Recenze a porovnání Riwall RPCS 5545 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Riwall RPCS 5545

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Motorové pily

Klady

  • Slušná cena
  • Delší lišta
  • Nadstandardní objem motoru

Zápory

  • Slabší výkon
  • Méně kvalitní konstrukce
  • Vyšší hmotnost
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Riwall RPCS 5545 funguje na benzínový pohon stejně jako všechny pily zařazené v našem výběru. K tomuto pohonu se váže samozřejmě možnost snadné manipulace a provoz i v místech, kde není dostupné připojení do elektrické sítě. Na druhou stranu je nutné do pily logicky kupovat palivo, což je poměrně nákladná záležitost. Co se týče motorových vlastností, pila disponuje slušným výkonem 2,3 kW a objemem motoru 54 ccm. Tyto vlastnosti se promítají do dobrých možností řezaní, které lze v této cenové kategorii rozhodně považovat za nadstandardní. Potěší vás také délka lišty, která nabídne 45 cm a postačí i pro řezání silných kusů dřeva.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

45

Hmotnost (kg)

5,4

Výkon (kW)

2,3

Objem motoru (ccm)

54

Hodnocení funkcí a vybavení

Pila je v ohledu funkcí vybavena na výbornou. Disponuje standardem v podobě automatického mazání řetězu, tlumení vibrací i bezpečnostního prvku brzdy řetězu. Nechybí ji pak navíc ani jednoduché napínání řetězu, díky čemuž je možné řetěz napínat bez nutnosti využití dalšího nářadí. Objem palivové nádrže pak činí 0,55 litrů a řadí pilu v tomto ohledu mezi průměr, který by měl postačit pro bezproblémovou práci i v delším časovém horizontu. Do nádrže na olej se vejde 0,26 litru tekutiny a opět se jedná o hodnotu, která by při běžně dlouhé práci neměla nadělat problémy.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,26

Objem palivové nádrže (l)

0,55

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ano

Zubová opěrka

Ano

 

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé pily pozitivně hodnotí především její dobrý výkon, dostatečnou délku lišty a dobrou dostupnost díky nízké ceně. Naopak jako slabinu spatřují v poněkud problematických startech a méně kvalitní plastové konstrukci.

Naše hodnocení a závěr

Pila Riwall RPCS 5545 je kouskem, který za přijatelnou cenu nabízí parametrově velmi slušné vybavení. Jedná se tak o vhodnou volbu pro všechny, kteří chtějí pilu vysoké kvality, ale nechtějí do její koupě vkládat velké finanční prostředky. Jistou daní za skvělou vybavenost v poměru k nízké ceně je jistě méně kvalitní plastová konstrukce a poměrně vysoká hmotnost pily. Pokud hledáte model s kvalitnější konstrukcí, doporučujeme vám například model Husqvarna 135.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall RPCS 5545 | Hodnocení: Dobré
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Není servis, kam by se kdokoliv dovolal. Pozor na podvod.

Milan Vladík

Dobrý den,
výrobci motorových pil zpravidla nemají své vlastní servisy, ale obdobně jako u jiného nářadí a elektroniky aplikují politiku autorizovaných servisů. Seznam autorizovaných servisů pro Riwall naleznete na této adrese. Dostupnost servisů se liší zpravidla podle toho, jak kvalitní (tedy i drahou) značku pily uživatel zakoupí. Perfektní servis má například Stihl, na druhou stranu si za pilu několikanásobně připlatíte. Pozáruční servis může proběhnout všeobecně po domluvě i mimo autorizovaný servis, dostupnost je vždy limitována místem bydliště.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall RPCS 5545

Riwall RPCS 5545

4 000 Kč Orientační cena