Menu

Recenze a srovnání Husqvarna 120 Mark II

Dobré Celkové hodnocení

Nižší hmotnost v kategorii Motorové pily

Klady

  • Příjemná manipulace
  • Nižší hmotnost
  • Relativně nízká cena

Zápory

  • Menší objem nádržek
  • Krátká lišta a slabý výkon
  • Složitější napínání řetězu
4 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Husqvarna 120 Mark II představuje menší model řetězové motorové pily, který výrobce doporučuje pro hobby použití. Tomu odpovídá také délka lišty, která byla v době srovnání (červen 2021) v našem výběru nejkratší. Na řezání velkého množství rozměrných kmenů jsou na trhu lepší modely, pila s krátkou lištou bude naopak neocenitelná při ztížené manipulaci v úzkých prostorech nebo při odvětvování. Pojí se s ní také nižší potřebný výkon, který v tomto případě dosahuje pouze 1,4 kW. Spolu s objemem 38,2 ccm jde opět o jedny z nejnižších hodnot v našem srovnání.

Poslední charakteristikou, která se s menšími pilami pro hobby použití pojí, je nižší hmotnost. Pila Husqvarna s necelými 5 kily skutečně patří v tomto ohledu spíš k lehčím. I to je příslibem snazší manipulace zejména při delší práci.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Husqvarna

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

36

Hmotnost (kg)

4,85

Výkon (kW)

1,4

Objem motoru (ccm)

38,2

Hodnocení funkcí a vybavení

Co se týče vybavení a funkcí, pila má jisté mezery, avšak jako celek rozhodně špatná není. Z důležitých parametrů zde nechybí automatické mazání řetězu, brzda řetězu a tlumení vibrací. Nenajdete u ní však funkci jednoduchého napínání řetězu, takže je nutné jej utahovat manuálně pomocí nářadí. Jednoduchým napínáním přitom občas bývají vybavené i levnější modely.

Jako menší pila disponuje Husqvarna také menšími nádobkami na palivo a olej. Paliva můžete najednou dolít 0,28 l, oleje dokonce jen 0,2 l.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,2

Objem palivové nádrže (l)

0,28

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ne

 

Hodnocení dalších uživatelů

V souladu s doporučením výrobce i současní uživatelé pily potvrzují, že jde o model vhodný pro nenáročnější hobby použití. Pochvalují si poměr ceny k výkonu a snadnou manipulaci. Někteří však zmiňují, že ze začátku měli potíže ohledně startování a že potřebovali nějaký čas, aby se s pilou sžili.

Hlavní klady a zápory

Mezi nejvýraznější přínosy pil pro hobby použití obvykle patří nízká hmotnost a snadná manipulace, a ani tento model není výjimkou. Pochválit musíme také příznivý poměr ceny a kvality. Stinné stránky naopak zastupuje slabší výkon a menší objem nádržek. Body srážíme také za složitější napínání řetězu.

Naše hodnocení a závěr

Pila Husqvarna 120 Mark II představuje stroj vhodný pro nekomerční a nepříliš náročné použití. V hobby oblasti si ji však současní uživatelé chválí. Pro svou kratší lištu a nižší hmotnost ideálně poslouží při složitější manipulaci, poradí si s odvětvováním a řezáním slabších stromků. Kvůli nižšímu výkonu ji však nedoporučujeme pro časté kácení vzrostlých stromů. Z hlediska funkcí je vybavena vším potřebným, chybí jí jen možnost jednoduchého napínání řetězu.

Pokud se chystáte řezat rozměrnější kusy dřeva a potřebujete pilu s delší lištou, doporučujeme vám k pročtení recenzi modelu Makita EA3500S.

4 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Husqvarna 120 Mark II | Hodnocení: Dobré
Kateřina shromažďuje nejnovější poznatky o motorových pilách a zná silné stránky konkrétních modelů. Dokáže poradit, kdy se hodí výkonnější motorovka a kdy naopak bude stačit nižší model s měnší hmotností. Dále pro vás zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo kotlů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Husqvarna 120 Mark II

Husqvarna 120 Mark II

4 300 Kč Orientační cena