Menu

Recenze a srovnání Riwall RPCS 5545

Doporučujeme Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Březen 2018

  • Slušná cena
  • Delší lišta
  • Nadstandardní objem motoru
  • Slabší výkon
  • Méně kvalitní konstrukce
  • Vyšší hmotnost
3 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Riwall RPCS 5545 funguje na benzínový pohon stejně jako všechny pily zařazené v našem výběru. K tomuto pohonu se váže samozřejmě možnost snadné manipulace a provoz i v místech, kde není dostupné připojení do elektrické sítě. Na druhou stranu je nutné do pily logicky kupovat palivo, což je poměrně nákladná záležitost. Co se týče motorových vlastností, pila disponuje slušným výkonem 2,3 kW a objemem motoru 54 ccm. Tyto vlastnosti se promítají do dobrých možností řezaní, které lze v této cenové kategorii rozhodně považovat za nadstandardní. Potěší vás také délka lišty, která nabídne 45 cm a postačí i pro řezání silných kusů dřeva.

Parametr Tento produkt
Výrobce Riwall
Pohon Benzínový
Typ pily Řetězová
Délka lišty (cm) 45
Hmotnost (kg) 5,4
Výkon (kW) 2,3
Objem motoru (ccm) 54

Hodnocení funkcí a vybavení

Pila je v ohledu funkcí vybavena na výbornou. Disponuje standardem v podobě automatického mazání řetězu, tlumení vibrací i bezpečnostního prvku brzdy řetězu. Nechybí ji pak navíc ani jednoduché napínání řetězu, díky čemuž je možné řetěz napínat bez nutnosti využití dalšího nářadí. Objem palivové nádrže pak činí 0,55 litrů a řadí pilu v tomto ohledu mezi průměr, který by měl postačit pro bezproblémovou práci i v delším časovém horizontu. Do nádrže na olej se vejde 0,26 litru tekutiny a opět se jedná o hodnotu, která by při běžně dlouhé práci neměla nadělat problémy.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l) 0,26
Objem palivové nádrže (l) 0,55
Automatické mazání řetězu Ano
Brzda řetězu Ano
Tlumení vibrací Ano
Jednoduché napínání řetězu Ano
Zubová opěrka Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé pily pozitivně hodnotí především její dobrý výkon, dostatečnou délku lišty a dobrou dostupnost díky nízké ceně. Naopak jako slabinu spatřují v poněkud problematických startech a méně kvalitní plastové konstrukci.

Naše hodnocení a závěr

Pila Riwall RPCS 5545 je kouskem, který za přijatelnou cenu nabízí parametrově velmi slušné vybavení. Jedná se tak o vhodnou volbu pro všechny, kteří chtějí pilu vysoké kvality, ale nechtějí do její koupě vkládat velké finanční prostředky. Jistou daní za skvělou vybavenost v poměru k nízké ceně je jistě méně kvalitní plastová konstrukce a poměrně vysoká hmotnost pily. Pokud hledáte model s kvalitnější konstrukcí, doporučujeme vám například model Husqvarna 135.

3 800 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall RPCS 5545

Riwall RPCS 5545

3 800 Kč Orientační cena