Menu

Recenze a srovnání Husqvarna 135

Doporučujeme Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Březen 2018

  • Nižší hmotnost
  • Příjemná manipulace
  • Nízká hlučnost
  • Vyšší cena
  • Krátká lišta a slabý výkon
  • Složitější napínání řetězu
6 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Husqvarna 135 je motorová pila, jež využívá benzín jako palivo. Benzínové pily jsme ve výběru z února 2018 upřednostnili pro přesnější porovnání jednotlivých modelů, v porovnání tak jiné nenajdete. Mimo to jsou výhodnější z hlediska mobility – hodí se do lesa, na louku, není potřeba hlídat zásuvku jako zdroj energie. Stejně tak byly všechny srovnávané modely řetězové. Výkon 1,5 kW a motor o objemu 40,9 ccm sice nepřináší na první pohled příliš pozitivní kombinaci, nicméně v provozu si vede pila překvapivě dobře. Hmotnost 4,4 kg znamená, že se s pilou bude dobře manipulovat i při delší práci, obecně lze ale říci, že čím těžší je model, tím kvalitnější a pevnější zpracování a materiály konstrukce obsahuje.

Parametr Tento produkt
Výrobce Husqvarna
Pohon Benzínový
Typ pily Řetězová
Délka lišty (cm) 36
Hmotnost (kg) 4,4
Výkon (kW) 1,5
Objem motoru (ccm) 40,9

Hodnocení funkcí a vybavení

Téměř stoprocentního výsledku se model Husqvarna dočkal v kategorii funkcí a vybavení. Za jistý standard považujeme automatické mazání řetězu, brzdu řetězu a tlumení vibrací. Většina modelů potom měla zubovou opěrku. Pile nechybí navíc ani zubová opěrka, která slouží jako důležitý bezpečnostní prvek. Jedinou citelnou absenci tak spatřujeme v nedostupné funkce jednoduchého napínání řetězu, díky kterému je nutné řetěz utahovat manuálně pomocí nářadí.

​Jako výhodu vidíme objem olejové nádrže dosahující 370 ml, díky této hodnotě téměř odpadá nutnost průběžného doplňování oleje během práce. Objem palivové nádrže je však spíš podprůměrný a s 350 ml bude nutné hladinu paliva hlídat a případně častěji doplňovat v závislosti na náročnosti práce.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l) 0,37
Objem palivové nádrže (l) 0,35
Automatické mazání řetězu Ano
Brzda řetězu Ano
Tlumení vibrací Ano
Jednoduché napínání řetězu Ne
Zubová opěrka Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Nejen parametry, ale i recenze dlouhodobých či krátkodobých uživatelů motorové pily Husqvarna 135 potvrzují, že půjde o ideální zařízení do sadu či na jiné hobby záležitosti. Oceňována je mimo jiné také hmotnost zařízení a snadné ovládání. Negativně uživatelé reflektují především kratší lištu, díky které je řezání větších kusů dřeva poněkud obtížné.

Naše hodnocení a závěr

Pila Husqvarna 135 je dobře parametrově vybaveným kouskem. Ačkoliv motor a délka lišty nenasvědčují na první pohled nejlepším možnostem využití, opak je pravdou. Především díky vybavením funkcemi a spoustu moderních technologií se jedná o pilu vysoké kvality, která postačí i pro více než základní úkony. Pokud i přesto hledáte pilu s delší lištou, doporučujeme vám například pilu Makita EA3500S.

6 200 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Husqvarna 135

Husqvarna 135

6 200 Kč Orientační cena