Recenze a srovnání RIWALL RPCS 5545

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Březen 2018

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Méně kvalitní konstrukce

4 000 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila RIWALL RPCS 5545 funguje na benzínový pohon stejně jako všechny pily zařazené v našem výběru. K tomuto pohonu se váže samozřejmě možnost snadné manipulace a provoz i v místech, kde není dostupné připojení do elektrické sítě. Na druhou stranu je nutné do pily logicky kupovat palivo, což je poměrně nákladná záležitost. Co se týče motorových vlastností, pila disponuje slušným výkonem 2,3 kW a objemem motoru 54 ccm. Tyto vlastnosti se promítají do dobrých možností řezaní, které lze v této cenové kategorii rozhodně považovat za nadstandardní. Potěší vás také délka lišty, která nabídne 45 cm a postačí i pro řezání silných kusů dřeva.

Parametr Tento produkt
Výrobce RIWALL
Pohon  Benzínový
Typ pily  Řetězová
Délka lišty (cm)  45
Hmotnost (kg)  5,4
Výkon (kW)  2,3
Objem motoru (ccm)  54

Hodnocení funkcí a vybavení

Pila je v ohledu funkcí vybavena na výbornou. Disponuje standardem v podobě automatického mazání řetězu, tlumení vibrací i bezpečnostního prvku brzdy řetězu. Nechybí ji pak navíc ani jednoduché napínání řetězu, díky čemuž je možné řetěz napínat bez nutnosti využití dalšího nářadí. Objem palivové nádrže pak činí 0,55 litrů a řadí pilu v tomto ohledu mezi průměr, který by měl postačit pro bezproblémovou práci i v delším časovém horizontu. Do nádrže na olej se vejde 0,26 litru tekutiny a opět se jedná o hodnotu, která by při běžně dlouhé práci neměla nadělat problémy.

Parametr Tento produkt
Automatické mazání řetězu  Ano
Brzda řetězu  Ano
Objem olejové nádrže (l)  0,26
Tlumení vibrací  Ano
Objem palivové nádrže (l)  0,55
Jednoduché napínání řetězu  Ano
Zubová opěrka  Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé pily pozitivně hodnotí především její dobrý výkon, dostatečnou délku lišty a dobrou dostupnost díky nízké ceně. Naopak jako slabinu spatřují v poněkud problematických startech a méně kvalitní plastové konstrukci.

Naše hodnocení a závěr

Pila RIWALL RPCS 5545 je kouskem, který za přijatelnou cenu nabízí parametrově velmi slušné vybavení. Jedná se tak o vhodnou volbu pro všechny, kteří chtějí pilu vysoké kvality, ale nechtějí do její koupě vkládat velké finanční prostředky. Jistou daní za skvělou vybavenost v poměru k nízké ceně je jistě méně kvalitní plastová konstrukce a poměrně vysoká hmotnost pily. Pokud hledáte model s kvalitnější konstrukcí, doporučujeme vám například model HUSQVARNA 135.

Další recenze

Kompletní porovnání