Recenze a porovnání Riwall RPCS 5040 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Riwall RPCS 5040

Doporučujeme Při nákupu v kategorii motorových pil

Datum doporučení: Březen 2018

74,1 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Slušný objem motoru
  • Dobrý výkon
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší hlučnost
  • Problematický první start
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Motorová pila Riwall RPCS 5040 funguje na benzínový pohon stejně jako všechny další pily v našem výběru prováděném v březnu 2018. Díky tomu je výrazně univerzálnější než pily poháněné elektrickým napětím, na druhou stranu je samozřejmě nutné do ní doplňovat palivo. Co se týče vlastností motoru za zmínku stojí především výkon 2,1 kW, který je dohromady s objemem motoru 49,2 ccm dostačujícím pro běžné hobby využití naprosto bez problémů. Slušná je také délka lišty, která dosahuje hodnoty 40 cm a promítá se do dobrých možností řezání i větších kusů dřeva. Spíše průměrně si vede pila v ohledu manipulace, protože dosahuje celkové hmotnosti, která činí 5,4 kg a méně fyzicky zdatným jedincům by mohlo dlouhé držení nadělat problémy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Riwall

Pohon

Benzínový

Typ pily

Řetězová

Délka lišty (cm)

40

Hmotnost (kg)

5,4

Výkon (kW)

2,1

Objem motoru (ccm)

49,2

Hodnocení funkcí a vybavení

V ohledu vybavení funkcemi nejde pile vytýkat nic. Disponuje funkcí automatického mazání řetězu, bezpečnostním prvkem brzdy řetězu a také systémem tlumení vibrací, což lze považovat za jistý standard dnešního trhu. Navíc pak disponuje také funkcí jednoduchého napínání řetězu, díky čemuž k tomuto procesu není nutné používat žádné nářadí a řetěz je možné napnout velmi snadno. Nadstandardní je také objem palivové nádrže, který nabídne 0,55 litrů, což znamená, že odpadá nutnost neustálého doplňování paliva během práce. Co se týče objemu olejové nádrže, 260 ml je průměrná hodnota, která by měla pro běžné účely vystačit bez problémů, při dlouhé práci by však mohlo být nutné tuto tekutinu průběžně doplnit.

Parametr Tento produkt
Objem olejové nádrže (l)

0,26

Objem palivové nádrže (l)

0,55

Automatické mazání řetězu

Ano

Brzda řetězu

Ano

Tlumení vibrací

Ano

Jednoduché napínání řetězu

Ano

Zubová opěrka

Ano


Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení uživatelé pozitivně reflektují u pily Riwall RPCS 5040 její výborný poměr ceny ku výkonu a kvalitní a designově zdařilé zpracování konstrukce pily. Naopak za slabinu považují především problematické první starty pily, které je nutné několikrát opakovat, dokud se nepodaří pilu nastartovat.

Naše hodnocení a závěr

Pila Riwall RPCS 5040 je dobrou volbou především díky velmi dobrému poměru ceny ku výkonu. Za slušné peníze v ní můžete najít velmi silného pomocníka stačícího naprosto bez problému pro všechny běžné úkony. Její relativní slabinou je vysoká hmotnost. V případě, že hledáte kvalitní pilu s nižší váhou, můžeme vám doporučit například model Husqvarna 135, který v tomto ohledu dosahuje lepších výsledků.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý | Datum: | Produkt: Riwall RPCS 5040 | Hodnocení: 74,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Riwall RPCS 5040

Riwall RPCS 5040

2 800 Kč Orientační cena