak už tomu u pil Stihl bývá, recenze jsou převážně kladné a je jich mnoho. Uživatelé si nejčastěji pochvalují spolehlivost pily. Když zatáhnete za lanko startéru, pila zkrátka nastartuje. Pokud by náhodou nestartovala, můžete ji zavézt do autorizovaného servisu. Další chvála směřuje k jednoduché ovladatelnosti spojené s nižší hmotností a dobrou ergonomií.

Kritika se v recenzích moc neobjevuje, výjimečně jsme narazili na zmínky o vysoké pořizovací ceně, za kterými však vždy následoval dovětek s komentářem k vysoké kvalitě produktu.

Naše hodnocení a závěr

Motorová pila Stihl MS 251 je optimální kus techniky na zahradu či k penzionu, a to zejména pro přípravu palivového dříví. Se svým výkonem 2,2 kW pro běžné účely nezklame, její startování je spolehlivé a dostupnost i kvalita servisu nadstandardní. Lišta s délkou 35 centimetrů se dá sice vyměnit při dokoupení za delší, ale pokud nepotřebujete kácet vzrostlé stromy s tlustým kmenem, nebudete ji potřebovat. Alternativou s vyšším výkonem pro práci v lese či na farmě je model Stihl MS 362.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stihl MS 251 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stihl MS 251

Stihl MS 251

13 000 Kč Orientační cena