Recenze a porovnání Husqvarna 135 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Husqvarna 135

70,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Motorové pily

Klady

  • Nižší hmotnost
  • Příjemná manipulace
  • Nízká hlučnost

Zápory

  • Vyšší cena
  • Krátká lišta a slabý výkon
  • Složitější napínání řetězu
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Husqvarna 135 je motorová pila, jež využívá benzín jako palivo. Benzínové pily jsme ve výběru z února 2018 upřednostnili pro přesnější porovnání jednotlivých modelů, v porovnání tak jiné nenajdete. Mimo to jsou výhodnější z hlediska mobility – hodí se do lesa, na louku, není potřeba hlídat zásuvku jako zdroj energie. Stejně tak byly všechny srovnávané modely řetězové. Výkon 1,5 kW a motor o objemu 40,9 ccm sice nepřináší na první pohled příliš pozitivní kombinaci, nicméně v provozu si vede pila překvapivě dobře. Hmotnost 4,4 kg znamená, že se s pilou bude dobře manipulovat i při delší práci, obecně lze ale říci, že čím těžší je model, tím kvalitnější a pevnější zpracování a materiály konstrukce obsahuje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husqvarna

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

36

Hmotnost (kg)

4,4

Výkon (kW)

1,5

Objem motoru (ccm)

40,9

Hodnocení funkcí a vybavení

Téměř stoprocentního výsledku se model Husqvarna dočkal v kategorii funkcí a vybavení. Za jistý standard považujeme automatické mazání řetězu, brzdu řetězu a tlumení vibrací. Většina modelů potom měla zubovou opěrku. Pile nechybí navíc ani zubová opěrka, která slouží jako důležitý bezpečnostní prvek. Jedinou citelnou absenci tak spatřujeme v nedostupné funkce jednoduchého napínání řetězu, díky kterému je nutné řetěz utahovat manuálně pomocí nářadí.

​Jako výhodu vidíme objem olejové nádrže dosahující 370 ml, díky této hodnotě téměř odpadá nutnost průběžného doplňování oleje během práce. Objem palivové nádrže je však spíš podprůměrný a s 350 ml bude nutné hladinu paliva hlídat a případně častěji doplňovat v závislosti na náročnosti práce.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,37

Objem palivové nádrže (l)

0,35

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ne

Zubová opěrka

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Nejen parametry, ale i recenze dlouhodobých či krátkodobých uživatelů motorové pily Husqvarna 135 potvrzují, že půjde o ideální zařízení do sadu či na jiné hobby záležitosti. Oceňována je mimo jiné také hmotnost zařízení a snadné ovládání. Negativně uživatelé reflektují především kratší lištu, díky které je řezání větších kusů dřeva poněkud obtížné.

Naše hodnocení a závěr

Pila Husqvarna 135 je dobře parametrově vybaveným kouskem. Ačkoliv motor a délka lišty nenasvědčují na první pohled nejlepším možnostem využití, opak je pravdou. Především díky vybavením funkcemi a spoustu moderních technologií se jedná o pilu vysoké kvality, která postačí i pro více než základní úkony. Pokud i přesto hledáte pilu s delší lištou, doporučujeme vám například pilu Makita EA3500S.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husqvarna 135 | Hodnocení: 70,1 %
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Husqvarna 135

Husqvarna 135

6 500 Kč Orientační cena